DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Światowe Dni Młodzieży w 2022 roku odbędą się w Lizbonie

Światowe Dni Młodzieży w 2022 roku odbędą się w Lizbonie
REUTERS/Alessandro Bianchi

Papież Franciszek poinformował, że następne spotkanie młodych katolików w ramach Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w Lizbonie. Decyzja został ogłoszona podczas zakończenia obchodów tegorocznych ŚDM w Panamie.

 

W Panamie zakończyła się tegoroczna edycja Światowych Dni Młodzieży. Kolejne tego typu wydarzenie zaplanowano na 2022 rok w stolicy Portugalii – Lizbonie. Decyzję o tym, gdzie spotkają się młodzi z całego świata ogłoszono podczas Mszy kończącej ŚDM w Panamie, a także na Twitterze.

 

„Wam drodzy młodzi, wielkie „dziękuję” za Panamę 2019. Nie ustawajcie w drodze, kontynuujcie życie wiarą i dzielcie się nią. Do zobaczenia w Lizbonie w 2022!” – powiedział papież Franciszek. W papieskiej Mszy świętej po zakończeniu której poinformowano o wyborze Lizbony jako organizatora kolejnych Światowych Dni Młodzieży, uczestniczyło blisko 700 tys. osób.

 

Sprawę organizacji ŚDM 2022 w Lizbonie komentują portugalskie media. Dzienniki „Diario de Noticias” i „Radio Renascenca” wskazują, że organizacja Światowych Dni Młodzieży może pomóc zdynamizować portugalski Kościół, szczególnie w pracy z młodymi ludźmi. Odnotowują, że w ostatnich latach wyraźnie spada liczba uczęszczającej do Kościoła młodzieży.

 

Z kolei dziennikarz portalu „Religionline” Antonio Marujo powiedział, że dużym wyzwaniem będzie przygotowanie logistyczne do ŚDM. - To będzie z pewnością duża operacja, ale aglomeracja lizbońska jest dogodnym miejscem, do tak dużego przedsięwzięcia, jak spotkanie młodzieży z papieżem. 

 

 

Źródło: KAI, interia.pl, Twitter

WMa

 


DATA: 2019-01-27 17:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No tak, to bardzo wygodne podejście. Uprawnia do wszelkiej krytyki, a jednocześnie pozornie zwalnia z odpowiedzialności. Pozornie, bo Kościół to nie tylko papież. Proszę zwrócić uwagę na historię Kościoła. Bardzo wielu świętych realizowało wielkie dzieła ewangelizacyjne, nie będąc papieżami. I takich Kościołowi potrzeba. Dlatego gorąco zachęcam krytykujących ŚDM do osobistej aktywności, nie tylko w mowie krytyki.
ponad 1 rok temu / do ena
 
@ena i marcin. Nie jestem papieżem.
ponad 1 rok temu / ena
 
Wasze utyskiwania są słuszne, ale co lepszego zrobiliście? Czy któryś z waszych pomysłów wprowadziliście w życie i przyniósł wśród młodzieży lepsze owoce niż ŚDM?
ponad 1 rok temu / do ena i marcin
 
Masz rację niestety.
ponad 1 rok temu / Do VittorioAndreas
 
Jeśli w ogóle się odbędą!!!
ponad 1 rok temu / VittorioAndreas
 
owoce w stylu umocnienia wiary w normalnych zdrowych warunkach dają porządna katechizacja, i zdrowy kontekst rodzinny plus normalnie funkcjonująca parafia...a tutaj proporcje trochę się gubią-celem (celów) tych całych dni w myśl ich ojców założycieli miało być "stworzenie" nowych pokoleń, pokoleń znamionujących osławioną wiosnę.. która jakoś, z perspektywy już ponad 30 lat nigdzie, nigdzie jako (nawet tylko nieco)szersze zjawisko nie zachodzi... teraz już mamy perspektywę dostateczną aby móc i reflektować i wnioski trzeźwe wyciągać...no cóż na masowych emocjach, naśladując współczesną anty-kulturę i protestantyzm(cały ten ruch piszczałkowo-fujarkowy, często ekscatyczno-(na wpoły)deliryczno śpiewy jakie się odbywają na ołtarzo - scenach) nic trwałego i poważnego nie da się zbudować..nie tędy droga, nie tędy...
ponad 1 rok temu / marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.