DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Komentarz przesłany przez czytelnika na skrzynkę [email protected]

Swąd szatana na warszawskiej gender-konferencji

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To jest skandal! Mam nadzieję że przeor zostanie poproszony o wyjaśnienia, jak mogło dojść do takiego incydentu w murach klasztoru.
ponad 5 lat temu / Łukasz
 
"Bezczelnie stwierdziła, że to ?próba odwrócenia przez Kościół uwagi od problemu pedofilii w Kościele? (sic!). Oczywiście o realnym problemie pedofilów w jej środowisku nie wspomniała nic!" Bardzo bezczelnie... fakty są takie że nikt o tym całym genderze na wsi polskiej nie słyszał, dopóki biskup Michalik nie wskazał go jako rzekomego sprawcy tego, że księża bywają pedofilami... co samo w sobie jest groteskowe.
ponad 6 lat temu / mmt
 
Niestety od lat dzieje się coś niedobrego z zakonami Dominikanów i Jezuitów. Te dawne twierdze ortodoksji katolickiej w końcu padły pod naciskiem agentury (m.in. demoralizującej-homoseksualizm).Obecnie duszpasterstwa młodzieży to raczej towarzyskie kółka konformistów.
ponad 6 lat temu / Vera
 
Polowanie na czarownice i wiedzimy na uczelniach to tylko narzucanie koncepcji H. Marcuse?a o "Tolerancji Represyjnej" ? "tolerancji ruchów lewicowych, a nietolerancji prawicowych" - wymuszanej na studentach oraz członkach skontaminowanych instytucji. Max Horkheimer pisał: "Logika nie jest niezależna od zawartości" Zamierem jego "Teorii Krytycznej" jest upolitycznienie logiki jako takiej i radykalna zmiana "przewrócenie wszystkiego do góry nogami". A to jest sednem politycznej poprawności. Tak oto argument jest TYLKO wtedy logiczny jeśli pomaga przy niszczeniu kultury zachodniej (promocja dewiacji, masowa aborcja, multikulti: czyli niekontrolowana imigracja z dar al-islam, reedukacja seksualna: gender mainstreaming) i nielogiczny jeśli ją wspiera (tradycje, rodzina, religia, szacunek dla własnego narodu) ---> Tym samym jakakolwiek dyskusja z przedstawicielami Nowej Lewicy - marksizmu kulturowego, a tym samym genderlobby jest kontraproduktywna, kompletną stratą czasu
ponad 6 lat temu / Tiberias
 
Przykro stwierdzić, ale w powyższym artykule opowiadacie mnóstwo bredni. Przede wszystkim takich jakoby Polak = Chrześcijanin oraz że istnieje coś takiego jak bóg. Boga nie ma, nie wszyscy Polacy to chrześcijanie i nie mają takie obowiązku się nimi stawać. Poza tym to Chrześcijanie zawłaszczają całą przestrzeń publiczną, nawet niezgodnie z obowiązującym w Polsce prawem ale w swoim oku belki nie widzicie. Oczywiście tego komentarza w tej postaci nigdy nie umieścicie, chociaż nie narusza on poniżej zamieszczonego regulaminu.
ponad 6 lat temu / HH
 
ot właściwa opinia dla zaistniałej sytuacji: https://www.youtube.com/watch?v=KANQMyoVRro
ponad 6 lat temu / nick
 
O jak dobrze. Jest PCh24. Tu nikt nie musi się stosunkować czy ustosunkować.No cóż, szlachetny tynk na nobliwej budowli kosztuje. A nawet zioła i receptury i dary natury. Przychodzi czas o zapachu zgniłego kukułczego jajka - czas wypłaty z nawiązką. Szybkie pieniądze, ekonomskie żądze i chodniczek z kostki bauma(na)dana mojaż dana.Zdecydowana... większość zakonów kupiła sobie powściągliwe milczenie, które dzisiaj jest w cenie u wrogów Kościoła.Warto odwiedzać klasztory o mniej szlachetnych tynkach. Gdzie je znaleźć? Mateusz siedem siedem: Szukajcie a znajdziecie.
ponad 6 lat temu / Leo
 
Precz z gwałcącymi Jezusa pod postacią dzieci satanistami podającymi się za chrześcijańskich kapłanów i ochraniającymi ich pseudobiskupami. Jezus powiedział że co czyni się dziecku czyni się jemu i każdy pedofil jest zatem zdrajcą niegodnym nazywania się uczniem Jezusa.
ponad 6 lat temu / Pugg
 
Zerknijcie: http://www.youtube.com/watch?v=rIJKOuREGxY http://dominikanie.pl/blogi/jaroslaw_kupczak_op__nie_tylko_biale_i_czarne/wpis,1544,plec__gender__teologia.html
ponad 6 lat temu / Czytelnik
 
Nie będę się pastwił na Dominikanach choć pamiętam jak bezkrytycznie byli "ZA" wejście do UE, skupiające przecież przed 2004 r. głównie kraje które od początku Renesansu swój postęp i bogactwo zawdzięczały bezpardonowemu kolonializmowi (po 9 latach odczuwamy tego skutki bardzo wyraźnie). Wobec tych anytchrześcijańskich działaczek trzeba używać jednej metody: wyrzucać za drzwi jeśli trzeba to nawet za garderobę. Nie warto wdawać się w dyskusję, albowiem prócz kłamstw nie mają nic do zaproponowania. A jeśli już mówią prawdę to wizja ich świata jest gorsza niż podbój świata przez hitlerowców czy sowietów.
ponad 6 lat temu / Tomasz Ł
 
@asdwqd: Przejmujesz się zwykłą racą sylwestrową ? A czym były te słowa deprawujące młodzież, głównie dziewczęta, płynące z ust prelegentek ? Propagujące antykoncepcję, sprzeciwiające się nauce KK, krytykujące biskupów ? TO BYŁA PRAWDZIWA MINA O WYSOKIEJ SILE RAŻENIA ZŁEM. To ci nie przeszkadza ? Myśl głębiej.
ponad 6 lat temu / Andrzej
 
Co ta hołota robiła w kosciele? Dominikanie zajmują się duszpasterstwem akademickim, trudno się dziwić więc, że ich struktura została najbardziej zinfiltrowana przez bezpiekę.
ponad 6 lat temu / Antoni
 
no coz - trudno dyskutowac jesli ktos przed rozmowa odpala race. Jak juz napisalem wczesniej - mozna sie z czyms nie zgadzac ale by tak bylo trzeba pierwsze kogos wysluchac. Jesli jednak ktos przychodzi i z gory jest \'na nie\' to nawet przy najlepszych checiach dialog jest po prostu niemozliwy. I jeszcze jedna uwaga dot samego tekstu: cyt" Ponadto znane są z poglądów sprzecznych z tradycyjnym nauczaniem Kościoła". O ile mi wiadomo nie ma oficjalnych dokumetow KK w tej sprawie. Nie ma nawet jednej spójnej wypowiedzi. Sa jedynie pojedyncze wypowiedzi niektorych hierarchów. Jest to dowodem na to, ze wiedza KK na ten temat jest niepełna, fragmentaryczna badz zadna. Tylko jakas sensowna rozmowa znosi uprzedzenia (po jednej i po drugiej stronie) i poszerza wiedze (bo oczywiscie wiedza niektórych zwolenników gender dot religii tez jest marna).
ponad 6 lat temu / asdwqd
 
@asdwqd: no własnie napisałem wyraźnie (ale chyba czytać nie umiesz), że to nie był dialog, tylko jednostronny monolog.
ponad 6 lat temu / KL
 
ps: kazdy cytat z ewangelii mozna nagiac pod siebie. kiedys nawet ludzie z teo powodu sie zabijali - w imie wlasnie cytatów. Dzis na szczescie zyjemy w czasach, w ktorych rozmowa a nie miecz wiedzie prym. Choc chyba nie dla wszystkich jest to oczywiste...
ponad 6 lat temu / asdwqd
 
Tak tak.. a race tez odpalił diabeł? Tak wyglada dialog?
ponad 6 lat temu / asdwqd
 
@asdwqd To nie byl dialog, tylko promocja diabelskiej ideologii gender. A poza tym: ?Proszę was jeszcze, bracia, strzeżcie się tych, którzy wzniecają spory i zgorszenia przeciw nauce, którą otrzymaliście. Strońcie od nich? (Rz 16,17).
ponad 6 lat temu / KL
 
Dla niektorych ludzi wszelka chociby próba podjecia dyskusji juz jest ideologia. Jesli zatem jakikolwiek dialog - ktory zreszta wypływa z samej ewangelii - jest komus obcy to nie powinien chodzic na tego typu spotkania. Moze raczej niech zamknie sie w swoim kregu i dalej szuka diabłów. to ze z czyms sie nie zgadzam nie wyklucza rozmowy. T.Kempis napisal kiedys ze "taki jak ktos jest w srodku tak postrzega swiat zewnetrzny" skoro wiec ktos dookoła weszy zło i diabły to nalezy mu jedynie współczuć
ponad 6 lat temu / asdwqd
 
Myślę,że w normalnej, wolnej i niepodległej Polsce przydałoby się kilka lat kasaty dla zakonów dominikanów i jezuitów, aby przemyśleli swoje szkodliwe zaangażowanie po stronie wrogów Kościoła i Polski. Przed referendum "akcesyjnym z UE" w 2003 r. tow. Danuta Huebner powiedziała: "Mamy 4 sojuszników - dominikanie, jezuici, Episkopat i KAI".
ponad 6 lat temu / xyz
 
@asdwqd Wręcz przeciwnie, to ta rzekoma dyskusja nie miała nic wspólnego z dyskusją, a za to wiele z nachalną, nieobiektywną promocją tej ideologii. Artykuł jest tylko tego odzwierciedleniem.
ponad 6 lat temu / v
 
@asdwqd Przecież Autor zaprezentował swoje odczucia już w tytule: "swąd szatana".
ponad 6 lat temu / Jerry
 
Art nie jest obiektywna relacja ze spotkania a prezentuje jedynie odczucia piszacego. Oczywiscie nikt nie broni prezentowac swoich odczuc warto by jednak na wstepie to zaznaczyc.
ponad 6 lat temu / asdwqd
 
przeciez dominikanie to obecnie czesc sekty watykanskiej 2, ktorej zadanie jest niszczenie wiary katolickiej i Koscila katolickiego. W czym wiec zdziwienie? Czas sie w koncu obudzic i analizowac fakty takimi jakie sa , a nie wierzyc w swoje wlasne pobozne zyczenia.
ponad 6 lat temu / marta15
 
najdziwniejsze jest jednak to, że sami dominikanie mają w swoich szeregach znawcę gender, o. Kupczaka. Dlaczego go nie zaproszon? Jeśli to miała być debata, to dlaczego była tylko jedna strona ?
ponad 6 lat temu / Ola
 
To juz nie ci sami dominikanie co kiedys. Zdecydowanie, radykalnie nie ci sami.
ponad 6 lat temu / KL
 
No cóż, to od Dominikanów na Rue Jacob, przyjęło się określenie Jakobini, bez których ciężko by sobie było wyobrazić Rewolucję Francuską.
ponad 6 lat temu / ramram
 
Te prelegentki poczuły swoje 5 minut i gadają, głupio gadają. A czy Dominikanie interesowali się/sprawdzili wcześniej treść wykładów?. Czy też było tak jak z tym pokazem mody w kościele.
ponad 6 lat temu / ela
 
Przypuszczam, że te prelegentki prędzej czy później na własnej skórze się przekonają o niecelności tych poglądów (poznają ich niekorzystne skutki).
ponad 6 lat temu / ja
 
Najgorze w tym jest to, że Dominikanie mają to gdzieś albo wręcz działają na szkodę Kościoła. Św. Dominiku módl się za nami.
ponad 6 lat temu / trawa
 
Prosze prowincjala Dominikanów o publiczne ustosunkowanie sie do zaistniałej sytuacji na forum Polonia Christiana
ponad 6 lat temu / lekarz z Krakowa
 
I jeszcze manipulacje wstępne na samym pojęciu gender, które dla prelegentek nie jest wcale ideologią a jedynie nieszkodliwym narzędziem badawczym, jednym z wielu w warsztacie naukowym światłego humanisty. Na istotę fundamentalnej manipulacji wskazuje ten cytat - "nie możemy rozumieć tego, co mówimy, póki nie wiemy, co myślimy, póki nie podejmiemy głębszego namysłu, który jest niemożliwy bez przygotowania ? przynajmniej bez uzgodnienia pojęć."/Tadeusz Gadacz, za http://contemplataa.blogspot.com/2009/03/nie-ma-szczescia-bez-myslenia.html/
ponad 6 lat temu / misterx
 
Lepiej żeby zboczeńcy trzymali się z daleka od dzieci!!!
ponad 6 lat temu / mataleo
 
+
ponad 6 lat temu / ja
 
Jeśli Warszawiacy są chętni by dowiedzieć prawdy na temat tej ideologii, to zachęcam: http://www.sternik.edu.pl/aktualnosci-strumieni/aktualnosci/334-konferencja-kobieta-w-czasach-gender-wychowanie-dziewczat-w-dobie-antywartosci
ponad 6 lat temu / Atos
 
Ten tekst jest zaje. fajny! Rzeczowo i celnie, nic tyIko udostępniać linka po znajomych
ponad 6 lat temu / Counter strike
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.