DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Światowy Kongres Żydów: Żydzi i muzułmanie są kuzynami

Światowy Kongres Żydów: Żydzi i muzułmanie są kuzynami
fot. Yonatan Sindel/Flash90

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów (WJC), Ronald Lauder, przypomniał, że Żydzi i muzułmanie są „kuzynami i kuzynkami”. Na łamach niemieckiego dziennika „Die Welt” z 20 sierpnia Lauder napisał, że to przesłanie skierował do wszystkich budujących mosty porozumienia na świecie, do swoich żydowskich i muzułmańskich przyjaciół w Izraelu, USA, w Europie i na Bliskim Wschodzie. „Być może są wśród nas także i tacy, którzy zapominają o tym fakcie, lub go ukrywają, ale fakt jest faktem”, stwierdził przewodniczący WJC. Jego artykuł został przetłumaczony z saudyjskiej gazety „Arab News”.

 

Lauder wyraził uznanie dla porozumienia pokojowego między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, które nieoczekiwanie zostało podpisane w ubiegłym tygodniu w efekcie mediacji USA. Zwrócił, uwagę, że „ze względu na widoczny związek, jaki obie religie łączy z prorokiem Abrahamem, porozumienie nazwano abrahamowym”.

 

Zdaniem przewodniczącego Światowego Kongresu Żydów porozumienie może być zaczątkiem pokoju w całym regionie. „Pokój jest możliwy”, stwierdził i dodał: „Przyjaźń między nami jest możliwa, braterstwo między nami jest możliwe”. Porozumienie stanowi bodziec do tego, aby coraz więcej krajów na Bliskim Wschodzie mogło sobie wyobrazić lepszą przyszłość dla swoich dzieci”.

 

Na mocy obecnego porozumienia Izrael i ZEA pragną całkowicie znormalizować wzajemne stosunki -stwierdza opublikowana przez prezydenta USA Donalda Trumpa deklaracja trzech krajów z 13 sierpnia. Na mocy tego dokumentu Izrael wycofuje się z planów aneksji Zachodniego Brzegu Jordanu.

 

KAI

TK


DATA: 2020-08-21 13:50
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ale jak zawsze okazuje sie, ze Chrzescijanie to ludzie wykluczeni...
4 miesiące temu / Muelhausen
 
Mirek chyba czytasz Gazete Warszawską czy cos takiego. Nie tworzcie spiskow i głupot.
4 miesiące temu / [email protected]
 
To oczywiste - pierworodny Abrahama to Ismael. Nawet wielożeństwo i kazirodztwo ikon z ST np Jakub zwany Izraelem - wiele żon plus kolejna kuzynka bo wg Izaaka za to będzie turboblogosławieństwo kontynuuja muzułmanie.
4 miesiące temu / Jot
 
W zasadzie, to prawda. Po przyjściu na świat Chrystusa zakończył się Stary Testament i Żydzi mieli warianty: przyjąć Go za mesjasza i nawrócić się na wiarę katolicką, lub odrzucić. Ci, którzy Go przyjęli stali się chrześcijanami. Ci, którzy Go odrzucili jako mesjasza czekali przez kolejne VI wieków na następnych proroków i kolejne objawienia. A ponieważ ich nie było, to pozostawało im przyznać, że to był prawdziwie mesjasz, ale ponieważ nie przyniósł panowania Izraela, należy Go odrzucić. I tak powstała koncepcja kabalistyczna, w którą wierzą współcześni, odrzucający Chrystusa Żydzi. Księga Zohar, podstawa kabały współczesnych Żydów powstała dłuugo po Chrystusie. Islam powstawał w podobnym czasie co kabała. Objawiający się Mahometowi duch negował boskość Chrystusa - i według islamu jest to bluźnierstwo. A skoro obydwie religie negują boskość Chrystusa, mają wspólny mianownik. Dopiszcie sobie Państwo sami - jaki?
4 miesiące temu / M
 
Nic nowego: Żydzi sa potomkami Izaaka a Muzułmanie Ismaela. Teraz to wykorzystają do stworzenia 1 światowej Religi. Franciszek nas pod tym podpisze w Październik
4 miesiące temu / Rycerka
 
Są kuzynami w szatanie. Chyba ze się nawrócą.
4 miesiące temu / ot co
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.