DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Świat zaczyna się ponownie zamykać z powodu COVID-19

Świat zaczyna się ponownie zamykać z powodu COVID-19
Fot. Pixabay

W miarę wzrostu liczby przeprowadzanych testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 i w związku z tym wzrostu liczby jego nosicieli do 11,5 miliona na całym świecie, rządy niektórych państw decydują się na ponowne nałożenie restrykcji w niektórych krajach. Pojawiają się kolejne ograniczenia praw obywateli m.in. w Hiszpanii.

 

W Australii urzędnicy ogłosili w poniedziałek zamknięcie granicy między Wiktorią a Nową Południową Walią, dwoma najbardziej zaludnionymi stanami tego kraju, po gwałtownym wzroście liczby nowych infekcji. Jak długo będą trwały ograniczenie na razie nie określono. W każdym razie po raz pierwszy od stul lat zdecydowano się na takie restrykcje.

 

Izrael ogłosił w poniedziałek, że zamyka wszystkie bary, kluby, siłownie i baseny publiczne z powodu wzrostu liczby zarażonych w kraju. Zmniejszy się również obłożenie w restauracjach i miejscach kultu religijnego. W kraju odnotowano ponad 30 tys. infekcji i ponad 330 zgonów osób, które miały koronawirusa.

 

W Stanach Zjednoczonych władze w niektórych obszarach, w tym na Florydzie i w Teksasie, nałożyły restrykcje. Urzędnicy w największym hrabstwie na Florydzie, Miami-Dade w poniedziałek nakazali zamknięcie restauracji, siłowni, centrów fitness i innych obiektów halowych. Burmistrz hrabstwa Carlos Gimenez zezwolił na działalność sklepów i salonów fryzjerskich. Ograniczony jest dostęp do plaży.

 

W Nowym Jorku otwarto salony  piękności w poniedziałek, ale wciąż nie można spożywać posiłków w środku restauracji. Uniwersytet Harvarda i Princeton ogłosiły, że chociaż otworzą częściowo kampusy, wszystkie zajęcia w pierwszym semestrze będą prowadzone online.

 

Indie zgłosiły w poniedziałek ponad 23 tys. nowych przypadków nosicieli koronawirusa. Kraj jest zamknięty dla zagranicznych turystów, ale rząd stopniowo znosi ograniczenia dotyczące lokalnej turystyki, by spróbować ożywić gospodarkę.

 

W Uttar Pradesh, najbardziej ludnym stanie Indii, urzędnicy przedłużyli blokadę przedsiębiorstw i turystyki oraz innych atrakcji w mieście Agra, w tym Taj Mahal w związku z ciągłym rozprzestrzenianiem się COVID-19. Taj Mahal i inne atrakcje turystyczne w Agrze są zamknięte od marca.

 

W Pakistanie minister zdrowia Zafar Mirza uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wcześniej minister spraw zagranicznych tego kraju, Moahmood Qureshi ogłosił w zeszłym tygodniu, że wykryto u niego SARS-CoV-2. Obaj mężczyźni twierdzą, że mają łagodne objawy.

 

Grecja w ​​poniedziałek zakazała wjazdu osobom podróżującym z Serbii w związku ze wzrostem przypadków zachorowań w tym kraju. Zakaz obowiązuje na razie do 15 lipca.

 

W Hiszpanii północno-zachodnia części kraju jest zablokowana. Władze obawiają się nowej epidemii COVID-19.

 

Urzędnicy w La Marina w regionie Galicji objęli wszystkich 70 tys. mieszkańców kwarantanną po tym, jak kilka barów w okolicy zgłosiło nowe przypadki zakażeń. Dozwolone są tylko niezbędne podróże do i z hrabstwa, a spotkania powyżej 10 osób są zabronione. W Hiszpanii wykryto ponad 250 tys. przypadków zachorowań i 28 tys. zgonów w przeważającej mierze osób starszych z domów opieki. Obecnie rodziny zmarłych, którym nie zapewniono podstawowej opieki składają pozwy.

 

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele wstrzymał kolejny etap ponownego otwarcia swojego kraju na dwa tygodnie z powodu 50-procentowego wzrostu liczby przypadków koronawirusa w ciągu ostatnich kilku dni. Autobusy miały zacząć działać, a niektóre firmy i fabryki miały zostać ponownie otwarte we wtorek.

 

Rząd Arabii Saudyjskiej przed rozpoczęciem pielgrzymki hadżdż, która zazwyczaj przyciąga 2,5 miliona muzułmanów zapowiedział, że ograniczy liczbę pielgrzymów do tysiąca osób.

 

W tym roku muzułmanom spoza Arabii Saudyjskiej nie wolno przybywać do tego kraju i zgodnie z nowymi przepisami ogłoszonymi w poniedziałek, pielgrzymi nie będą mogli dotykać Kaaby. Konieczne jest również zachowanie dystansu społecznego wynoszącego co najmniej 1,5 metra podczas odprawiania rytuałów i modlitw.

 

Szefowie japońskiej ligi baseballu i piłki nożnej postanowili zezwolić kibicom na mecze rozpoczynające się w piątek. Stadiony będą mogły pomieścić maksymalnie 5 tys. fanów, czyli 50 proc. pojemności obiektu.

 

W Paryżu Luwr, jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie, został ponownie otwarte w poniedziałek. Odwiedzający są zobowiązani do noszenia masek i przestrzegania zasad dystansu społecznego, a także do dezynfekcji rąk przy wejściach.

 

Federalny urząd transportu stwierdził w czerwcu ponad 500 naruszeń środków antykoronirusowych na rosyjskich lotniskach, podał dziennik „Kommersant”.

 

Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego, Rosaviatsia przedłużyła zakaz lotów międzynarodowych do 1 sierpnia z powodu koronawirusa – donosił serwis informacyjny RBC. W środę Moskwa potwierdziła 6 tys. 562 nowych zakażeń koronawirusem, co zwiększyło oficjalną liczbę przypadków do ponad 700 tys.

 

W połowie lipca ma się otworzyć Muzeum Ermitażu w Petersburgu. Jednak minister zdrowia Michaił Muraszko ostrzegł, że „Rosjanie nie powinni oczekiwać powrotu do normalnego życia sprzed koronawirusa co najmniej do lutego 2021 roku”.

 

Około połowa rosyjskich lekarzy uważa, że ​​oficjalne statystyki podważają liczbę przypadków koronawirusa w tym kraju, a co dziesiąty twierdzi, że liczba ta jest zbyt wysoka – uważa z kolei gazeta biznesowa „Vedomosti”.

 

Władimir Putin podczas rozmowy z szefem rosyjskiej linii lotniczej Aeroflot przyznał, że nie jest jasne, kiedy kraje UE ponownie otworzą swoje granice dla rosyjskich turystów.

 

Źródło: bignewsnetwork.com, themoscowtimes.com

AS

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-08 16:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

to ci co dawniej utworzyli Himlera dalej dzialaja a w ich wariancie rzadzenie stanami europy wymaga ciaglego strachu i izolacji
29 dni temu / zbigniew
 
Tresowania społeczeństwa ciąg dalszy wg zaawansowanych metod socjotechniki, manipulacji masami i propagandy. Zabieramy wolność, potem trochę oddajemy, następnie zabieramy jeszcze więcej.
29 dni temu / Marcin
 
Macie rację, ale to wszystko zaczęło dziać się dużo wcześniej. Początek tego "zarządzania strachem" nastąpił 11 września 2001 r. w Nowym Jorku. Od tamtej pory sukcesywnie strach jest podkręcany, a narzędziem są przede wszystkim - media. Spójrzcie na to w ten sposób.
29 dni temu / Bolek
 
Całą operację zarządzania strachem COVID11984 przygotowały satanistyczne elity światowe już 2019 planowano zamknięcie Państw.Wszystkie Rządy na świecie wykonują polecenia satanistycznych elit światowych .Niedługo władze w Polsce otrzymają wytyczne ,Już Pan Szumowski straszy zamknięciem w domach wojsko mam utworzyć kordony wokół miast?to ta cała akcja strachu ma doprowadzić aby społeczeństwa przyjęły szczepionki z czipem .
29 dni temu / Tomasz
 
to tez jest walka z TRUMPEM WHO nic nie wybacza a siedza tam eksperci UE I EKIPA CLINTONPOWCOW
29 dni temu / zbigniew
 
Jeśli doktor who tym razem ma już wszystko pod kontrolą to powinno być lepiej niż za pierwszym razem. Wirus lubi wszelkie duże,,imprezy '' w tym wielkie święta niestety. U nas ma miejsce tzw. powrót do życia sprzed pandemi ale chyba to tylko po to żeby gdzieś przed świętami nastąpił nawrót pandemi.
29 dni temu / jmb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.