DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Święta w Betlejem

Święta w Betlejem
fot.REUTERS/Ammar Awad

Do Betlejem na Boże Narodzenie przyjechali pielgrzymi i turyści z całego świata. Wierni wzięli udział w uroczystej pasterce w kościele świętej Katarzyny, obok Groty Narodzenia. Msza, odprawiana przez łacińskiego patriarchę Jerozolimy, co roku jest najważniejszym momentem świąt.


Święta w Betlejem każdego roku mają być szczególne. Dla ludzi, którzy tu przybywają, dla większości z nich to pierwszy raz i udział w pasterce i bycie w Ziemi Świętej jest wyjątkowe. Ale dla tych, którzy tak jak my mieszkają tutaj i dla lokalnych chrześcijan, to też jest taki moment ponownego przeżywania. Papież ogłosił ten rok Rokiem Wiary, mobilizuje do przeżywania świąt z nową otwartością serca – powiedział Kustosz Ziemi Świętej, polski franciszkanin ojciec Jerzy Kraj.

 

Na placu przed bazyliką Narodzenia Pańskiego w Betlejem stoi 17-metrowa choinka, udekorowana czerwonymi bombkami, a obok scena, na której od kilku dni trwają świąteczne koncerty.

 

W zeszłym roku na Boże Narodzenie do Betlejem przyjechało 135 tys. pielgrzymów. W tym roku przyjezdnych ma być mniej. Ma to związek z zaostrzeniem się konfliktu w Strefie Gazy, które miało miejsce w listopadzie. Izraelskie Ministerstwo Turystki przewidywało, że w tym roku do Betlejem przyjedzie około 75 tysięcy osób.

 

Przybycie łacińskiego patriarchy Jerozolimy Fuada Twala poprzedzały uroczyste marsze palestyńskich harcerzy grających na dudach i bębnach oraz koncerty. Patriarcha o północy przewodniczył pasterce w przylegającym do bazyliki kościele św. Katarzyny.

 

 

Źródło: TVP Info

luk


DATA: 2012-12-25 09:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.