DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Sukces obrońców życia. Miasto w Utah ogłoszone strefą bezpieczną dla dzieci nienarodzonych

Sukces obrońców życia. Miasto w Utah ogłoszone strefą bezpieczną dla dzieci nienarodzonych
Fot.3D4Medical.com /FORUM

Miasto Riverton w stanie Utah zagłosowało za przekształceniem się w „sanktuarium” dla dzieci nienarodzonych. Ma to niezwykle istotne znaczenie symboliczne w dobie ofensywy aborcjonistów w Stanach Zjednoczonych.

 

We wtorek miejska rada Riverton zagłosowała za rezolucją, zgodnie z którą życie zaczyna się od momentu poczęcia. Rada zapowiedziała jednocześnie sprzeciw wobec jakiejkolwiek ewentualnej próby pogorszenia obrony życia w Utah.

 

Spotkanie rady miejskiej miało emocjonalny charakter. Autorka rezolucji Tawnee McCay wstrzymywała łzy po jej ogłoszeniu. Uchwalenie dokumentu przywitano gromkimi brawami.

Zgodnie z rezolucją Riverton stanie się miastem-sanktuarium dla nienarodzonych. W tekście rezolucji czytamy również, że każde dziecko jest mile widziane w tym mieście. Autorzy deklaracji piszą również o życiu jako o pierwszym prawie z amerykańskiej Deklaracji Niepodległości. Powołują się także na adopcję jako alternatywę dla aborcji.

 

Rezolucja nie ma mocy prawnej. Na przeszkodzie stoi tu bowiem wyrok amerykańskiego Sądu Najwyższego w sprawie Roe versus Wade, uznający aborcję za zgodną z Konstytucją Stanów Zjednoczonych. Mimo to rezolucja ma istotne znaczenie symboliczne.

 

Jej zwolennicy wyrażają sprzeciw wobec planów lewicowych parlamentarzystów w stanie Utah. Wszak niedawno na szczeblu stanowym Utah próbowano przeforsować ustawę, zgodnie z którą aborcja byłaby legalna niemal na życzenie i to aż do urodzin. Miałaby ona obowiązywać nawet w przypadku unieważnienia przez Sąd Najwyższy wyroku w sprawie Roe versus Wade. Ustawa ta przeszła przez izbę niższą stanowego parlamentu, jednak została odrzucona przez senat niewielką różnicą głosów.

 

Źródło: lifenews.com

mjend


DATA: 2019-05-09 12:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.