DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 24  >   FELIETONY

Valdis Grinsteins

Sukcesja w królestwie podłości


Był sobie raz pewien kraj, w którym rodzina panująca przekazywała władzę z ojców na synów, utrzymując poddanych w najstraszliwszej biedzie dzięki systemowi krwawej tyranii. Władca jadał wyszukane zupy z płetw rekina i wszelkiego rodzaju luksusowe potrawy, podróżował wożąc ze sobą setki butelek wina, a ludzie umierali z głodu tysiącami, jeśli nie milionami.

Bywało, że tyran zasiadał do posiłku o północy, a kończył go o świcie, podczas gdy dzieci jego poddanych jadły psy i zepsute mięso. Gorzej nawet, uważał się za pana prawdy i wszyscy musieli mocno wierzyć w jego religię, pod karą śmierci dla całej rodziny winowajcy. Tyran decydował o wszystkim: od rodzaju ubrania, jakie jego poddani mogli nosić, po wybór miejsca, do którego wolno im było się udać. Doprowadził ten absurd aż do wydania zakazu mieszkania w stolicy swego państwa karłom, by nie psuły estetyki miejsca. Horror, prawda? Być może niektórzy roztargnieni czytelnicy pomyśleli, że chodzi o jakiś katolicki kraj, oskarżany przez masońską prasę o średniowieczne praktyki, o to, że jest opanowany przez inkwizycję. Nie, nie chodzi tu ani o dwunastowieczną Francję ani o szesnastowieczną Hiszpanię. Wszystkie podane wyżej prawdziwe przykłady pochodzą z komunistycznej Korei Północnej początku obecnego, dwudziestego pierwszego stulecia.

Niby wszyscy wiemy, że komuniści kłamią. A jednak ludzie zdają się jednak nie zauważać skali ich kłamstwa, nie widzą, że komunizm jest jednym wielkim kłamstwem, że nie ma w nim...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1871 – komunardzi zamordowali arcybiskupa Paryża Jerzego Darboy. Ciało złożono w masowej mogile na cmentarzu Père la Chaise. Już po upadku Komuny Paryskiej odbył się pogrzeb arcybiskupa w paryskiej katedrze Notre-Dame (ur. 1813).

 
 

Policja rozwiązała ostatecznie we wtorek jedną z najstarszych pielgrzymek na Jasną Górę. Grupa łowiczan kontynuujących od rana rozpoczęty w poniedziałek marsz, została zmuszona do jego zakończenia.

 

Gubernator Minnesoty, wbrew wcześniejszym wytycznym, zgodził się na wznowienie publicznych zgromadzeń religijnych. Ogłosił to kilka dni po tym, gdy biskupi zdecydowali się przywrócić odprawianie Mszy z udziałem wiernych wbrew zarządzeniom władz stanowych, które uznali za krzywdzące.

 

Prawne uznanie surogacji uderzy w ludzkie prawa – przestrzegają obrońcy życia wobec nasilenia w ostatnim czasie prób zalegalizowania tej praktyki na skalę światową. Zwolennicy tak zwanego macierzyństwa zastępczego zupełnie przemilczają fakt, że jest to nowa forma handlu dziećmi i wyzyskiwania kobiet będących w potrzebie. Coraz chętniej z tego procederu korzystają pary homoseksualne.

 

COVID-19 ma w Unii Europejskiej przyspieszyć cyfryzację sektora rolno-spożywczego. To ważny aspekt nowej wspólnotowej polityki żywnościowej i strategii Farm to Fork („od pola do stołu”), która podkreśla, że ​​wszystkie podmioty w łańcuchu żywnościowym powinny wykorzystywać rozwiązania technologiczne i cyfrowe, aby osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.