Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Susza. Jak ekologizm pogarsza sytuację. Marek Miśko dla PCh24TV


Odtwórz w YouTube
 

Podczas gdy świat żyje pandemią koronawirusa, na horyzoncie majaczy nam nowe zjawisko, mogące doprowadzić do nie mniejszych zawirowań społecznych. O zjawisku suszy w Polsce rozmawialiśmy z Markiem Miśko, dziennikarzem, publicystą, członkiem Fundacji Polska Ziemia.


DATA: 2020-05-06 18:06:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

To nie jest tak, że ekolodzy są całkowicie przeciwko dużej retencji - odtwarzanie jezior - jak najbardziej jest ok - szczególnie tych, które wysychają przez kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego. Ekolodzy twierdzą, że inny element dużej retencji - regulacja rzek - wpływa negatywnie na siedliska organizmów żywych. To prawda, ale bardziej chodzi o coś innego: regulacja rzek w pewnych przypadakch osłabia małą retencję, która jest kluczowa w przeciwdziałaniu suszy glebowej, a więc i niskim stanom rzek. Priorytetem powinna być mała retencja, która umożliwi wylewanie rzek na poblisike tereny zalewowe. W ten sposób odtworzone zostaną bagna, które staną się niejako rezerwuarem wody dla rzek, ale przede wszytkim ograniczy to transport wody z wyżej położonych terenów do rzek. Chodzi o to by zatrzymać wodę jak najdłużej w glebie i nie dopuścić, by podczas silnych opadów nagle spłynęła do rzek, a dalej do morza. PS. Nie ma czegoś takiego jak ekologizm.
1 miesiąc temu / Manthas
 
Zastanawiam się nad jedną kwestią. W Afryce, w miejscach szczególnie narażonych na suszę, powstają farmy zasilane fotowoltaiką, odsalające wodę. Rozwiązania te sprawdzają się doskonale i zaopatrują w pitną wodę całe wsie i miasteczka. Woda pompowana jest z oceanu i uzdatniana. Wydaje mi się, iż można zastosować podobne rozwiązania gdziekolwiek indziej na świecie, gdzie byłby problem z wodą. Wody w morzach i oceanach nie zabraknie. Jest to jedno z rozwiązań na wypadek godziny W.
1 miesiąc temu / najmniejszy
 
Lepiej tego nie słuchać, żeby się nie denerwować. Niech miłosierny Duch Święty napełni ich Mądrością. Dlaczego w naszym kraju nie dopuszcza się do głosu ekspertów? Dlaczego nie przeprowadzi się wywiadu ze specjalistą hydrologiem tylko z lobbystą? Z Bożym Błogosławieństwem!
1 miesiąc temu / kibic
 
Pani Marku, Podsumowaniem o Ojczyźnie tej Prawdziwej , z powrotem "kupił" mnie Pan bo te wywiady z Panem Ardanowskim jakoś mnie do Państwa zraziły . Serdecznie pozdrawiam Maciej, Kalisz.
1 miesiąc temu / fensys
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 140 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.