DZIŚ JEST:   23   MAJA   2019 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 24  >   FELIETONY

Valdis Grinsteins

Sukcesja w królestwie podłości


Był sobie raz pewien kraj, w którym rodzina panująca przekazywała władzę z ojców na synów, utrzymując poddanych w najstraszliwszej biedzie dzięki systemowi krwawej tyranii. Władca jadał wyszukane zupy z płetw rekina i wszelkiego rodzaju luksusowe potrawy, podróżował wożąc ze sobą setki butelek wina, a ludzie umierali z głodu tysiącami, jeśli nie milionami.

Bywało, że tyran zasiadał do posiłku o północy, a kończył go o świcie, podczas gdy dzieci jego poddanych jadły psy i zepsute mięso. Gorzej nawet, uważał się za pana prawdy i wszyscy musieli mocno wierzyć w jego religię, pod karą śmierci dla całej rodziny winowajcy. Tyran decydował o wszystkim: od rodzaju ubrania, jakie jego poddani mogli nosić, po wybór miejsca, do którego wolno im było się udać. Doprowadził ten absurd aż do wydania zakazu mieszkania w stolicy swego państwa karłom, by nie psuły estetyki miejsca. Horror, prawda? Być może niektórzy roztargnieni czytelnicy pomyśleli, że chodzi o jakiś katolicki kraj, oskarżany przez masońską prasę o średniowieczne praktyki, o to, że jest opanowany przez inkwizycję. Nie, nie chodzi tu ani o dwunastowieczną Francję ani o szesnastowieczną Hiszpanię. Wszystkie podane wyżej prawdziwe przykłady pochodzą z komunistycznej Korei Północnej początku obecnego, dwudziestego pierwszego stulecia.

Niby wszyscy wiemy, że komuniści kłamią. A jednak ludzie zdają się jednak nie zauważać skali ich kłamstwa, nie widzą, że komunizm jest jednym wielkim kłamstwem, że nie ma w nim...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Lekarz-aborcjonista Warren M. Hern na łamach jednego z najpopularniejszych liberalnych pism na świecie przekonuje, że każda ciąża jest potencjalnym zagrożeniem dla życia matki. Jednocześnie ukazuje aborcję jako „zabieg” ratujący życie w wielu sytuacjach. Publikacja spotkała się z falą krytyki.

 
 

Tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego będą miały wyjątkowy charakter. Jeszcze nigdy w parlamentarnych ławach Strasburga i Brukseli nie zasiądzie tak wielu eurosceptyków pragnących „rozsadzić Unię od środka”. Coraz więcej z nich jednak wskazuje, że to nie Unia jest zła ale jej obecne elity. Podkreślają konieczność reformy, jednak za pomocą wewnętrznych narzędzi Unii Europejskiej. Czy jest to właściwa droga? I czy rezygnacja z radykalnych postulatów wyjdzie eurosceptykom na dobre?

 

Niemiecki rząd chce rozprawić się z panoszącymi się w miastach arabskimi klanami. Nie podlegające dotąd kontroli organizacje przestępcze mogły działać, bo obawiano się oskarżeń o dyskryminację. Te czasy ponoć już minęły.

 

Przed Polską Anno Domini 2019 stoi wiele wyzwań. Rozwój gospodarczy, dostosowanie się do rewolucji technologicznej, budowa potencjału obronnego, rozliczenie z pozostałości komunizmu. Wszystko to jest ważne, jednak jedna sprawa jest najważniejsza. Demografia.

 

​„Co najmniej dziewięć osób zginęło, a 13 zostało rannych w samobójczym zamachu bombowym na kolumnę samochodów w pobliżu pałacu prezydenckiego w Mogadiszu” – poinformowały w środę somalijskie źródła wojskowe. Do przeprowadzenia zamachu przyznała się islamistyczna organizacja Asz-Szabab.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.