DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Świątynie świata upamiętniają męczenników

Świątynie świata upamiętniają męczenników
Fot. Twitter

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie kontynuuje akcję „zanurzania we krwi” męczenników najważniejszych światowych zabytków, katedr oraz kościołów. Od Waszyngtonu po Sydney, od Manili po Rzym są one oświetlane na czerwono, po to, by świat nie zamykał oczu na męczeństwo chrześcijan.

 

Akcja organizowana jest w ramach tak zwanego Czerwonego Tygodnia („Red Week”), który w praktyce rozciąga się na cały rok, uświadamiając opinii publicznej sytuację chrześcijan w wielu krajach świata. W krwi męczenników od lat „zanurza się” rzymskie Koloseum, Fontanna di Trevi, paryska bazylika Sacré-Coeur czy słynna statua Zbawiciela w Rio de Janeiro. W tym roku do akcji po raz pierwszy włączyła się Polska, oświetlając kościół karmelitański w Poznaniu.

Czerwony kolor iluminacji świetlnej symbolizuje krew męczenników, przypominając, że chrześcijaństwo wciąż jest najbardziej prześladowaną religią świata – mówi Radiu Watykańskiemu ks. Andrzej Paś z polskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

W różnych częściach świata, czy to będzie Europa, czy inny kontynent, a szczególnie południowo-wschodnia Azja, która najbardziej narażona jest na prześladowania, staramy się podjąć inicjatywę obrony naszych braci i sióstr chrześcijan. Mowa jest o wielkich liczbach, bo 245 mln ludzi na całym świecie przeżywa różnego rodzaju dyskryminacje, prześladowania i nawet oddaje życie za swą wiarę w Chrystusa – mówi papieskiej rozgłośni ks. Paś.

 

Średnio każdego dnia na całym świecie zostaje zabitych 11 chrześcijan. Stąd Czerwony Tydzień, czyli akcja duchowego łączenia się poprzez symbolizację iluminacji świetlnej na całym świecie, ma pomóc przypomnieć o tym, że jesteśmy jednością, jesteśmy jednym Kościołem i domagamy się prawa wyznawania w wolności swojej religii, prawa do bycia chrześcijanami na całym świecie – podkreśla duchowny.

Do akcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie włączyła się m.in. Australia, gdzie przez najbliższe dni na czerwono oświetlonych zostanie siedem kościołów katedralnych w takich miastach, jak Sydney, Brisbane i Melbourne. W Wielkiej Brytanii oświetlonych zostanie 13 katedr i aż 130 ważnych budowali, w tym Pałac Westminsterski. Z największym oddźwiękiem akcja spotkała się w tym roku na Filipinach, gdzie o męczeństwie chrześcijan przypomni aż 2 050 parafii z 68 różnych diecezji.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

 

 

 


DATA: 2019-11-19 16:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kilka uwag: 1. Kościół to nie Partia Zjednoczonych Chrześcijan. Każdy prawdziwy katolik jest w łączności z papieżem, hierarchią i innymi katolikami. Kościół jest jeden. W Kościele jest prawdziwa jedność, nie trzeba jej sztucznie wprowadzać. 2. Moralnie pewnym można być co do męczenników tylko tych, których męczeństwo potwierdził Kościół. Poprawnościowe portale "katolickie" nazywają "męczennikami" najczęściej różnej maści protestantów, którzy obiektywnie są poza Kościołem i nawet przez "męczeństwo" nie mogą liczyć na zbawienie, jeśli odrzucają wiarę katolicką. 3. Każdy kapłan ortodoksyjny, który sprawuje Mszę WYŁĄCZNIE w tradycyjnym rycie łacińskim, do czego moralnie są zobowiązani kapłani obrządku łacińskiego, taki kapłan nie może współcześnie liczyć na zrozumienie ze strony swoich braci-kapłanów. Dlatego rozgrywają się przemilczane tragedie na parafiach, w zakonach, w kuriach, gdyż ortodyksyjni kapłani są uważani za niebezpiecznych dla Partii Zjednoczonych C
8 miesięcy temu / Murem
 
"Pokazanie JEDNOŚCI "? Gdyby była JEDNOŚĆ to NIE BYŁO BY ROZŁAMU / KRYZYSU i tego nowego wieloreligijnego- ekumenicznego kościoła chrześcijan. Jak może być jedność z HERETYKAMI i BAŁWOCHWALCAMI ? Jak można obnosić się POKAZYWANIEM TEGO co obraża Boga. "SYGNAŁ DLA ŚWIATA" ? -> "światełko" ? To "bzdety" - nowe trendy pseudoreligijne jak w modzie. Jest podaż i popyt. Podaż -> nowa religia, humanistyczne wartości w błyszczący opakowaniu . Popyt -> wzrost zainteresowania przechodniów i dobre samopoczucie z realizacji potrzeb. Mam WPŁYW na świat i na politykę , wspieram DOBRO. Prawdziwa bajka- realizacja marzeń o życiu w POKOJU i DOBROBYCIE WSZYSTKICH LUDZI NA WSZYSTKICH KONTYNENTACH. Jedna religia, jeden rząd, jedno SPOŁECZEŃSTWO - jedna GLOBALNA RODZINA. Global LOVE. > gdzie "rodzina" lgbt ma swoje prawa. Jeśli świetlny "sygnał" to do "oswajania" jak dla kierujących się instynktem zwierząt lub uczuciami ludzi ale nie ROZUMEM.
8 miesięcy temu / iskierka >@
 
" A kolor jego jest czerwony, bo na nim robotnicza krew" . To słowa hymnu, dalekiego od chrześcijaństwa.Podświetlone na czerwono kościoły, na pewno wystraszą prześladowców.
8 miesięcy temu / ena
 
Czy oni motywowali wyrzucenie księdza z zakonu tym, że odprawia tradycyjną Mszę św.?
8 miesięcy temu / @Daro
 
Wszystkich zapraszam na kanał na YT - "W OBRONIE MSZY ŚWIĘTEJ WSZCHCZASÓW - POZNAŃ WRONIECKA 9". Zobaczcie dramat świętobliwego kapłana, Salezjanina z Poznania, wyrzuconego ze zgromadzenia Salezjanów wraz z MSZĄ ŚWIĘTĄ W TRADYCYJNYM RYCIE, którą zobowiązał się do końca życia odprawiać. Zobaczcie co Go za to spotkało ze strony przełożonych. I cicho sza, nikt nic nie wie. To obnaża hipokryzje naszych hierarchów, którzy ubolewają nad prześladowanymi chrześcijanami na świecie a w polskim Kościele kapłani doznają prześladowań ze strony ... kapłanów - przełożonych. Takich dramatów i podobnych jest w Polsce więcej. Są prześladowani i wykorzystywani seminarzyści i kapłani przez przełożonych i biskupów na różne sposoby. Wszyscy milczą na ten temat. Wystarczy poszukać jak arb. Sławoj Leszek Głódź traktuje młodych kapłanów i jakie życie prowadzi. PATOLOGIA!!! Ks. Isakowicz Zalewski o tym się wypowiadał ale ten beton zdaje się jest nie do skruszenia.
8 miesięcy temu / Daro
 
W Poznaniu oświetlony jest kościół karmelitański na czerwono. Czy ktoś się interesuje tym, że w tym samym Poznaniu rozgrywa się dramat czcigodnego kapłana, księdza Michała Woźnickiego, który od kilku lat odprawia tylko MSZĘ ŚWIĘTĄ W TRADYCYJNYM RYCIE RZYMSKIM i za to został wyrzucony ze zgromadzenia Salezjanów. Teraz może tylko odprawiać tę cudowną MSZĘ WSZECHCZASÓW we własnej celi z której Salezjanie również chcą Go wyrzucić i wytoczyli Mu proces sądowy. Każdego dnia ks. Michał Woźnicki z garstką wiernych TRADYCJI ŁACIŃSKIEJ modli się na kolanach przed kościołem przy Wronieckiej 9 o przywrócenie MSZY ŚWIĘTEJ W TRADYCYJNYM RYCIE RZYMSKIM do Salezjanów, którzy przed Nim i tymi wiernymi zamknęli drzwi kościoła i ani nie chcą o tym słyszeć. W Polsce są prześladowani kapłani wierni CHRYSTUSOWI I PRAWDZIE !!! Czy ktoś w ogóle się tym interesuje? Żaden biskup, kapłan, media, nikt tego nie chce widzieć!! To jest HAŃBA dla naszych hierarchów i całego KOŚCIOŁA !!!
8 miesięcy temu / Daro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.