DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Świecki świat Hołowni: klęcznik do muzeum, pracownik społeczny w miejsce kapelana

Świecki świat Hołowni: klęcznik do muzeum, pracownik społeczny w miejsce kapelana
Źródło: facebook.com/szymonholowniaoficjalny/videos/
#WYBORY    #PREZYDENT    #KOŚCIÓŁ    #KATOLICYZM    #PAŃSTWO    #HOŁOWNIA    #MODLITWA    #WIARA

Ubiegający się o urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Szymon Hołownia przedstawił swoje poglądy na temat rozdziału państwa od Kościoła. Chce rozpocząć od symboli –wysłania prezydenckich klęczników do muzeum i zwolnieniu kapelana.

 

Szymon Hołownia występując w Toruniu na tle kościoła NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Zadeklarował, że jako prezydent chce zacząć od rzeczy symbolicznych – „bo te ustawiają sposób myślenia o rzeczywistości”. Tak oto kiedy Hołownia zostanie prezydentem Rzeczypospolitej „nie planuje w dniu inauguracji kadencji uroczystej Mszy w obrządku mojego wyznania” z udziałem Episkopatu Polski i „zastosowaniem prezydenckich klęczników w Archikatedrze Warszawskiej”. - Jeżeli to ode mnie będzie zależało, bo być może jest to własność Kościoła, zaapeluję żeby klęczniki prezydenckie trafiły do muzeum. Tam jest ich miejsce – podkreślił.

 

Jak mówił dalej, jako prezydent nie zamierza przestać praktykować, ale będzie to czynił jako prywatna osoba. Hołownia nie widzi powodu, by w taki sposób do Kościoła „wciągać osoby, które mojej wiary nie podzielają”. Stąd też – jak deklarował – zrobi wszystko, by uroczystości organizowane przez Kancelarię Prezydenta RP miały charakter świecki. Kandydat na prezydenta wśród dziś przymuszanych do udziału we Mszy katolickiej związanej z organizacją uroczystości państwowych wymienił żołnierzy Wojska Polskiego. I określił tę praktykę mianem łamania sumień.

 

Hołownia oświadczył też, że jako prezydent zrezygnuje z etatu kapelana prezydenta i kustosza kaplic prezydenckich. - Ten etat zostanie zamieniony na etat pracownika socjalnego, który będzie pomagał rozwiązywać realne problemy ludzi zgłaszających się o pomoc do Prezydenta Rzeczypospolitej, będzie kierował do naszych prawników, do naszych specjalistów od udzielania pomocy psychologicznej, do tych wszystkich, którzy będą umieli kompetentnie pomoc wyświadczyć – powiedział. I jak dodał: „prezydent to nie monarcha, żeby miał mieć swoich kapelanów”. - Nie będzie więc kapelna prezydenckiego, nie będzie uroczystych poświęceń, błogosławieństw przedmiotów w których będzie brał udział prezydent – deklarował. Jeżeli zaś będzie taka wola i potrzeba to „będziemy organizować modlitwę międzywyznaniową za pomyślność Rzeczypospolitej”.

 

Hołownia był też pytany o aborcję i to jak ją postrzega – jako mordowanie nienarodzonych czy usuwanie zlepków komórek. Kandydat uznał jednak, że prowadzenie dyskusji w takim tonie i „przy użyciu skrajnych określeń” nigdzie nas nie doprowadzi i dodał, że jest przeciwnikiem aborcji, zaś jako prezydent będzie dążył, by nie zmieniano ustawy, która obecnie obowiązuje w Polsce. I jak wskazał, nie jest to zmiana poglądów, ale perspektywy.

 

Zdaniem Hołowni państwo polskie powinno najpierw zrobić wszystko, by pomóc kobietom i rodzinom znajdującym się w takiej trudnej sytuacji, by podejmowały decyzje w sposób nie wymuszany a wolny. - Dopóki tego nie załatwimy to nie ruszajmy prawa, bo wywołamy kolejną wojnę aborcyjną – mówił. Jak wyjaśnił zmiana prawa będzie możliwa, jeśli w Sejmie znajdzie się większość (272 posłów), którzy odrzucą weto prezydenckie w tej sprawie.

 

MA


DATA: 2020-06-16 15:19
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hołownia najpierw niech się podszkoli w tym, co przekazuje. W czym on upatruje fakt, ze w Polsce nie ma rozdziału Kościoła od Państwa? Otóż panie Hołownia,taki rozdział jest i jeżeli Pan otworzy oczy i rozejrzy się dookoła, to Pan zobaczy, ze ani we władzy ustawodawczej ani we władzach wykonawczych nie ma w Polsce księży. To gdzie Pan upatruje tę łączność? W tym, ze najwyższy przedstawiciel narodu polskiego jest katolikiem i ma w swoim pomieszczeniu kaplicę, by z modlitwy czerpać siłę do wykonywania czynności i pokonywania trudności? Pan nie wyrósł niestety jeszcze z przedszkola, bo słuchając Pańskich wypowiedzi odnosi się wrażenie, ze Pańską jedyną cechą jest głośne gadanie, które ma sprawiać wrażenie, ze jest pan prawdziwym omnibusem. A w rzeczywistości jest Pan pustym i prostackim człowiekiem.
7 miesięcy temu / Mela
 
A może jednak sprawiłby sobie jakiś klęcznik do przepraszania Boga za swoje grzechy i brednie i do prośby o odmianę życia!
5 miesięcy temu / gość
 
BOZE DZIEKI ZE TEN CZLOWIEK ODPADL
6 miesięcy temu / ERIC MROWKA
 
W wolnym kraju tak powinno być i wtedy było by sprawiedliwie.
6 miesięcy temu / racjonalista
 
Współczuję panu Hołowni bo jest jak biedna zabłąkana owieczka, skręca to w prawą ,to w lewa stronę-takie umizgi,by zwrócić na siebie uwagę- a gdzie mądrość i godność dojrzałego człowieka a gdzie wiara katolika, za którego się uważa. Szkoda czlowieka, bo błądzi.
6 miesięcy temu / lk
 
? Odzywał się sługą Bożym, bo Imie SSS. Troyce był okrzczon, do koscioła uczęściał, podobno y do spowiedzi, iako zwyczaj panom, raz w rok: ale szczyrze diabłu niżli Panu Bogu służył? . Z kazań o. Aleksandra Dowgiałły CP o Tomaszu Wolseuszu Thomas Wolsey.
6 miesięcy temu / Pagnus traditio
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.