DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Świdnica: zakłócający Mszę Świętą nie powołują się na związki z ruchem LGBT. Wyrażają żal i wstyd

Świdnica: zakłócający Mszę Świętą nie powołują się na związki z ruchem LGBT. Wyrażają żal i wstyd
Świdnicka katedra. FOT.:Barbara Maliszewska [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

Znamy coraz więcej szczegółów niedzielnej próby zakłócenia Mszy Świętej w świdnickiej katedrze. Poszczególne elementy sprawy tworzą nietypową całość.

 

Cytowany przez portal swidnica24.pl prokurator rejonowy Marek Rusin po przesłuchaniu trzech z czterech osób zatrzymanych w związku z próbą zakłócenia Mszy Świętej w katedrze powiedział, że sprawcy wyrażają żal i wstyd z powodu tego, co zrobili.

 

Co więcej, mimo zaprezentowania przez mężczyznę tęczowej flagi, „żadna z osób nie powoływała się na swoje związki ze środowiskiem LGBT”.

 

Ze słów prokuratora Rusina wynika, że 24-letni mężczyzna przez całą sobotę oraz noc z soboty na niedzielę pił alkohol z trzema kobietami. Następnie w niedzielę rano wszyscy postanowili pójść do świdnickiej katedry, by się pomodlić. To właśnie tam mieli wznosić okrzyki, wśród których najczęstszym było niekojarzące się ze środowiskami LGBT: „Bóg, honor, ojczyzna”.

 

Mężczyzna wziął ze sobą tęczową flagę, którą przywiózł z Wrocławia. Nie potrafił wytłumaczyć, po co ją wziął i dlaczego ją rozwinął, nie był w stanie przypomnieć sobie, jakie hasła wykrzykiwał. Wyraził skruchę za swoje zachowanie – relacjonuje Marek Rusin.

 

Sprawa jest więc dość nietypowa. Z jednej strony bowiem okrzyki wznoszone przez osoby zakłócające Mszę Świętą nie kojarzą się z homoseksualnymi ruchami politycznymi – co więcej, zawołanie „Bóg, honor, ojczyzna” zwykle łączone jest z aktywistami antylewicowymi – z drugiej jednak osoby bez związków ze środowiskiem LGBT rzadko kiedy posiadają tęczową flagę i zabierają ją ze sobą na imprezy. Można odnieść więc wrażenie, że w tej sprawie poziom absurdu przekracza dopuszczalną normę. Bez wątpienia natomiast cieszy fakt wyrażenia skruchy i żalu przez sprawców zamieszania.

 

 

Źródło: swidnica24.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-09-17 14:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powinni dostać solidną karę za to, że się schlali jak świnie i za wszystkie skutki, które z tego schlania wynikły.
8 miesięcy temu / trzeźwy
 
Mnie wcale nie cieszy ich żali i skrucha, bo w nią nie wierzę. O naiwności! Cieszyłoby mnie, gdyby dostali baty, a potem za to podziękowali, mówiąc: ,,Na to zasłużyliśmy, dziękujemy,,. Łagodne traktowanie przestępstwa, to otwarta furtka dla kolejnych, to również ukryta forma demoralizowania.
8 miesięcy temu / Weronika
 
Kiedyś ci zdezorientowani seksualnie mieli akcję pod hasłem "Niech nas zobaczą". Dobrze byłoby nawiązać do tej akcji i opublikować wizerunki tej czwórki wraz z opisem "dokonań". Wizerunki opublikować w lokalnych mediach i na plakatach w ich miejscu zamieszkania. Myślę, że sława wśród sąsiadów na pewno by im się spodobała...
8 miesięcy temu / Bondaree
 
Nie jest ważne z jakich pobudek sprawcy to czynili. Czy są oni ze środowisk LGBT czy nie, nie ma żadnego znaczenia. A że pili wcześniej przez całą noc alkohol, nie może żadną miarą stanowić okoliczności łagodzącej. Człowiek ma rozum i powinien się nim posługiwać - a nie zdawać się na hucie nieokiełznane, do których można zaliczyć alkoholizm. Jest to dodatkowa okoliczność przemawiająca za karą adekwatną dla całej czwórki tego gorszącego zdarzenia. Skrucha może być wybiegiem aby się od odpowiedzialności za to nieobyczajne "wydarzenie" sprytnie ekskulpować. Dla ludzi którzy Pana Boga i wiary bliźnich za nic mają, nie może być pobłażania. Na podstawie przytoczonych faktów można pokusić się o stwierdzenie, że oni są aspołeczni, ludźmi wysoce zdemoralizowanymi. Jeszcze jedno, do jakiego upadku obyczajów doszło, żeby trzy niewiasty przez całą noc piły z mężczyzną alkohol. Dawniej za coś takiego stawało się pod pręgierzem.
8 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
tęczaki wyraziły nie skruchę ale strach z powodu groźby wyroku, który psuje karierę zawodową. Czy ktoś wierzy, że gdyby nie zostali złapani, też wyraziliby skruchę?
8 miesięcy temu / zielony
 
Kara musi być. Po 10 tys. na renowacje zabytkowych kościołów.
8 miesięcy temu / Maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.