DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Świat przez „tęczowe” okulary: Polska najbardziej homofobicznym krajem w UE

Świat przez „tęczowe” okulary: Polska najbardziej homofobicznym krajem w UE
źródło: pixabay.com

Środowiska LGBT+ w Polsce alarmują - wedle rankingu ILGA Europe, Polska ma być najbardziej homofobicznym krajem w UE. Jednak sposób narracji na temat raportu, jak i jego lektura pozostawia wiele wątpliwości.

 

Na wstępnie wyjaśnienie - ILGA Europe w środowisku LGBT+ jest uznawany za „najważniejszy europejski ranking badający poziom równouprawniania osób LGBTI”. I to na jego podstawie portal noizz.pl ogłosił, że Polska jest „najbardziej homofobicznym krajem w UE”.

 

„Strefy wolne od LGBT, zakazy marszów równości, brak możliwości uzyskania dokumentu tożsamości dla synka pary lesbijek, ciężarówki, które na polskich ulicach głoszą słowa nienawiści, przemoc w grupie rówieśniczej, wstyd przed coming outem” – tak portal opisuje sytuację tego środowiska w Polsce.

 

Tyle, że w Polsce nie ma stref wolnych od LGBT (akcję pod takim hasłem prowadziły… tęczowe środowiska), owe „zakazy marszów” w praktyce zaowocowały – co przeczytamy w raporcie – rekordową ilością „tęczowych” parad! Równie nietrafiony jest zarzut dotyczący dowodu tożsamości dla dziecka, bo żądanie takie byłoby działaniem poza obowiązującym w Polsce prawem (o sprzeczności z naturą już nie wspominając). Dalej idąc - słowami „nienawiści” są naukowe ustalenia, a temat przemocy rówieśniczej i wstydu to nic innego jak bezpodstawne sprowadzanie tematu płciowości, do najważniejszych zagadnień poruszanych wśród młodych.

 

Sam raport ocenia kraje w sześciu kategoriach (w założeniu ma być to stan faktyczny nie opinie): równość i zakaz dyskryminacji, rodzina, wolność zgromadzeń, zrzeszania i ekspresji, przestępstwa z nienawiści i mowa nienawiści, uzgadnianie płci i integralność cielesna, prawo do azylu. I w tak przygotowanym rankingu Polska, wśród krajów UE, zajmuje obecnie ostatnie miejsce z wynikiem 16 proc. I jak czytamy ma być to „odzwierciedlenie przerażającej rzeczywistości”.

 

Jak się dowiadujemy, Polska zanotowała spadek za, że „władze lokalne coraz chętniej zakazują marszów równości”. Owszem, lokali włodarze czynniki takie próby, niemniej marsze się odbywały po decyzjach sądów. Za „dyskryminujące społeczność LGBTQ” uznano też Samorządowe Karty Praw Rodzin „z bulwersującym punktem, mówiącym o tym, z którymi organizacjami samorządy nie powinny współpracować”. Tak właśnie tęczowe organizacje odczytują działania samorządów, które chcą skupić się na realizacji tego, co zapisano choćby w Konstytucji RP, czyli wsparciu rodziny pojmowanej jako związek mężczyzny i kobiety.

 

Punkty odjęto również za zagrożenie „dla bezpieczeństwa aktywistek i aktywistów działających na rzecz społeczności LGBTI”. Czym jest owo zagrożenie? To np. wniesienie pozwów przeciwko autorom „Atlasu Nienawiści”, w których środowisko LGBT+ „użyło” sobie na samorządach deklarujących przywiązanie do tradycyjnego modelu rodziny. To również działania prawne podjęte wobec autorki sprofanowanych wizerunków Matki Bożej oraz polskiego godła.

 

Jak podaje portal, wynik Polski „ratuje” aktywność Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich na rzecz tęczowego środowiska. I tu pojawia się obawa, bo jego kadencja zbliża się do końca.

 

Co dostrzegł raport? Tzw. mowę nienawiści. I tu znajdziemy np. słowa Jarosława Kaczyńskiego, który krytykował wsparcie Rafała Trzaskowskiego dla LGBT, czy wypowiedź abp. Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”, która w raporcie błędnie odczytywana jest jako uderzenie w ruch LGBT, a nie faktycznie dokonaną krytykę ideologii LGBT. W dokumencie mowa wręcz o „nienawistnej retoryce ze strony rządu i Kościoła”.

 

Jako przejaw dyskryminacji traktowany jest także brak prac nad projektem dotyczącym zakazu terapii reparatywnej osób nieheteronormatywnych. Dostało się też małopolskiej kurator Barbarze Nowak za łączenie homoseksualizmu z pedofilią i blokowanie „Tęczowych Piątków” w szkołach oraz Rzecznikowi Praw Dziecka, który krytykował warszawską deklarację LGBT+.

 

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-05-14 16:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polska najbardziej ZDROWYM krajem UE:
21 dni temu / Nika
 
Precz z homoterrorem
21 dni temu / Wolny
 
@Robert Nieprawda? Chcieć zakazania zgromadzeń dla osób o innej orientacji wbrew Konstytucji, mówienie o tym,że ludzie innej orientacji to pedofile. To nie jest deskryminacja? To w takim razie co to jest? Dlaczego tylko około 10-15 procent przypadków ataków w różnej formie na osoby innej orientacji są zgłaszane?A nie wiadomo ile z nich jest przyjmowanych. Świadczy to o tym,że takie osoby nie mają zaufania do instytucji publicznych,które mają je w teorii chronić. Czy to nie jest efekt dyskryminacji?
22 dni temu / ollek
 
Widać, że autor tekstu początkowo próbował się nie zgodzić z tezą w nagłówku, próbuje nas przekonać, że przecież środowiska lgbt nie mają w dzisiejszej Polsce aż tak źle, że to przecież jakieś przekłamania, wyolbrzymienia. Jednocześnie sam przytacza przykłady mowy nienawiści i udaje, że nazywanie kogoś zarazą może być uznane za konstruktywną krytykę. Aż ciężko stwierdzić czy autor i chyba większość prawicy chce by Polska była homofobicznym krajem czy nie.
22 dni temu / Burroughs
 
Tak trzymać. Chwała Panu !
22 dni temu / KM
 
To nie homofobia, tylko przeciwstawianie się zboczeniom.
23 dni temu / V73
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.