DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Świdnica: 4 osoby próbowały zakłócić Mszę świętą [AKTUALIZACJA]

Świdnica: 4 osoby próbowały zakłócić Mszę świętą [AKTUALIZACJA]
Katedra w Świdnicy. FOT.:Barbara Maliszewska [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

Wikariusz świdnickiej katedry ks. Marcin Krzysztof Januszkiewicz poinformował na Twitterze, że aktywiści LGBT próbowali zakłócić celebrowaną przez niego Mszę święto. „Tęczowi” mieli mieć jednak pecha, gdyż w liturgii uczestniczył komendant policji – wynika z tekstu duchownego. Z kolei portal swidnica24.pl po rozmowie z pracownikiem KPP w Świdnicy potwierdza, że doszło do incydentu, jednak serwis zauważa, że na razie nikt nie usłyszał zarzutów. Jak dotąd nie potwierdzono także znalezienia przy sprawcach tęczowej flagi.


Ksiądz Marcin Krzysztof Januszkiewicz pełni posługę w świdnickiej katedrze św. Stanisława i św. Wacława. W niedzielne przedpołudnie napisał na Twitterze, że odprawianą przez niego Mszę świętą chcieli zakłócić aktywiści LGBT „uzbrojeni” z tęczową flagę. Na nieszczęście homoseksualnych aktywistów w kościele obecny był przedstawiciel policji, więc „tęczowi” będą musieli wyjaśnić swoje działania przed wymiarem sprawiedliwości – wynika z wpisu.


„Dziś podczas Mszy św. którą sprawowałem #TęczowiTerroryści z pod znaku #LGBT wtargnęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię. Opatrzność Boża sprawiła, że we Mszy św. uczestniczył komendant policji. Błyskawiczna reakcja, zatrzymanie i zarzuty” – czytamy na Twitterze ks. Januszkiewicza (obecnie wpis jest niedostępny – najprawdopodobniej został usunięty).

 

 

AKTUALIZACJA:


Popołudniu o sprawie poinformował portal swidnica24.pl. W serwisie czytamy, że policja po godzinie 9 otrzymała informację o 4 osobach (3 kobietach i 1 mężczyźnie), które próbowały zakłócić obrządek religijny w świdnickiej katedrze. Osoby zostały wyprowadzone ze świątyni przez uczestników Mszy świętej, a następnie przekazane w ręce policji. „Od rana zatrzymani składają wyjaśnienia w budynku świdnickiej Komendy Powiatowej Policji. Policja na razie nie potwierdza, by przy zatrzymanych znaleziono tęczową flagę” – czytamy na swidnica24.pl. Serwis podaje również, że na razie nikt nie usłyszał zarzutów, natomiast trzy z czterech osób „zostały zatrzymane do wytrzeźwienia”.

 


Źródło: Twitter / tysol.pl / swidnica24.pl
MWł

 

 


DATA: 2019-09-15 18:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chamstwo ich zgubi.Nie podoba im się KK,to niech go omijają.Takim zachowaniem tylko przysparzaja sobie wrogów i psują opinie reszcie tego ruchu.
8 miesięcy temu / Realista
 
nie tęczową a sześciokolorową flagę dla przypomnienia tęcza ma siedem kolorów
8 miesięcy temu / qwe
 
@ala wilk i tu się mylisz alu, Kościół niczego nie narzuca osobom, których to nie interesuje, pederaści zaś właśnie próbują narzucić reszcie społeczeństwa akceptację zboczeń i wynaturzeń. Ot taka drobna różnica...
8 miesięcy temu / szkielet
 
Kościuszki niech się ni zajmuje polityką bo będzie wielka nienawiść Kziendze są pedofila i ludzie niechcący takich księży Nie zmuszam nikogo do kościoła bo będzie bardzo źle
8 miesięcy temu / Jeste katolikie
 
4 chyba musiała być puszczona bo lekarz coś tam cośtam, coś czytałem takiego
8 miesięcy temu / do hetman
 
Hahahaha jeszcze by ktoś uwierzył że przestrzegają punktów,
8 miesięcy temu / Haha.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.