DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Hołownia najpierw niech się podszkoli w tym, co przekazuje. W czym on upatruje fakt, ze w Polsce nie ma rozdziału Kościoła od Państwa? Otóż panie Hołownia,taki rozdział jest i jeżeli Pan otworzy oczy i rozejrzy się dookoła, to Pan zobaczy, ze ani we władzy ustawodawczej ani we władzach wykonawczych nie ma w Polsce księży. To gdzie Pan upatruje tę łączność? W tym, ze najwyższy przedstawiciel narodu polskiego jest katolikiem i ma w swoim pomieszczeniu kaplicę, by z modlitwy czerpać siłę do wykonywania czynności i pokonywania trudności? Pan nie wyrósł niestety jeszcze z przedszkola, bo słuchając Pańskich wypowiedzi odnosi się wrażenie, ze Pańską jedyną cechą jest głośne gadanie, które ma sprawiać wrażenie, ze jest pan prawdziwym omnibusem. A w rzeczywistości jest Pan pustym i prostackim człowiekiem.
17 dni temu / Mela
 
? Odzywał się sługą Bożym, bo Imie SSS. Troyce był okrzczon, do koscioła uczęściał, podobno y do spowiedzi, iako zwyczaj panom, raz w rok: ale szczyrze diabłu niżli Panu Bogu służył? . Z kazań o. Aleksandra Dowgiałły CP o Tomaszu Wolseuszu Thomas Wolsey.
7 godzin temu / Pagnus traditio
 
Szanowny Panie Rafale Hołownia, Cóż. Na pewno zna Pan pojęcie sekularyzmu. Podkreśla Pan doczesność. A wieczność ? Ona istnieje. Istnieje niebo - wieczne szczęście ale i wieczne potępienie. Życzę, by każdego dnia pamięć o wieczności była ponad rozdzieleniem...Pana Boga od nas ludzi zamieszkujących w naszym kraju. Bez sakramentów nie ma zbawienia. To Pan wie. Życzę Panu by Pan Bóg powiedział Panu " dziś będziesz ze mną w raju" -
4 dni temu / Wierzący
 
Tym którzy nie żyją słowem Bożym, p. Hołownia jest w stanie wcisnąć wszystko. Na tej zasadzie działa jawne i ukryte lewactwo.
9 dni temu / normal
 
Dziecko nowej ewangelizacji. Takich chołowniaczków będą za niedługo całe legiony. Nowa ewangelizacja to bezdroże. Chołownia na tle tej świątyni pasuje.
9 dni temu / Krzysiek
 
Moje pytania ?mam kompetencje? : niedoszły zakonnik, więc można więcej wymagać, niż od przeciętnego katolika ?mam prawo moralne?: deklaruje bycie katolikiem, a na Sąd Ostateczny umawia się ze zwierzętami ? 9.03.2020 : ?bo mnie zwierzęta, które spotkałem w życiu będą sądzić na Sądzie Ostatecznym? .. ?? i dalej ?świnie to są dusze, tak? ??? wypowiedź w Toruniu: ?modlitwa międzywyznaniowa? w wydaniu władz państwowych: słabiutkie, lewacko ? progresitowskie. Na pewno nie po katolicku, bo zapewne jako katolik, praktykujący bardziej niż przeciętny, jak pan sam siebie określił, zna pan ten fragment Księgi Izajasza: 43, 10 Wy jesteście moimi świadkami ? Boga utworzonego przede Mną nie było ani po Mnie nie będzie. 11 Ja, Pan, tylko Ja istnieję i poza Mną nie ma żadnego zbawcy. 12 ?Wy jesteście świadkami moimi - wyrocznia Pana - że Ja jestem Bogiem, 13 owszem, od wieczności Nim jestem. 44, 6 ..Ja jestem pierwszy i Ja ostatni; i n
9 dni temu / Paula
 
W Ukrainie maja komika A My mamy oddzwiernego Holownie nomen omen tez Ukrainskie mieno !
10 dni temu / Polak
 
nowy stary komuch
12 dni temu / precz z komuną
 
Prezydent to nie krol, moze sobie zorganizowac prace jak chce. Jak nie potrzebuje klecznikow i kapelanow to jego sprawa.
12 dni temu / Pax
 
Pamietam, że w czasie stanu wojennego była taka akcja oddawania książek "pisarzom", którzy współpracowali z władzami. Może najwyższy czas oddać p. Szymonowi jego książki! Pozdrawiam.
14 dni temu / Sergiusz
 
Rozdział Kościoła od Państwa zapoczątkowały hasła rewolucji francuskiej i nie uważam, żebyśmy w Polsce musieli opierać się na niechlubnych wzorcach tego okresu historii Francji. Pod hasłami : wolność, ....../ wymordowano w trzy lata 300 tys ludzi - "skazano na śmierć" a w sumie ofiar rewolucji było od 2-3 mln. Święta Inkwizycja dla porównania - przez kilkaset lat istnienia skazała na śmierć 1000 osób.nie uwzględniam tu inkwizycji hiszpańskiej, którą rządził król Hiszpanii, W Europie wiele krajów już działa tak jak by tego chciał Hołownia, więc po co ma męczyć się w tym "zacofanym" katolickim państwie, skoro się jest np. Europejczykiem. Szlabanów na granicach nie ma. Do widzenia wszyscy "Europejczycy".
15 dni temu / Jarek K.
 
Taaa, zacznie od usuwania symboli religijnych. Czyli najpierw klęczniki itp, a później kościoły? Bo to przecież największe i jest ich najwięcej w Polsce. Czyli co? Każe kapłanom chodzić bez koloratki?
16 dni temu / A.
 
Co do obecnie rządzących i potencjalnie nowych następców mogę powiedzieć że obecnym trudno zarzucić że spotykają nas katastrofy podczas ich rządów co nie jest już takie oczywiste przy innych. Oczywiście wszelakie obawy też są zasadne na przyszłość. Hołownia mówi np. że będą nas sądzić zwierzęta. Ale ile my tych zwierząt zabilismy i dalej nic nie robimy w takich sprawach. Wolę tych co mówią o aborcji że będą nas sądzić zabite dzieci. Bo w tych sprawach coś zrobiono i się robi. Nawet jeśli zasługi można przypisać lewicy.
16 dni temu / pl
 
Hołownia to pusty cynik, "znafca" od wszystkiego - szczególnie w kwestii wyznania katolickiego. Rozdział kościoła od Państwa w Polsce jest faktem - nie ma przedstawiciela Kościoła zasiadającego w jakichkolwiek strukturach ustawodawczych i rządowych państwa polskiego. Udział w uroczystościach nie jest rządzeniem. Kościół to jesteśmy my wszyscy wierni - w tym kapłani - dlatego każdy z nas ma prawo zabierać głos w każdej sprawie nas dotyczącej - ale to nie jest rządzenie, to jest wyrażanie opinii - na tym polega wolność. Opinia powinna być wysłuchana przez adresata opinii, może być przyjęta w całości, w części lub nie przyjęta. cbdo
16 dni temu / ELKA
 
Szymon to jedyna szansa przywr?cenia godności polskiego Kościoła Katolickiego tak zszarganej przez polityk?w!
17 dni temu / marcin
 
Melu przeczytaj Konkordat
17 dni temu / do Mela
 
@żaganianka, Szanowna Towarzyszka pomyliła pch24 z plenum PZPR ;
17 dni temu / Tomek
 
ciekawe czy będzie zapalał świece chanukowe...
17 dni temu / nina
 
żyjesz w jakiejś innej Polsce
17 dni temu / do Mela
 
na reszcie ktos to powiedział. Zeby jeszcze to wprowadził
17 dni temu / Autor
 
I tak powinno być. Brawo Szymon Hołownia.
17 dni temu / skuyela
 
@zaganianka, pokutuje u Ciebie przeświadczenie, że skoro wiara to prywatna sprawa to obowiązuje jedynie w moich czterech ścianach. Idąc tym rozumowaniem to będąc w sklepie, w pracy, na spacerze jesteś już zwykłym Janem Kowalskim, Polakiem, ale nie katolikiem, bo to sprawa prywatna, natomiast po powrocie do domu w swoich czterech ścianach przemieniasz się z powrotem katolika. Jest to jednak jakaś schizofrenia, rozdwojenie jaźni, też mnie tak uczono, tylko że to nielogiczne. Katolikiem jest się w porę i nie w porę. Więc katolicki polityk, ma być katolikiem, który to pokazuje, bo tego od niego wymaga Pan Bóg, jeśli tak nie jest to albo schizofrenik albo obłudnik czyli żaden katolik. Prosta sprawa.
17 dni temu / DamianK
 
Bóg dał wolną wolę i to Bóg na końcu każdego oceni ,my ludzie mamy przekonywać ,dawać dobry przykład a nie wyręczać Boga ,grzeszymy również myślą-jak na siłę uniemożliwisz zło a ono zostanie w myśli to i tak ten człowiek ma grzech,Jezusem się nie zasłaniaj co on by myślał bo Jezus stanowiska kapelana tez nie znał
17 dni temu / do Mirek
 
Panie Hołownia, proponuje przeczytać ten fragment Biblii: "Kto przyzna się do Mnie przed ludźmi, do tego ja przyznam się przed moim Ojcem, który jest w niebie. A kto zaprze się mnie przed ludźmi tego ja zaprę się przed moim Ojcem który jest w niebie."
17 dni temu / kekon
 
to co proponuje Szymon jest moim przekonaniem od lat.... chociaż wychowałam się w rodzinie katolickiej to w życiu dorosłym bulwersowało mnie wiele spraw w tym temacie. Mam 61 lat i może jeszcze się doczekam by te dwie instytucje były na swoich miejscach i zajęły się tym do czego są przeznaczone.Żyję TERAZ I NIE ODPOWIADA MI,ŻE KOŚCIÓŁ ZA MAŁO ZAJMUJE SIĘ WIARĄ BO ZAJMUJE SIĘ POLITYKĄ...Żyję TERAZ I NIE ODPOWIADAJĄ MI RZĄDY, KTÓRYCH POKAZYWANIE POLITYKÓW WIĄŻE SIĘ Z KOŚCIOŁEM NA RÓWNI Z SEJMEM. Tak mamy historię w tym temacie, można się jej uczyć ale nie stosować ponownie w XXI wieku.
17 dni temu / żaganianka
 
@Andrzej , napisz , czy Pan Jezus byłby za kompromisem aborcyjnym . Bez tego twój komentarz jest czystym faryzeizmem. Tak ,jak program Hołownii . W tym roku tylko w Wielkiej Brytani zamordowano juz 200 tysięcy osób.
17 dni temu / Mirek
 
W ten rozdział powinieni włączyć się hierarchowie KK bo to zarzuty głównie przeciwko nim powodują negatywne nastawienie Wobec KK nawet wśród wyznawców. Za czasów komuny, gdy katolicyzm był niewygodny dla władzy, Kościół miał się źle ale był prawdziwy, bo był blisko istoty wiary. Teraz, gdy władza popiera KK, w zamian za głosy w wyborach to niestety jedyny prawdziwy powód zwierzchnicy KK obrastają w majętności, rozsmakowują się splendorem władzy, zapominając o istocie wiary. Proponowany przez Holownie rozdział, a może bardziej uporządkowanie relacji przyniosłoby korzyści tak KK jaki państwu. Wg mnie nie jest ważne, jakie poglądy ma i w co wierzy Hołownia, ważniejsze jest w co wierzy każdy z osobna, także katolik i jak wciela to w życie!
17 dni temu / Andrzej
 
Hołownia proponuje rozwiązania, które są lekiem na obecną zapaść kościoła insytucjonalnego w Polsce: sprawiedliwość dla ofiar i sprawców pedofilii i transparentność finansowa. Decyzja o chodzeniu na Msze do najbliższej świątyni zamiast udziału w oficjalnych pompowanych uroczystościach to dobry przykład osobistego zaangażowania w życie kościoła.
17 dni temu / Rafał Kozłows
 
@Zatwardzialy ka, to może kolega dokształci się co nie co o średniowiecznej inkwizycji, skoro taki znawca. A i zapozna z nauką KK. Każdy może wziąć do ręki Pismo Święte i je przeczytać, ale nie ma potem trwać w swym życiu na tym co sobie sam zinterpretował z tej lektury samodzielnej, tak robią protestanci, możesz się do nich zapisać, tam się zgodzą, z Tobą, zgodzą się ze wszystkim... W szkole to akceptujemy, że są nauczyciele, lepsi bądź gorsi i oni nam pomagają zrozumieć, nauczają co z tym zrobić co jest w podręczniku napisane. Tu nikt nie ma problemu, bo każdy wie, że inaczej prowadzi to do szkolnej,naukowej anarchii i dalej jeszcze gorzej. A Pismo Św. składa się nie tylko z Nowego Testamentu, w którym to wielokrotnie jest dobitnie powiedziane o tym, że Stary Testament nie stracił na wartości. O Bogu w Kościele i celu Kościoła związanym ze Zbawieniem nie warto wspominać, bo przecież Kościół to ma być oaza, oaza czego?
17 dni temu / DamianK
 
Hołownia zamienia kościoły w synagogi. Tam też nie ma klęczników.
17 dni temu / ds
 
Nie można popierać ateisty udającego katolika, który klęka przed Baalem
17 dni temu / DNA
 
@Arek 1 , odpowiedz , czy Pan Jezus byłby za kompromisem aborcyjnym? W tym roku tylko w Wielkiej Brytanii zamordowano już 200 tysiecy osób.
17 dni temu / Mirek
 
Hołownia symbolicznie wyrzuci lata tradycji której nawet komuchy nie wywaliły na śmietnik historii. No tak, Boga się nie boi, bo jego sądzić będą zwierzęta
17 dni temu / nono
 
Żal patrzeć jak wielu Chrześcijan zapomniało czyje słowo powinno nieść. Żal patrzeć jak wielu z Was zamiast za Jezusem nieść miłość i przebaczenie, niesie średniowieczną inkwizycję. Żal patrzeć jak Kościół, który w swoim założeniu powinien być oazą, stal się miejscem w którym znów toczy się wojny i uprawia polityczną prostytucję. Polecam wszystkim, którzy próbują nawracać kijem,którzy powtarzają wklejone im do głów kościelne, szumne grzmoty i wizje piekielne, żeby wzięli do ręki Nowy Testament i zapoznali się od nowa z tym, czego nauczał Jezus Chrystus, bo mam wrażenie że jedyna religia z jaką mieliście kontakt to jakiś wykrzywiony, nacjonalistyczny, partyjny katechizm
17 dni temu / Zatwardzialy ka
 
Słuchałem i się zgadzam z Szymonem. Może wielu osobą oczy się otworzą i wybiorą dobro a nie jak zwykle mniejsze zło.
17 dni temu / Arek I
 
Widzę już od dłuższego czasu że wielu tutaj pisze komentarze żeby zasiać ferment i do Was się teraz zwracam każdy kto ufa Bogu, żyje według jego praw nie da się zwieść waszym herezjom. A Pan Hołownia może niech zakręci się koło ,, Reformatorów" niemieckiego kościoła bo do nich pasuje.
17 dni temu / Bielik
 
Nie wiem w co wierzy ten Hołownia. To taka "wiara bezobjawowa" jak mniemam.No cóż... Po śmierci bardzo sie zdziwi...
17 dni temu / 123
 
Najpierw wypadałoby zapytać czy tego chce większość obywateli. Chorzy mają pielęgniarki i lekarzy w szpitalu, a od stanu duchowego dla nich jest kapelan szpitalny. Przykre co się dzieje.
17 dni temu / Gość.
 
Żeby państwo nazwać wyznaniowym potrzeba by żeby wprowadzono Teokracje. W państwie jedyna słuszna religia obowiązująca wszystkich. Walka z innymi wyzwaniami itd. Jakoś nie bardzo to do Polski pasuje, bo.jak wiadomo od wieków wszyscy cieszyli sie równością. A hasła typu rozdziału państwa od kościoła to czysto LIBERALNE hasełka powtarzane od wiekow. Prosze poczytać historii. W Polsce nie ma jednej słusznej religii. To że katolików jest wiecej nie znaczy że nie mają prawa do wyrażania swojej wiary i przekonań. Tak jak każdy płacą podatki i tak jak każdy mają prawo żeby z nich finansowano uczelnie katolickie, kapelanów, itd. Wiec bzdura jest państwo wyznaniowe, bzdura jest rozdział jakikolwiek. Pan Hołownia to liberał jakich mało.
17 dni temu / Hołownia the
 
Zwolennicy Szymona Hołownii , odpowiedzcie , czy Pan Jezus byłby za kompromisem aborcyjnym ? Spytajcie tez o to ojca Szustaka , bo to jest jego ulubiona figura retoryczna , a na dodatek on przechwala sie rozmowami z Panem Bogiem.
17 dni temu / Mirek
 
@Karola , ma byc dozwolona aborcja , czy nie ? Maja homoseksualisci adoptować dzieci , czy nie ? To jest zniszczeniem komus zycia .Komuś , kto i bez tego znalażł sie katastrofalnej sytuacji.
17 dni temu / Mirek
 
@Karola, najpierw Prawa Boskie, dopiero potem prawa ludzkie. Bez tej kolejności to katolikiem jest się przez " ".
17 dni temu / DamianK
 
Na reszcie ktoś mówi to, co wielu katolików myśli od dawna. Kościół to ludzie i wiara, nie układy polityczne. Czas by oddać cesarzowi, co cesarskie, a Panu Bogu co Boskie.
17 dni temu / Karola
 
Pracując z lewakami zauważyłem że gdy rządzą są nastawieni bardzo wojowniczo. Bardzo często cieszą się z tego że atakują non stop czyli na wszelakie sposoby. Wtedy wszelkie apele o pokój są konczone stwierdzeniem. Nie wojna. Teraz w opozycji są jako ci walczący o pokój. W końcu zawsze wychodzi na to że największymi bojownikami o wszystko to komuniści, najbardziej walczący o pokój komuniści, najbardziej wierni itp. Osaczaja niejako z wszystkich stron walcząc szeroką ława zawsze na korzyść tych o których rzadko się mówi czyli masonerii. Inni oczywiście nigdy nic dobrego nie robią. Lucyferianie majstry i czeladnicy. Zapominają jak to wcześniej było.Niby bojownicy a pękają przed wyimaginowanymi problemami nie tylko w takim sensie indywidualnym.
17 dni temu / ave
 
Przypomnijcie sobie proszę rok 2012, Tomasz Lis, Szymon Hołownia i Terlikowski. Sprawa okładki Newsweek, do którego artykuły pisał Pan Szymon. Lis go podsumował dość ostro ale miał sporo racji. Warto to odszukać w internecie. Nie można dwom Panom służyć. To mit. Albo z Chrystusem albo przeciw niemu. Ile razy nawet w środowisku pracy musiałem zająć stanowisko. Odważnie ale nie nachalnie, fanatycznie. Z miłością, spokojem i mądrością. Bratając się z światem katolik zawsze traci... Pozdrawiam wszystkich. Z Bogiem.
17 dni temu / Łukasz
 
Diabeł ubrał się w ornat. Szymon próbuje oszustwa na wnuczka, mówi że to fla dobra KK ale pistulaty ma jak Palikot. Najwięcej fanów ma pośród antklerykałów i deklaratywnych katolików którzy już dawno katolikami nie są.
17 dni temu / Cyraniusz
 
sprawdż sobie definicje państwa wyznaniowego Polska spełnia wiekszość warunków
17 dni temu / Hołownia the
 
Wieczorna zmiana komentarzy sztabu Hołowni, serio, zmieńcie taktykę. Program Hołowni? Zawetować każdą ustawę, która nie przybliża dekarbonizacji, zachwycać się legendarnym gniotem prawnym zwanym naszą Konstytucją, ambasador agendy ONZ, heretyckie tezy, walka z Kościołem, bo hasełka typu odpartyjnić politykę to doskonale wiemy, że pic na wodę zwany PO 3.0 ... Jego program to program o dość prostej nazwie "Highway to Hell".
17 dni temu / DamianK
 
Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem
17 dni temu / Syk
 
Mam szczerą nadzieję że jak już Szymon zostanie prezydentem sklei na nowo nasz podzielony kraj. Pozdrawiam. Słup Szymona
17 dni temu / Piotr
 
Najmądrzejszy kandydat ze wszystkich
17 dni temu / Annn
 
Widać podoba mu się ta piękna świątynia bo fotografuje się na jej tle
17 dni temu / Maxs
 
A co komu przeszkadza brak kapelana? Ilu katolików trzyma kapelana w domu? Ile zakładów pracy ma swoich kapelanów? Można być dobrym katolikiem i wykonywać obowiązki wiary bez własnego kapelana. Kapelan nie jest warunkiem zbawienia. Sejm i Senat kapelana nie mają. Jest tylko kaplica sejmowa.
17 dni temu / trooper
 
Pan Hołownia może niech najpierw przestudjuje czym jest państwo wyznaniowe tu patrzeć kraje arabskie a czym państwo świeckie. Polska zawsze była państwem świeckim wiec nie ma co rozdzielić. Po drugie chlopek roztropek nie ma pojęcia na czym polega posługa kapelana. Warto sie dowiedzieć jako wierzący. Podobnie wojskowi mają prawo do uczestnictwa w uroczystościach kościelnych jesli wierzą i chcą. To jest ich konstytucyjne prawo. A pan Hołownia z katolicyzmem ma nie wiele wspólnego. Jak to on mówi należy do JEGO kościoła, a nie do Chrystusowego. Zwodziciel itd. O tym świadczą poglądy o aborcji etc.
17 dni temu / Hołownia the
 
Byłem zadeklarowanym zwolennikiem PISu, zmieniam barwy i idę za SZ. Hołownią. On jest lepszym chrześcijaninem niż cały PIS razem wzięty... Pokój z Wami...
17 dni temu / Prawy i Sprawie
 
Kandydować może wielu i mogą w zasadzie mówić co chcą. Natomiast wygrać może jeden i chodzi o to żeby był najlepszy z nich a nie z przypadku. Nie wiem po co te ostre starcia przy każdej okazji i przy każdym kandydacie.
17 dni temu / J
 
Nie sądziłem, że atak resortowych trolli będzie taki silny na tym portalu. Myślę, że każdy, kto szuka tu rzetelnej informacji nie ma wątpliwości, że gdy nie ma Brauna, głos trzeba oddać na Dudę, bo on nie ważne z jakich powodów nie będzie rugować katolików.
17 dni temu / Gracław
 
Bardzo merytoryczne i sprawiedliwe w swojej wymowie wystąpienie Hołowni. Szkoda że wielu innych katolików nie rozumie jak ważny jest rozdział Kościoła od państwa i jak obecna sytuacja zależności pisiwsko-kiścielnych niszczy Kościół.
17 dni temu / Szuwar32
 
Popieram Hołownię, ma głos mój, mojej mamy i córki. Chcemy żyć w normalnym kraju w którym jest miejsce dla wszystkich. Uczono mnie, że Bóg jest miłością i kocha wszystkie swoje dzieci - to przesłanie dla osób zionących nienawiścią.
17 dni temu / Bea
 
Może obiecywać co chce, przecież i tak nie zostanie prezydentem.
17 dni temu / John
 
Moderator przysnął, a tu prawdziwy wysyp lewackich trolli. Pobudka!!!
17 dni temu / Anna
 
Na Hołownię oddam głos tylko w jednym wypadku. Gdyby w drugiej rundzie wyborów jego rywalem był Biedroń.
17 dni temu / Jan
 
Heroiczna walka. Powodzenia.
17 dni temu / Dorota
 
Hołownia kandyduje na urząd prezydenta Polski a nie na biskupa, więc uważam za oczywiste, że jako prezydent nie powinien zapisywać wszystkich obywateli tego świeckiego kraju siłą do swojej religii. Jego podejście w tej kwestii jest rozsądne.
17 dni temu / Jj
 
Kto się nie przyznaje do Chrystusa, to Chrystus nie przyzna się do niego.
17 dni temu / DNA
 
Polecam wszystkim i każdemu z osobna zapoznanie się z programem Szymona i odrobinę zaufania bo głosowanie na mniejsze zło nic nie zmieni.Od początku jestem na TAK dla #Hołownia2020 bo to przyszły prezydent różnych Polaków i może nie zawsze ze wszystkim się z nim zgadzam to zdania nie zmienię.????????????????
17 dni temu / Czarna1234
 
Pośród trio SzH RT i RB jeśli idzie o to co mówią w kampanii to ten pierwszy jako gorący ponoć katolik chcialby pozamiatać Kościół. Ciekawe. Oczywiście żaden z nich na prezydenta się nie nadaje
17 dni temu / Ktoś
 
rozwińmy te heretyckie poglądy, skoro do symbolizmu masońskiego się odwołuje, brak klęcznika to brak poddania, brak pokuty, a zamiana duchownego na psychologa, znamy tą herezje i wypaczenie duchowości na zachodzie, słowem hulaj dusza piekła nie ma. Hołownia to zwodziciel i przedpole dla masonerii Trzaskowskiego. Nie wiem dlaczego, ale na portalu chyba macie jakiś wysiew - użył bym mocniejszego słowa, ale poprzestanę na słowie katolewicy, na moje oko w tle jakieś służby, kabaliści, trolle, prowokatorzy, zwodziciele etc.. Każdy kto jest za aborcją nie może być katolikiem.
17 dni temu / axe
 
Ile placa za te komentarze popierajace Holownie? To zupelnie nie ten "target" Drodzy Panstwo :
17 dni temu / Rrr
 
Brawo, panie Szymonie. Wkoncu ktoś mówi konkretnie a nie straszy. Dzisiaj zyskał pan mój głos,Brawo ????????????
17 dni temu / Bociuś
 
Szymon Hołownia swoimi wypowiedziami, stosunkiem do drugiego człowieka przekonał mnie już na samym początku swojej kampanii. 28.06 oddam głos właśnie na niego
17 dni temu / Karolina
 
Przekonuje mnie wizja Polski przedstawiona przez Hołownię . Widząc jego olbrzymią energię, którą zaprzągł do tworzenia i to jak potrafi współpracować z innymi jestem pewien, że będzie z determinacją realizował swój program. Jest pierwszym, który nie myśli w kategorii kadencji ale pokolenia. Zajmuje się sprawami ważnymi dla każdego z nas, dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń. Szuka tego co łączy. Pokazał już w swoim życiu, że odwaga i działanie krok po kroku przynosi fantastyczne efekty. Szkoda, że wszystkie media przemilczają jego działalność - tworzenie i pracę w fundacjach pomocowych dla dzieci w Afryce, walkę o tel. zaufania dla dzieci.... Ma jedno odznaczenie, przyznane przez najważniejsze osoby w Państwie - dzieci - Order Uśmiechu....
17 dni temu / One
 
Bardzo rzeczowa wypowiedź. Polska jest państwem świeckim, w ostatnich pięciu latach zaczęto nam wmawiać że jest inaczej. Nie jesteśmy też księstwem, nie mamy monarchii, by głowa państwa miała nazwijmy to przywileje jakie w tej chwili ma prezydent. Kwestia wiary i wyznania jest osobistą rzeczą każdego człowieka. Afiszowanie się z tym wręcz nie przystoi. Polska nie jest w 100 procentach katolicka by tę wiarę uznawano jako jedną jedyną i właściwą. W Polsce innych odmian samego chrześcijaństwa jest więcej, nie wspominając już o innych religiach. Głowa Państwa nie powinna manifestować katolicyzmu na forum państwowym. Co boskie Bogu, a co cesarskie Cesarzowi. Pozdrawiam wszystkich nie zgadzających się z opinią.
17 dni temu / Eve
 
Wolę Andrzeja Dudę niż Szymona-hipokrytę. Przecież Hołownia to chłoptaś z kuźni bp. Pieronka - nadwornego kapelana TVN i Gazety Wyborczej. Gdy bp Pieronek mówi podobnie jak Żalek, to wszystko cacy, byle walił w PiS jak w bęben. Podstawcie pod słowa Pieronka kogoś z PiSu, to zaraz nazwą Cię homofobem. Oto cytaty "obrońcy demokracji" - ukochanego kapłana Adama Michnika: ?Akty homoseksualne są amoralne i przeciwko naturze, dlatego wykluczają z Królestwa Niebieskiego? ?Orientacja to może być na Wschód albo na Zachód. Tymczasem normalnym się jest, albo nie?. ?Czasami, jeżeli zachodzą szczególne okoliczności, odpowiedzialność za czyny homoseksualne może być nawet całkowicie zniesiona, jeżeli natomiast są to skłonności, które człowiek poprzez modlitwę i przy pomocy Bożej Łaski może opanować, wtedy dla takiej osoby nie ma usprawiedliwienia?.
17 dni temu / Tylko Duda!
 
W drugiej turze wszyscy zgodnie przeciw Dudzie! Po nową Polskę! Trzaskowski, Hołownia, Biedroń, Kosiniak, Bosak. Ze Sovietskim Svazem po vsze czasy, a nikdy inak!
17 dni temu / Tom Bombadil
 
?Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga? Hołownia nie raz mówił, że swoją postawą i zachowaniem chce pokazać jak postępuje prawdziwy katolik. A był jeszcze taki fragment, że milsze Bogu jest gdy ktoś modli się w ciszy i w skupieniu niż pokazuje się przed wszystkimi...
17 dni temu / Monika
 
...... a co z koszernymi kolacjami, np. takimi na jakiej był Morawiecki, czy rozdział proponowany przez Hołownię też to obejmuje?
17 dni temu / Turtelini
 
Przepraszam, ale CZY PAN HOŁOWNIA POWIEDZIAŁ COŚ NIEZGODNEGO Z EWANGELIĄ ??? Ja osobiście nie widzę ...
17 dni temu / Andrzej z Gdyni
 
Szacun dla Hołowni. To pierwszy polityk w naszym kraju który mowi tak otwarcie o sprawach dotyczących życia duchowego tak często mylonymi z religijnoscia,nie boi się, np. Rydzyka, i chce żeby polityka i kościół wróciły na swoje miejsca. Ponieważ jest to nowatorskie podejście w naszym kraju, wielu nie rozumie lub nie chce zrozumieć. Czego się boją? ... Dlaczego obrażają Hołownie? Żeby się samemu lepiej poczuć? Leczyc swoje kompleksy i strachy? ... Taki mamy klimat????niby kraj chrześcijanski a taki pełen nienawiści....hejtu...ale już Niemen śpiewal, że ludzi dobrej woli jest więcej... I mocno wierze w to, że ten świat nie zginie dzięki nim????
17 dni temu / Wiara czyni cud
 
Szymon Hołownia jest człowiekiem bez wykształcenia i bez zawodu . Kampania wyborcza ujawniła ,że nie ma orientacji w otaczającym go świecie i jego walory intelektualne są są słabej próby. Wobec jego braków jest zagadka oszałamiajaca kariera w mediach III RP , ale teraz zostawmy to na boku , bo wążniejsze jest z czego on będzie żył po przegranych wyborach . Wróci na ciepłą posadkę w TVN-ie ? Tak właśnie wygląda wygląda niezależność polityka Hołownii. Przy okazji startu Hołownii w wyborach ujawniło się istnienie projektu powołania partii zagospodarowującej zdezorientowanych albo mających kompleks nowoczesności katolików. Przypomne poparcie ojca Szustaka i przebakiwania samego naszego bohatera o tej sprawie . Chyba z powodu wyżej wspomnianych mankamentów Hołownii nic z tego nie będzie.
17 dni temu / Mirek
 
W mojej miejscowości zwolennicy Hołowni kleją jego plakaty koło Kościoła. co za obłuda.
17 dni temu / B Grabowski
 
Czy prezydent Hołownia będzie brał udział w paleniu świec chanukowych?
17 dni temu / Wojtek
 
W końcu może przestaną gadać ,że Szymon-kosciolkowy i będzie się kłaniał klerowi.
17 dni temu / Eli
 
hmmm... jeżeli prezydent ma się nie modlić, to nie powinien również wyznawać jakichkolwiek innych poglądów. Jakiekolwiek poglądy na jakikolwiek temat by nie wyznawał, zawsze będzie ktoś kto się z nimi nie identyfikuje i czuje się wykluczony. To co głosi Hołownia to po prostu czysty absurd, lep na ateistów i wrogów wiary.
17 dni temu / Turtelini
 
tu już nie ma co nawet komentować, tu potrzebny jest lekarz wiadomej specjalizacji
17 dni temu / QAZ
 
Pracownik społeczny zastępuje kapelana - to w skrócie cały dramat dzisiejszego Kościoła. Ślepy aktywizm oderwany od jego prawdziwej misji jaką jest zbawienie człowieka. Ale jak mówić o "prawdziwej misji" i prawdzie w ogóle jak wszystko jest dziś relatywne. Pan Hołownia jest produktem naszych czasów. A Rzeczypospolita jest już od dawna zeświecczona jak inne państwa - tu lepiej nie będzie. Konflikt między Kościołem a światem, tak bardzo akcentowany na kartach Ewangelii wg Św. Jana pozdrowienia dla tzw. katolików otwartych, których też tutaj nie brakuje jak widzęnabiera tempa. Zresztą relacja Cezara z ołtarzem nigdy nie należała do łatwych. Pan Hołownia hołduje Cezarowi ale czy może być inaczej w tak zeświecczonym świecie? Z Bogiem
18 dni temu / Łukasz
 
Bardzo rzetelnie napisany artykuł. Słuchałam ba żywo wystąpienia Szymona Hołowni i dokład je taki był sens jego wypowiedzi. Dziwię się agresywnym komentarzom licznych czytelników. Skąd opnia, że Hołownia nie przyznaje się do Chrystusa? Powiedział coś przeciwnego, i w atykule to jest. Widać, wiele jest osób, które nie muszą czytać, bo i tak wszystko z góry wiedzą. Nie kierujmy się uprzedzeniami. Kłamstwo i oszczerstwo to są ciężkie grzechy. Czy muszę przypominać, że Jezus w ewengelii nazywa szatana ojcem kłamstwa?
18 dni temu / Zofia
 
trola Hołownię z namaszczenia postperelowskich grup interesu też wysłałbym do muzeum
18 dni temu / rybniczanin
 
Jak by miał ktoś wątpliwości z jakich pobudek i motywacji działa niestabilny emocjonalnie Szymonek. Taki to KATOLIK. Kto się nie przyzna przed ludźmi do Mnie do tego i ja się nie przyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie - JCh.
18 dni temu / OJ TAM
 
Hołownia to wzorcowy pracownik pana Sorosa i Gatesa ! Patrzeć jak tylko ogłosi nową strefę dla czarnoskórych w Warszawie, na wzór USA i Antify !
18 dni temu / wwww
 
Ktoś, kto wstydzi się Chrystusa, chce Go rugować z przestrzeni publicznej, nazywa się katolikiem? My mamy ewangelizowac, nawracać, głosić Chrystusa. Zawsze i wszędzie, bez wyjątków! Nie można być katolikiem 'po pracy" li tylko... A nasze otwarte głoszenie nauki Pana Jezusa wszystkim jest właśnie postawą i wzorem dla każdego człowieka. Niewiernego zwłaszcza.
18 dni temu / palec 1906
 
Zlitujcie się Państwo.... przekazujcie rzetelne informacje... nie ma czegos takiego jak pracownik społeczny.... jest PRACOWNIK SOCJALNY!!!!!!!!!
18 dni temu / Gość
 
Super komunista nie katolik. Proszę poczytać sobie co mówili komuniści w Polsce za PZPR.To jest wypisz wymaluj instrukcja jak postępować z katolikami i Kościołem w czasach komuny!!!! I gdzie w tym wszystkim jest Pismo św. i nauczanie Chrystusa. Czy on kazał się modlić tylko w synagogach i Apostołów zamknąć w czterech ścinach świątyń?? czy raczej kazał iść między ludzi i nawracać na wiarę i być obecnym wszędzie tam gdzie są ludzie i głosić Dobrą Nowinę.
18 dni temu / Wieś
 
@janka, @ja, @Przemek i cyk autor tych komentarzy zadanie swoje wykonał, można wiedzieć po ile za pozytywny wpis płaci sztab Hołowni, bo że płaci za takie wpisy to wiemy, pytanie ile ? Szymon co się ograniczasz, idź an całość i zdelegalizuj tych w Kościele, którzy Ci nie pasują, za delegalizację ojca Rydzyka albo abp Jędraszewskiego parę głosów zabierzesz Biedroniowi i Trzaskowskiemu, może tędy droga? Droga Palikota..
18 dni temu / DamianK
 
Weto takich prezydentów jak on będzie mogło zostać odrzucane tylko wtedy gdy więcej Polaków poprze Konfederację. Wstępujcie w szeregi Konfederacji, młodzi i z ideami! Czasu coraz mniej a ważą się losy naszej Ojczyzny
18 dni temu / Basja
 
Gimbaza ma takie jedno określenie... Dzban...
18 dni temu / ron
 
1. "Wszelka władza pochodzi od Boga", jak uczy Objawienie, zatem ma wobec Boga zobowiązania, zwłaszcza do publicznego wyrażania dziękczynienia i swojej od Boga zależności. 2. Prawdziwa tolerancja nie polega na zapieraniu się prawdy w imię zgodnego współżycia społecznego. Nie ma też mojej i Twojej prawdy. Prawda jest jedna. 3. Wyznawanie wiary jest, jak sama nazwa już wskazuje, aktem publicznym, nie prywatnym. Sam Jezus mówi o przyznawaniu się do Niego. Gdyby męczennicy uważali, że mogą a nawet powinni swoje przekonania ukrywać przed innymi, zachowywać dla siebie, nie zostaliby męczennikami. To zadziwiające, że mogliśmy mieć swoje poglądy polityczne i prawo by wyrażać je w sferze publicznej, a nie móc już wyznawać swojej wiary i dążyć do realizacji jej postulatów, z uwagi na to, że inni mogą ich nie podzielać. Lewacy nie pytają innych, czy zgadzają się z ich niesprawiedliwymi ideologiami i próbują narzucać je wszystkim na siłę systemowo. 4. Pan Hołownia proponuje milczącą apostazję
18 dni temu / j.s.
 
Uwaga! Uwaga! Zlecieli się postępowi, nowocześni, liberalni "Katolicy" z demon - a.
18 dni temu / Ludwik
 
Tylko w Nim nadzieja, rozdział nieunikniony , prowadź go Boże
18 dni temu / ks. Eustachy
 
Bo w Polsce katolicyzm coraz bardziej odbiega od wiary,a zbliża się do fanatyzmu który jak wiemy jest niebezpieczny.politycy wszelkiej maści szukają poparcia w ludziach wierzących, łamiąc przy tym wszelkie zasady dekalogu,grzechy kosciola są tuszowane i dzięki temu jedna i druga strona ma wobec siebie zobowiązania. Tak właśnie wygląda katolicyzm w Polsce.
18 dni temu / Wiki
 
Bardzo madre wystapienie. Co niektorzy nie rozumieja przeslania tego wystąpienia. Tlo ma tutaj szczegolne znaczenie,tak jak podkreslil Szymon, dosc sponsorowania tego szatana w sutannie.
18 dni temu / Torunianin
 
Dobrze gada...już i tak przesądzone z tym kościołem że na jasn3j górze już z szumowskiego i mazowieckiego robią prawie ewangelistów...wiara nie ma być na pokaz tylko w sercu każdego z nas...
18 dni temu / Justyna
 
W końcu ktoś, kto rozumie, że Polak nie równa się katolik. Że instytucje państwowe są państwowe, a kościelne kościelne. Cieszę się. Taka postawa wprowadziłaby dużo dobrego. Polska jest krajem ludzi wielu wyznań. Każde powinno być traktowane z takim samym szacunkiem. Ma mój głos.
18 dni temu / martam
 
Brawo, wreszcie kandydat który ustawi księży i inne katolckie kliki po kątach. Wiara jest dla ludzi a nie dla narodu
18 dni temu / Aumba
 
Brawo ktoś w końcu powiedział to głośno i jasno. Brawo Panie Hołownia jak się wybiorę na te wybory to ma pana zagłosuje to może pan zrobi porządek.
18 dni temu / Kazik
 
Bardzo fajny artykuł. Brawo Pan Szymon. A wy katolicy nie oburzajcie się na niego bo ma swoje zadanie i chce szanować każdego - to ma być wolny kraj.
18 dni temu / Emilia
 
Nareszcie Katolik, który rozumie, że na tym świecie są też inni. I jesteśmy w stanie ze sobą żyć w zgodzie. Bardzo mi się podoba, że wiarę traktuje tak indywidualnie, tak osobiście. To moja sprawa czy wierzę czy nie. Brawo ! Taki powinien być prezydent
18 dni temu / Przemek
 
bardzo madry czlowiek. wierzacy. tolerancyjny. prawdziwy chrzescijanin. popieram calym sercem
18 dni temu / ja
 
prezydent ma być prezydentem wszystkich Polaków w tym niewierzących i innowierców i tak na to patrząc w przestrzeni publicznej nie powinno być symboli kultu jakiegokolwiek
18 dni temu / janka
 
Obrzydliwe. Czytając tekst o Raspailu poczułam tęsknotę i zazdrość, wyczuwając w nim człowieka prawego, Bożego, reprezentującego wszystko to co wzniosłe i piękne. Czytając o Hołowni czują obrzydzenie, zniechęcenie i przygnębienie. Zero jakiejkolwiek łączności duchowej. Jeśli jemu się wydaje, że taka "ekumeniczna" postawa łączy katolików z niekatolikami i niewierzącymi, a on jest tym złotym środkiem, do którego się wszyscy uciekną, to się myli. Niech już całkiem schowa do kieszeni ten swój "katolicyzm" i niech przestanie w ogóle się do niego przyznawać, bo to będzie uczciwsza postawa.
18 dni temu / Iw
 
Zatraceniec szatana. Człowiek biedny, padniesz przed Bogiem i co Mu powiesz? Wstydzilem sie Ciebie Jezu? Mamy nieść na sztandarze naszego życia Chrystusa, Ewangelizować herwtykow, takich jak Hołownia! Hańba, tym ktorzy uważają sie za Katolików i oddadzą głos pana Szymona
18 dni temu / Mati
 
Czyli, jak było teraz i zawsze.Aborcja to zabójstwo, widocznie pan Hołownia studiował inną teologię i inne przykazania dekalogu, hmm
18 dni temu / ks. Józef
 
Jak należy rozumieć owe kościelne tło wystąpienia kandydata?
18 dni temu / Ryś
 
Panie Hołownia. Będzie wielka radość w Niebie, jak pan przestanie wygadywać bzdury i się nawróci! Czekamy...
18 dni temu / palec 1906
 
Niech już się skończy ta kampania, bo tych coraz większych głupot nie idzie już wytrzymać spokojnie.
18 dni temu / loli
 
Szanuję Hołownię ze mówi to co myśli w kwestiach wiary katolickiej , do której mu dalej niż mogłoby się niektórym wydawać . Pan Duda to taki sam katolik , ale za to czarownik pierwsza liga . I lud to kupuje, o zgrozo!
18 dni temu / Wojtek
 
hołownia to właściwie bezhołowie!
18 dni temu / prawda
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.