DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Święcenia u Kanoników św. Jana Kantego

Święcenia u Kanoników św. Jana Kantego
By Eric Chan from Hollywood, United States (interior of the newly restored Holy Name Cathedral) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

27 maja odbędą się święcenia kapłańskie trzech diakonów ze zgromadzenia Kanoników Regularnych św. Jana Kantego. Szafarzem święceń będzie arcybiskup Chicago kard. Francis George.


Święcenia rozpoczną się 27 maja o godzinie 19:30 w kościele parafialnym pw. św. Jana Kantego w Chicago, związanym historycznie z polskimi imigrantami. To właśnie na terenie tej parafii powstało zgromadzenie kultywujące tradycyjną katolicką liturgię, pobożność i duchowość. Dziś kanonicy żyją i pełnią posługę także w miejscowości Volo w stanie Illinois.


Pierwszy Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego odprawi ks. Kevin Mann – 28 maja o godzinie 19:30. Ks. Joshua Caswell Najświętszą Ofiarę złoży dnia następnego o godzinie 10:30, z kolei ks. Nathan Caswell przystąpi do ołtarza Bożego o godzinie 19:30. Kanonicy zapraszają do udziału w uroczystościach wszystkich wiernych, prosząc przy tym o modlitwę w intencji diakonów przystępujących do święceń.


Zgromadzenie Kanoników Regularnych św. Jana Kantego powstało w roku 1998 w archidiecezji Chicago dzięki zaangażowaniu rezurekcjonisty, ks. Franka Phillipsa. Rok później zostało zatwierdzone przez biskupa miejsca jako stowarzyszenie życia apostolskiego na prawie diecezjalnym. Jego członkowie przyjęli regułę św. Augustyna w roku 2006. Kanonicy celebrują liturgię w formie zwyczajnej, tak w języku angielskim jak i po łacinie, a także w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego. Kultywują chorał gregoriański i tradycyjną katolicką pobożność.Źródło: www.canons-regular.org

mat


DATA: 2014-05-23 07:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I am is the candidate to St.John Cantius Canon Congregation; please the incorporate me to Congregation in Fatima SJC Procura.
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
Tama pęka, asfalt się podnosi. To tylko kwestia czasu kiedy powróci Święta Tradycja. Modlitwa i post, i jałmużna. Różaniec Święty. Ofiarowanie Mszy Świętej Wszechczasów.
ponad 6 lat temu / Leo
 
X. Nathan i X. Joshua sa bracmi- Kanadyjczykami, oboje to konwertyci z wyznania zielonoswiatkowego. Deo gratias! ;)
ponad 6 lat temu / Arizona
 
Chwała Panu!
ponad 6 lat temu / Veritas
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.