DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Świadectwo wiary 15-latki. Porwana przez islamistów niezłomnie trwa przy Chrystusie

Świadectwo wiary 15-latki. Porwana przez islamistów niezłomnie trwa przy Chrystusie
Zdjęcie ilustracyjne fot. Afolabi Sotunde/REUTERS/FORUM

- Jestem dumny z wiary mojej córki. Rozumiem, że żyłem pod jednym dachem ze wspaniałą uczennicą Chrystusa – mówi ojciec 15-letniej Leah, porwanej przez islamskich terrorystów. Dziewczyna cierpi niewolę i przemoc, ale nie chce wyrzec się Jezusa.

 

W lutym 2018 roku islamiści z Boko Haram napadli na żeński internat w Dapchi na północy Nigerii. Uprowadzili 110 uczennic. Część z nich zmarła już po miesiącu w niewoli terrorystów, inne uwolniono – za wyjątkiem 15-letniej Leah.

 

Jak informują teraz media, według relacji pozostałych dziewcząt Leah była jedyną z porwanych, która nie zgodziła się przyjąć islamu i wyrzec Pana Jezusa.

 

Matka Leah, Rebekka, prosi o nieustanną modlitwę za jej córkę. - Wiem, że wierzący na całym świecie modlą się za moją córkę i zabiegają o jej uwolnienie. Do dziś jej nie zobaczyłam… Chciałabyś prosić chrześcijan: nie przestawajcie się modlić aż do jej powrotu – powiedziała mediom.

 

Ojciec porwanej, Nathan, nie ukrywa wielkiej dumy z postawy 15-latki. - Zaufanie i wiara mojej córki pozwoliły mi zrozumieć, że żyłem pod jednym dachem ze wspaniałą uczennicą Jezusa. Jej świadectwo trwania przy Chrystusie, nawet w obliczu gróźb śmierci ze strony Boko Haram, czynią mnie dumnym z jej mocnej wiary w Pana – wyznał.

 

W październiku Boko Haram opublikowała nagranie wideo, w którym grozi uczynienie z Leah „dożywotniej niewolnicy”.

 

Niedawno za mężną 15-latką wstawił się też arcybiskup Jos, Ignatius Kaigama. - Zachęcam was wszystkich do modlitwy za Leah i tych, którzy są w niewoli, bo nie chcieli wyrzec się swojej wiary. Leah zdecydowała być dalej chrześcijanką – i to w obliczu śmierci. Jej odważne i silne trwanie przy wierze i chrześcijańskiej tożsamości jest wyjątkowym przykładem. Musimy modlić się za wszystkich zniewolonych, cierpiącym i żyjącym w zagrożeniu z rąk terrorystów – mówił, przemawiając na kongresie dotyczącym wolności religijnej, który odbywał się na Malcie.

 

Eksperci szacują, że islamiści z Boko Haram przetrzymują w niewoli ponad 2000 kobiet, dzieci i młodych mężczyzn. Kobiety i dziewczęta są zmuszane do przyjęcia islamu, by mogły poślubić terrorystów. Jeżeli odmawiają, cierpią z powodu brutalnej przemocy.

 

Pach

Źródło: kath.net


DATA: 2018-12-31 22:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wyobraźmy sobie że porwanej muzułmance nakazują zmianę religii, albo żydówce - na tę zgraję bandytów już szłaby armia wyzwolicieli. Ale to Chrześcijanka - osoba wyznającą religię, którą tolerancyjny świat lewacko-masoński skazał na zagładę poprzez prześladowania i zgodę na mordy w imię tolerancji i walki z nienawiścią.
ponad 1 rok temu / banita
 
Nigdy nie wiesz kiedy zostaniesz świętym...
ponad 1 rok temu / karolkuich
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.