DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Święcenia kapłańskie w tradycyjnych instytutach

Święcenia kapłańskie w tradycyjnych instytutach
fot. riposte-catholique.fr

Instytut Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana otrzymał dziewięciu nowych prezbiterów. Z kolei w Instytucie Dobrego Pasterza biskup Kopenhagi Czesław Kozon udzielił święceń prezbiteratu 4 diakonom.

 

Wśród nowych kapłanów należących do Instytutu Chrystusa Króla jest pięciu Francuzów (w tym ks. Jonasz Żurek), trzech Amerykanów, Kanadyjczyk oraz Hiszpan. Niestety, do Włoch nie mógł powrócić diakon pochodzący z Malezji, który obecnie pełni posługę misyjną w Gabonie. Święceń udzielił kardynał Raymond Leo Burke, uroczystość miała miejsce we florenckim kościele pw. św. Michała Archanioła i św. Kajetana, zlokalizowanym przy Piazza Antinori. Świątynia ta znajduje się pod opieką Instytutu, celebrowana jest w niej liturgia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

 

Z kolei 4 czerwca biskup Czesław Kozon udzielił święceń klerykom z Instytutu Dobrego Pasterza. Święcenia kapłańskie otrzymało sześciu diakonów (w tym jeden Francuz), z kolei do diakonatu podniesionych zostało 2 diakonów. Uroczystość miała miejsce w kościele pw. św. Jakuba w Illiers-Combray (Region Centralny-Dolina Loary). 3 lipca biskup Kozon udzielił święceń kapłańskim 6 kandydatom, w tym Brazylijczykowi o polskich korzeniach - Mathiasowi Moskvie. W tym gronie znalazł się jeden Francuz (ks. Loic Cassiope), Chilijczyk oraz Kolumbijczyk.

 

W amerykańskim dystrykcie Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra święcenia wyższe miały miejsce 1 czerwca. Pięciu kandydatów otrzymało święcenia prezbiteratu, a sześciu – diakonatu.

 

Pamiętajmy o szczególnej modlitwie za wszystkich kapłanów rozpoczynających posługę  w tym roku

 

 

Źródło: riposte-catholique.fr, instytutdobregopasterza.pl, fssp.com

mat


DATA: 2020-07-08 08:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Marcin. Jeśli wiesz że Świadkowie Jehowy nie mają kapłanów, to tym bardziej twoje argumenty sięgają dna. Nie kwestionuję aktu schizmy, ponieważ takiego aktu abp. Lefebvre nigdy nie dokonał. Takie twierdzenia to już historia "filozofii", zresztą formułowane jedynie przez ludzi niezorientowanych i kierujących się nienawistną oceną działań abp Lefebvre jako całości, a nie tylko aktem święceń biskupich z 1988r. Obecnie nikt poważnie oceniający w tym watykańska hierarchia posoborowa nie stawia takiego osk
27 dni temu / Linkc
 
@Linkc: a proszę bardzo, jeśli się lepiej poczułeś, to moja intencja nie ma w sumie większego znaczenia. Wiem, że ŚJ nie mają kapłanów. Ale tak gwoli ścisłości - kwestionujesz akt schizmy dokonany przez Lefebvre'a?
27 dni temu / Marcin
 
Również dziękuję, za uznanie. Dodam jeszcze, że Świadkowie Jehowy nie mają kapłanów i nie dokonują święceń.
27 dni temu / Linkc
 
@Linkc: dziękuję za konkretną i wiele wnoszącą do tematu wypowiedź.
28 dni temu / Marcin
 
@ Tradycjonalista - absolutnie się zgadzam. PCh 24 jest jakby za, ale trochę przeciw radykalnemu powrotowi prawdziwej tradycji. A sama tradycyjna msza św. to niestety za mało. Trzeba powrócić do źródeł, w innym przypadku nie nazywajmy tradycji tradycją, bowiem czyni się tylko kolejne zamieszanie w umysłach już i tak zaplątanych katolików.
28 dni temu / Mela
 
@ Miarcin, wiedza to chyba nie jest twoją mocną stroną. Ale próbuj.
28 dni temu / Linkc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.