DZIŚ JEST:   10   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Piątek
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
 
 
 
 

Św. Hiacynta - powiernik fatimskiego Orędzia. Widziałeś już film „Fatima, Orędzie wciąż aktualne”?

Św. Hiacynta - powiernik fatimskiego Orędzia. Widziałeś już film „Fatima, Orędzie wciąż aktualne”?
Fot. MA PCh24.pl

Niecały rok po tym, jak przed obliczem Pana Boga stanął jedenastoletni Franciszek – wizjoner z Fatimy, jego młodsza siostra – Hiacynta – zmagała się z ciężką chorobą. Dziewczynka ta, mimo iż wiedziała co ją czeka, to chciała pozostać na ziemi jak najdłużej, aby cierpieć za nawrócenie grzeszników. Dokładnie 100 lat temu – 20 lutego 1920, mała Hiacynta odeszła do Królestwa Niebieskiego.

 

Zanim jednak to nastąpiło mała Hiacynta już po objawieniach Najświętszej Panienki w Fatimie przebywała w dwóch szpitalach, gdzie znosiła straszliwe boleści. W lutym 1920 roku, na kilkadziesiąt godzin przed śmiercią, Hiacynta była operowana. W związku z jej osłabieniem, można było użyć jedynie chloroformu i znieczulenia miejscowego.

 

Wizjonerka z Fatimy bardzo płakała, kiedy bez ubrania znalazła się w rękach lekarzy. Usunięto jej dwa żebra, zostawiając otwór tak wielki, że można było do niego włożyć rękę. Ona cierpiała cały czas w milczeniu, czasem tylko pojękując cicho: „Ach, moja Matko Boża! Ale aby pocieszyć tych, którzy widzieli jej cierpienia”, mówiła: – Cierpliwości! Wszyscy musimy cierpieć, aby wejść do chwały Nieba.

 ***

Film „Fatima, Orędzie wciąż aktualne” dostępny jest dla przyjaciół PCh24.pl na kanale VOD

KLIKNIJ W TEN LINK I UZYSKAJ DOSTĘP

***

Przyjdą mody, które będą bardzo obrażać Pana Jezusa

Mała wizjonerka osiągnęła wysoki stopień rozwoju w życiu mistycznym, mając wiele proroczych wizji. Matka Boża pouczyła ją o wielu rzeczach, które miały się wydarzyć. Zatrzymajmy się na chwilę przy niektórych z jej przepowiedni, bowiem odnoszą się one do dzisiejszego, odchodzącego od Boga świata.

 

Hiacynta powiedziała, że grzechy, które prowadzą najwięcej dusz do piekła, są to grzechy cielesne. Matka Godinho zapytała ją, czy wie, co znaczy być czystą. Dziewczynka odpowiedziała: – Tak, wiem. Być czystym na ciele, znaczy utrzymywać skromność. Być czystym duchowo, znaczy nie popełniać grzechów, nie patrzeć na to, czego nie powinno się oglądać.

 

Widząc osoby ubrane nieskromnie, które przychodziły w odwiedziny do chorych, albo bardzo wystrojone pielęgniarki, Hiacynta mówiła do matki Godinho: – Do czego służy to wszystko? Gdyby one pomyślały, że muszą umrzeć i wiedziały, co to jest wieczność!

 

Żywot, cierpienie i ogromna wiara świętej Hiacynty, świętego Franciszka i siostry Łucji właśnie dzisiaj powinny być dla nas natchnieniem oraz wezwaniem do nawrócenia i pogłębienia swojej wiary zwłaszcza, że Orędzie Matki Bożej z Fatimy sprzed ponad stu lat, którego świadkami była trójka dzieci-pastuszków wciąż jest aktualne, a zapowiedziane wydarzenia jeszcze się nie dopełniły. Nie zapominajmy, że Maryja zapowiedziała nadejście kar, ponieważ ludzkość odeszła od Boga i obraża go swoimi grzechami. Dziś wrogowie uderzają nie tylko bezpośrednio w Kościół, ale i w Maryję – Matkę Boga. Jest jeszcze czas na przemianę serc!

 

Kary można uniknąć. Matka Boża dała nam wskazówki. By lepiej je poznać warto wsłuchać się Orędzie Matki Boga z Fatimy.

Dzięki staraniom Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi powstał film „Fatima, Orędzie wciąż aktualne”, który przybliża objawienia maryjne sprzed ponad stu lat.

 

Film „Fatima, Orędzie wciąż aktualne” dostępny jest dla przyjaciół PCh24.pl na kanale VOD

KLIKNIJ W TEN LINK I UZYSKAJ DOSTĘP

 Zobacz trailer:

 

 

Intencją filmu „Fatima – Orędzie wciąż aktualne” jest rozpropagowanie Orędzia Fatimskiego i przypomnienie warunków wypowiedzianych przez Matkę Bożą w Fatimie. Warunków, które mogą uratować świat, a które są tak proste do spełnienia: pokuta, odmawianie różańca, praktyka pierwszych pięciu sobót miesiąca i… zawierzenie Rosji jej sercu przez papieża – mówi Jarosław Mańka, reżyser dzieła, dokumentalista oraz twórca filmów „Skarga”, „Prywatne śledztwo majora Zakirowa”, „Święty ogień”.

 

Zobacz fragment filmu:

 

 

CAŁY FILM „Fatima, Orędzie wciąż aktualne” można obejrzeć na VOD, wspierając działalność portalu PCh24.pl

KLIKNIJ W TEN LINK I UZYSKAJ DOSTĘP

 

Film „Fatima, Orędzie wciąż aktualne” został nagrodzony na Festiwalu „KSF Niepokalana 2017”. Nagrodę z rąk ks. Pawła Rytel-Andrianika, rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, odebrał Arkadiusz Stelmach z zarządu Instytutu im. Księdza Piotra Skargi. W imieniu producenta obrazu podziękował jury za dostrzeżenie filmu powstałego z okazji stulecia objawień z 1917 roku.

 

– Chciałbym podziękować Niepokalanej, Matce Bożej Fatimskiej za to, że ten film w ogóle mógł zostać zrealizowany. Mam nadzieję, że będzie poruszał serca, przemieniał je, będzie nawracał nas wszystkich. Bóg zapłać wielu dobrym, kochanym polskim katolikom, dzięki których ofiarności i modlitwie powstał – mówił Arkadiusz Stelmach. Podkreślił on także, iż „Fatima – orędzie wciąż aktualne” to obraz, którego twórcy nie korzystali z żadnych dotacji państwowych. Sponsorami byli darczyńcy Instytutu.

 

Zobacz relację: 

 

 

Poznaj Orędzie Fatimskie – teraz film „Fatima Orędzie wciąż aktualne” dostępny na VOD

KLIKNIJ W TEN LINK I UZYSKAJ DOSTĘP

 

Z kolei Sławomir Skiba, redaktor naczelny „Polonia Christiana” zauważył, że przepowiednia Matki Bożej z Fatimy sprzed stu lat nie została jeszcze wypełniona. Podkreślił przy tym, że Maryja podczas objawień zapowiadała nadejście kar, ponieważ ludzkość odeszła od Boga i obraża go swoimi grzechami.

 

Matka Boża w Fatimie w trzeciej części objawień pokazuje dzieciom tę scenę tzw. wielkiego powrotu, kiedy ludzie na czele z papieżem, biskupami i osobami duchownymi wchodzą na wielką górę, na której stoi krzyż. Wszyscy przechodzą przez na wpół zrujnowane miasto. W objawieniu jest scena gdy pod ramionami krzyża, anioły trzymają kryształowe puchary, do których zbierają krew męczenników, którą skrapiają dusze zbliżające się do Boga. To znaczy oddalona od Pana Boga ludzkość zbliża się i dzieje się to poprzez krew męczenników. Kiedy dzisiaj popatrzymy na wydarzenia związane z tą falą islamizacji, agresywnych wystąpień islamskich i aktów barbarzyństwa to widzimy, że coraz bardziej na naszych oczach ta wizja męczeństwa chrześcijan się dopełnia i staje się coraz bardziej realna, również na Europejczyków – powiedział Sławomir Skiba.

 

 

Film „Fatima, Orędzie wciąż aktualne” podczas idących w setki zorganizowanych pokazów, zyskał tysiące widzów. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się zarówno warszawska, jak i krakowska premiera – sale pękały w szwach.

 

Zobacz relację:

 

 CAŁY FILM „Fatima, Orędzie wciąż aktualne” dostępny jest na VOD.

Kliknij i zamów!

 

Jeśli chcesz poznać wstrząsającą prawdę o Fatimie koniecznie zapoznaj się też z raportem PCh24.pl na temat Orędzia Fatimskiego. Tego nie przeczytasz nigdzie indziej!

 

Ponad sto lat temu trójce pastuszków objawiła się Najświętsza Maryja Panna. 13 maja to doskonała okazja, by przypomnieć prawdę o Fatimie oraz zastanowić się w którą stronę zmierza świat.

 

W raporcie prezentujemy wybrane teksty dotyczące objawień fatimskich opublikowanych na PCh24.pl, a także w serwisie poświęconym wyłącznie tej tematyce - Fatima.pl. 

Kliknij i zobacz!

  

Zamów film „Fatima, Orędzie wciąż aktualne” – teraz na VOD.


DATA: 2020-02-21 06:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Teodor cyt.: ''gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.'' - np. świadkowie Jehowy, co widać, słychać i czuć.
1 miesiąc temu / Ewa
 
1 lisy Jana Apostola 4,1 Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga1, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.
1 miesiąc temu / Teodor...
 
Prawda jest tyko w slowie Boga i Jego Syna.
1 miesiąc temu / Teodor...
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.