DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

„Święto kota” zamiast święta Wniebowzięcia NMP? Niedorzeczny pomysł lewackiej burmistrz

„Święto kota” zamiast święta Wniebowzięcia NMP? Niedorzeczny pomysł lewackiej burmistrz
źródło: pixabay.com

Socjalistyczna burmistrz Paryża Anne Hidalgo, niczym XVIII-wieczni jakobini podjęła próbę zmiany obowiązującego we francuskiej stolicy kalendarza. ​​15 sierpnia, czyli katolickie święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zostało zapomniane przez mer Paryża na rzecz… „święta kotów”.

 

Na stronach internetowych paryskiego merostwa znaleziono wpis informujący, że miejskie baseny będą zamknięte 14 lipca z okazji „święta narodowego” oraz 15 sierpnia z powodu… „święta kotów”.

 

Być może „laickiemu” merostwu trudno już przełknąć jakąkolwiek wzmiankę o katolickim święcie, jednak próba zastępowania uroczystości maryjnej „świętem kotów” brzmi po prostu absurdalnie. Być może jest to tylko jakiś złośliwy wyczyn anonimowego urzędnika - „bezbożnika”, co nie zmienia faktu, że wina za tę skandaliczną sprawę spada na Hidalgo.

 

Informacje o publicznym świętowaniu „dnia kotów” zamiast uroczystości Wniebowzięcia NMP wywołały falę krytyki w mediach społecznościowych. „Nie, pani Hidalgo! 15 sierpnia nie jest świętem kotów. Za pani pensję płacą Francuzi, a nie mała grupka ludzi, którzy nienawidzą chrześcijaństwa”, pisali oburzeni internauci.

 

Pojawiły się też refleksje o kolejnych próbach podważania wszelkich chrześcijańskich tradycji Francji. Przypomniano, że 2017 roku w imię wielokulturowości mer Hidalgo zakazała tradycyjnych jarmarków bożonarodzeniowych na Polach Elizejskich. Stragany z figurkami przedstawiającymi Narodzenia Pańskie i kult katolicki nie były według niej „odpowiednie dla prezencji najsłynniejszej ulicy Paryża”.

 

Od lat nie ma też już w paryskim merostwie w okresie świątecznym szopek.

 

Kontrastują z tym urządzane przez Hotel de Ville obchody świąt muzułmańskich, jak choćby koniec Ramadanu, z okazji których w salach merostwa organizuje się wielką imprezę z udziałem rektora Wielkiego Meczetu Paryża. Jest on zresztą niemal stałym gościem na imprezach organizowanych przez radę miasta.

 

Wychodzi więc na to, że Ramadan jest „świętem będącym częścią francuskiego dziedzictwa kulturowego”, zaś święto Wniebowzięcia NMP powinno zastąpić „święto kotów”.

 

„Laicka ideologia” pani mer przejawiła się również w debacie na temat odbudowy katedry Notre Dame. Hidalgo wielokrotnie wyrażała swój sprzeciw wobec dokładnej odbudowy iglicy i była tu zwolennikiem rozwiązań modernistycznych.

 

Ciekawe, że specyfika stolic całego świata przybiera coraz bardziej lewicowe formy i miasta te stają się bastionami wspierania wszelkiej kosmopolitycznej rozpusty i tzw. postępu. Na chrześcijańśtwo jest tu coraz mniej miejsca, a często jak w przypadku „święta kotów” jest ono po prostu wyrzucane.

 

Tworzy się nawet jakaś dziwna „międzynarodówka” i w tym aspekcie warto przypomnieć np. publiczne poparcie Anne Hidalgo wyborach prezydenckich w Polsce dla Rafała Trzaskowskiego.

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2020-07-21 08:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kota to ona ma we lbie.
4 miesiące temu / fish1
 
A czy w sprawie ślubu Kurskiego w Łagiewnikach wypowie się Jego Eminencja Bp. Jędraszewski ?
4 miesiące temu / Kwal
 
Przypominam, że we Francji jak i w Polsce nie wszyscy ludzie są katolikami i nie każdemu musi podobać się celebrowanie katolickich świąt. A im bardziej katolicy będą chcieli wciskać na siłę swoją ideologię, tym większy opór napotkają.
4 miesiące temu / Vlad_Tepes
 
W Warszawie rządzonej przez Rafała Trzaskowskiego proponuję wprowadzić Święto Fekalii!
4 miesiące temu / a_M
 
Jakiego burmistrza wybrali takiego mają
4 miesiące temu / Szolga
 
Świetny pomysł !
4 miesiące temu / Gabriel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.