DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

„Świątynia Szatana” chce prawa do nieograniczonej aborcji. Powołuje się na... uczucia religijne

„Świątynia Szatana” chce prawa do nieograniczonej aborcji. Powołuje się na... uczucia religijne
Fragment obrazu Fra Angelico - Sąd ostateczny

Amerykańska organizacja „religijna”, „Świątynia Szatana”, organizuje zbiórkę na rzecz promowania nieograniczonego dostępu do aborcji. Grupa chce, by Amerykanki mogły mordować dzieci nienarodzone bez żadnej przyczyny i aż do samego końca ciąży.

 

„Świątynia Szatana zorganizuje zbiórkę na rzecz religijnych praw reprodukcyjnych i zdrowia kobiet w stolicy jednego ze stanów z najbardziej restrykcyjnym prawem aborcyjnym” - ogłosiła grupa.

 

Organizacja podaje, że w jej ocenie ludzie powinni żyć „zgodnie z najlepszą dostępną wiedzą naukową” oraz szanować „autonomię ciała”, co zakłada właśnie pełną swobodę aborcji.

 

Obecnie „Świątynia Szatana” toczy spór prawny o legalność aborcji w stanie Missouri. Prawo wymaga tam, by placówki aborcyjne informowały chcące dokonać mordu kobiety o rozwoju ich nienarodzonego dziecka; mają też informować je o możliwości wykonania USG celem zobaczenia dziecka. Muszą ponadto przekazywać wiedzę na temat zagrożeń dla zdrowia kobiet związanych z aborcją. Co więcej kobieta po zgłoszeniu chęci zabicia dziecka musi odczekać 72 godziny, aż procedura zostanie wykonana.

 

„Świątynia Szatana” twierdzi, że prawo jest motywowane wyłącznie religijnie i stąd narusza jakoby amerykańską konstytucję.

 

Źródło: lifenews.com

 

Pach


DATA: 2019-08-30 06:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Typowa pokrętna antylogika złego. Właśnie wiedza i zasady logiki wskazują, że człowiek powstaje w chwili zapłodnienia. Geny matki plus geny ojca i mamy pełny materiał genetyczny nowego człowieka. Tyle, że jest on bardzo mały. Człowiek jest człowiekiem, niezależnie od tego w jakim stadium rozwoju się znajduje.
ponad 1 rok temu / Ela.pl
 
To ich żądania sa motywowane religijnie. Te dzieci to ofiary dla szatana.
ponad 1 rok temu / Me
 
prawo MA być motywowane religijnie - prawo bez etyki nie ma sensu. przecież bez etyki można by zalegalizować kradzież, gwałty, zabójstwa to już jest w postaci tzw. aborcji - czyć nie?
ponad 1 rok temu / pytanie
 
W jaki sposób powstała organizacja lansowania ZŁA!!! 0to wszystko jest CHORE A GNIEW BOŻY NADCHODZI....
ponad 1 rok temu / Aro
 
W takim razie ja zakładam sobie Świątynię Lewego Pitaponga. Moja religia opierać się będzie na odbywaniu stosunku płciowego z każdą kobietą którą zechce. Które się sprzeciwi mam prawo ją zgwałcić i zabić. A kto się przeciwstawi tego oskarżę o dyskryminację mojej religii i obrazę uczuć religijnych.
ponad 1 rok temu / Fajek
 
Skoro już nawet ludzie nie próbują kamuflować szatana nazywając jego organizacje po imieniu, to znak, że przyjście Chrystusa coraz bliżej. Jednocześnie pokazuje, że w tym kraju już TAK źle się dzieje i tak mocno jest przesiąknięty tym kłamliwym wężem. Niech Bóg ma w opiece ludzi, którzy się nawracają i nawrócenia pragną.
ponad 1 rok temu / J 3,16
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.