DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Sukces Reduty Dobrego Imienia. Facebook odpowie przed polskim sądem

Sukces Reduty Dobrego Imienia. Facebook odpowie przed polskim sądem

Pozew złożony w grudniu ubiegłego roku przez Macieja Świrskiego, prezesa Reduty Dobrego Imienia zostanie rozpatrzony przez polski sąd i według polskiego prawa. Fecebookowi zostaną postawione zarzuty związane z dyskryminacją z uwagi na przekonania polityczne, światopogląd oraz wyznanie.

 

9 grudnia RDI złożyła pozew do prokuratury dotyczący możliwości popełnienia przestępstwa przez spółkę Facebook. Był on odpowiedzią na liczne zawiadomienia o blokowaniu profili katolickich i narodowych oraz nadzwyczajną „tolerancję” dla symboli komunistycznych i szkalujących dobre imię Polaków.

 

- Dla nas jest to wielki sukces. To pierwsza tego rodzaju sprawa. Facebook, spółka amerykańska, z główną siedzibą w USA, będzie odpowiadała za naruszenie prawa i konstytucji kraju w którym prowadzi działalność. Sprawa jest tym bardziej wyjątkowa, że jest to spółka o zasięgu globalnym, ponieważ funkcjonuje w przestrzeni internetowej – powiedziała Urszula Wójcik, rzecznik RDI.

 

W jej opinii blokowanie przez administratorów portalu informacji według kryteriów wykluczających ze względu na narodowość, przekonania polityczne bądź religijne, „narusza prawo do pozyskiwania informacji, uzyskiwania rzetelnych, prawdziwych treści – wolnych od ingerencji zewnętrznej, swobody komunikacji i do godności”.

 

Inicjatywa RDI zyskała poparcie m.in. senatora Waldemara Bonkowskiego, który jest jedną z „ofiar” facebookowej cenzury. Pod koniec roku 2016 umieścił on na swoim oficjalnym profilu informacje dotyczące jego wystąpienia w sprawie dezubekizacji, w efekcie czego zablokowano mu facebookowe konto. Po jego przywróceniu w styczniu bieżącego roku post został skasowany przez administratorów portalu. Facebook tłumaczył się, że post został „skasowany omyłkowo” przez jednego z pracowników, co stanowiło potwierdzenie przypuszczeń, że za tego typu działania odpowiadają konkretne osoby, a nie internetowe algorytmy, jak początkowo tłumaczono.

 

„Reduta Dobrego Imienia żąda przeprosin skierowanych do użytkownika Macieja Świrskiego za naruszenie jego praw do pozyskiwania informacji wolnych od cenzury i dyskryminacji oraz udzielenia Facebookowi zakazu stosowania cenzury, dyskryminacji i blokowania swobody informacji na platformie spółki” – podano w komunikacie.

 

Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom została powołana dla inicjowania i wspierania działań mających na celu prostowanie nieprawdziwych informacji na temat historii Polski, a szczególnie przebiegu II wojny światowej, udziału w niej Polaków, stosunku Polaków do Żydów, na temat niemieckich obozów koncentracyjnych. Obok tego celem Reduty jest propagowanie wiedzy na temat historii i kultury polskiej oraz polskiej współczesności. Reduta ma także na celu przeciwdziałanie rasizmowi i ksenofobii, zwróconym przeciwko obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, bez względu na pochodzenie.


 

Źródło: Reduta Dobrego Imienia, pch24.pl

TK


DATA: 2017-02-28 09:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czemu na Wasze e-maile nie można wysłać żadnej treści? Mam już 84 lata. Wile lat pracowałem społecznie pełniąc fukcję Prezesa Zarządu Głównego Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny w Olsztynie. W swoim życiu wiele przeżyłem: Ludobójstwo na Wołyniu, Niemiecki Obóz Niewolniczy i wiele innych niezwykłych zdarzeń. Napisałem książkę pt. "LOSY" (polecam) Moim zdaniem mam do przekazaniasporo ciekawych treści
ponad 3 lata temu / Romuald Drohomirecki
 
Sukcesem jest to że udalo sie zdobyc dowody do napisania pozwu.Gratuluje
ponad 3 lata temu / Ola
 
złożenie pozwu to nie jest żaden sukces.
ponad 3 lata temu / ptys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.