DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Świdnik pozostanie „wolny od ideologii LGBT”. Rada Miasta podjęła decyzję

Świdnik pozostanie „wolny od ideologii LGBT”. Rada Miasta podjęła decyzję
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.REUTERS/FORUM

9 głosów „za”, 9 przeciw i jeden głos wstrzymujący się – taki był wynik głosowania w Radzie Miasta w Świdniku w sprawie uchylenia uchwały o strefie wolnej od ideologii LGBT. W tej sytuacji o wyniku głosowania zadecydował fakt wstrzymania się od głosu radnej Krzysztofy Kamińskiej z Koalicji Obywatelskiej. Kamińska, która z zawodu jest lekarką, tłumaczy, że zagłosowała w ten sposób przez pomyłkę, ponieważ akurat miała ważny telefon służbowy.

 

Stanowisko „Miasto Świdnik wolne od ideologii LGBT” tamtejsi samorządowcy przyjęli jako pierwsi w Polsce, już w marcu 2019 r. Dopiero za ich przykładem poszli kolejni.

 

Projektodawcy uchwały o uchyleniu stanowiska z marca 2019 r. powołali się na sygnały z Oslo, zgodnie z którymi miasto miałoby zostać pozbawione dofinansowania z tzw. funduszy norweskich. Są to fundusze – podobnie jak szwajcarskie czy europejski – należne Polsce w zamian za otwarcie naszego rynku dla zachodnich firm.

 

W przypadku głosowania w Świdniku oczekiwano, że wniosek o uchyleniu stanowiska – złożony przez Klub Radnych Świdnik Wspólna Sprawa – poprą radni Koalicji Obywatelskiej. Klub KO nie wprowadził jednak dyscypliny.

 

Mieliśmy spotkanie, na którym mówiliśmy o tym, że głosujemy „za" – wyjaśniał radny Waldemar Białowąs, szef klubu. W sytuacji, gdy dwóch radnych spośród 21 było nieobecnych, głosy klubów ŚWS i KO (10 radnych) wystarczyłyby do uchylenia stanowiska.

 

Pomyliłam się, nie w tym momencie zagłosowałam. Odebrałam w tym czasie ważny telefon z pracy – tłumaczyła w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” radna Krzysztofa Kamińska, która prowadzi w Świdniku praktykę lekarza rodzinnego.

 

Radni popierający zarząd miasta uważają wniosek klubu ŚWS za bezzasadny, odnoszący się do „jakiegoś innego dokumentu, fikcyjnej deklaracji”. – W stanowisku o odwołaniu stanowiska jest napisane: „odgradzają się od osób ze środowiska LGBT” albo: „miasto deklaruje wykluczenie osób w związku z ich orientacją seksualną”. To są kłamstwa i zmyślenia – ocenił radny Andrzej Krupa. – W stanowisku z marca 2019 r. jest dokładnie odwrotnie. Cytuję: „Samorząd nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków” – przypomniał samorządowiec.

 

Źródło: dziennikwschodni.pl

TK


DATA: 2020-10-02 08:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na zdjęciu u dzieci nie widać entuzjazmu, ale dorośli, aż się ślinią z radości. Cała prawda o seksualizacji dzieci.
21 dni temu / Widz2
 
Kiedy zaczniecie budować stosy?
21 dni temu / racjonalista
 
Norwedzy odbierają nam fundusze należne Polsce w zamian za otwarcie naszego rynku dla zachodnich firm. Tzn. że nas oszukali i de facto okradli.
22 dni temu / minimax
 
Brawo !
23 dni temu / Monika
 
Cala Polska powinna byc wolna od dziwnych wrogich czlowiekowi ideologi
23 dni temu / Polak
 
Chciał bym wiedzieć jakie są konsekwencje dla osób LGBT w związku z podjęciem tej uchwały.proszę o zwięzłą odpowiedż.
23 dni temu / racjonalista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.