DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Sukces eurosceptyków!

Sukces eurosceptyków!
fot.Francois Lafite/Wostok Press/Maxppp France

Śledząc wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Polsce, warto mieć na względzie sytuację w innych krajach Unii Europejskiej. Wyraźnie bowiem widać gwałtowny wzrost poparcia dla ugrupowań eurosceptycznych, domagających się reformy lub likwidacji europejskiego superpaństwa.


W Polsce pierwszy raz w historii próg wyborczy przekroczyła partia Janusza Korwin-Mikkego i wprowadzi prawdopodobnie 4 europosłów. Za euroentuzjastyczną partię (w obecnym kształcie Unii) trudno również uznać Prawo i Sprawiedliwość, która najpewniej zwyciężyła w wyścigu wyborczym nad Wisłą.

 

W Wielkiej Brytanii cząstkowe wyniki wyborów wskazują na triumf eurosceptycznej UKIP Nigela Farage'a – 31 proc i 24 miejsca. Na drugim miejscu są Konserwatyści, którzy mogą wprowadzić 15 przedstawicieli.

 

W Niemczech zwycięstwo koalicji CDU/CSU częściowo przysłonił sukces partii Alternative Fur Deutschland, która pierwszy raz przekroczyła w wyborach próg wyborczy i wprowadzi prawdopodobnie 7 przedstawicieli do europarlamentu. Świetnie poradzili sobie eurosceptycy w sąsiedniej Austrii – Wolnościowa Partia Austrii uzyskała 20 proc., co przełoży się na 4 mandaty.

 

We Francji zwycięzcą wyborów okazał się Front Narodowy, który – według cząstkowych wyników – zebrał poparcie 25 proc. głosujących i może zająć aż 24 miejsca w europarlamencie.

 

Partie określające się jako prawicowe absolutnie zdominowały scenę polityczną na Węgrzech. Rządzący Fidesz-KDNP zdobył 51 proc. głosów, a drugie miejsce zdobył narodowy Jobbik z wynikiem 17,8 proc. Wprowadzą one odpowiednio 13 i 4 przedstawicieli.

 

W Finlandii ugrupowanie „Prawdziwi Finowie” zajęło 2. miejsce i prawdopodobnie uzyska 3 mandaty. W sąsiedniej Szwecji eurosceptycy uzyskali jeden mandat. Spośród krajów skandynawskich, także Dania będzie reprezentowana przez eurosceptyków– Duńska Partia Ludowa uzyska 3 mandaty.

 

Do tych liczb trzeba będzie doliczyć pojedyncze mandaty, uzyskane prawdopodobnie przez ugrupowania eurosceptyczne i antyunijne w innych krajach. W sumie prawica może w nowej kadencji Parlamentu Europejskiego zająć około 130 miejsc, co oznaczałoby dwukrotny wzrost reprezentacji w stosunku do okresu 2009-2014.

 


Źródło: dailymail.co.uk, t.co, wyniki-wybory2014.eu

 


DATA: 2014-05-27 08:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

AfD odcinek drugi serialu. ... Szanowna redakcjo proszę poszukać w necie: ---> "Revolutionäre oder Weicheier: Schafft sich die AfD gerade selbst ab?" Gerhard Wisnewski. ... (...) "Will die AfD also nur noch der Feintuning-Betrieb für die EUdSSR werden? Frau Schausten (ZDF-Propagandistin) ist jedenfalls schon mal zufrieden. Noch ein bisschen weichkochen, und dann kann man die AfD Partei vielleicht sogar im ZDF-Fernsehrat dulden (...) ...... Brukowiec "BILD" rzuca już po 2 dniach w eter, czytamy: "Jest AfD nagle całkiem normalną partią?" (Ist die AfD plötzlich eine ganz normale Partei?) ... "Normalną" tzn. na linii z agendą brukselskiego Kremla. ... Może to instynkt samozachowawczy? Niewykluczone, w końcu odnoszącym sukces prawicowym populistom jak pan Lucke, przytrafiły się w postępowej Europie dość "destrukcyjne" wypadki samochodem (Jörg Haider) lub ze spadochronem (Jürgen Möllemann).
ponad 6 lat temu / Tiberias
 
"częściowo przysłonił sukces partii Alternative Fur Deutschland, która pierwszy raz przekroczyła w wyborach próg wyborczy" ...... Tylko 7% to sukces AfD? Lecz także ciężko wytłumaczyć (epiczne) +6,5 % dla patologicznej SPD. ... Szanowna redakcjo proszę poszukać w necie: ---> "Kopp Verlag - Wahlmanipulation? AfD bereitet Strafanzeige vor" Gerhard Wisnewski ...... Manipulacja wyborcza? AFD przygotowuje oskarżenia. Skandal w lokalu wyborczym w Berlinie-Pankow: Przwodniczący lokalu wyborczego poufnie informuje swoich pomocników o zamiarach zamiecienia głosów na AfD pod dywan. Głupio tylko wyszło, że jeden z tych pomocników jest członkiem AfD
ponad 6 lat temu / Tiberias
 
Pragnę zwrócić uwagę na język. Nie powinniśmy używać zwrotu "eurosceptyk", gdyż sugeruje on, że człowiek taki jest typem sceptycznym wobec europy. Tymczasem Unia ma niewiele wspólnego z Europą - może poza terytorium jakie zajmuje. Wartości wyznawane przez Unię są dokładnie odwrotne od europejskich. Dlatego ludzi przeciwnych Unii Europejskiej należy nazywać Uniosceptykami. Pozdrawiam
ponad 6 lat temu / Paweł od KNP
 
Małe uściślenie. Skoro mowa o "partii Janusza Korwin-Mikego" to przypominam, że p. Janusz był współzałożycielem Unii Polityki Realnej (razem z m.in. śp. Stefanem Kisielewskim i Stanisławem Michalkiewiczem) i jej pierwszym prezesem. W 1991 roku partia ta wprowadziła do Sejmu trzech posłów: Janusza Korwin-Mikkego (z Poznania), Lecha Pruchno-Wróblewskiego (z Warszawy) i Andrzeja Sielańczyka (z Katowic). W trakcie kadencji do koła poselskiego UPR dołączył poseł Antoni Dzierżyński (z Legnicy). Projekt słynnej uchwały lustracyjnej z 1992 roku został wniesiony właśnie przez J.K-M. A Kongres Nowej Prawicy istnieje dopiero od 2011 roku więc można powiedzieć, że ta partia dosyć szybko przebiła się przez próg wyborczy (ale oczywiście jest to także efekt pracy J.K-M. i zwolenników Wolności przez ostatnie 20 lat).
ponad 6 lat temu / Szerszeń
 
ja i moi znajomi nie głosowaliśmy na KNP dla hecy.. i nie sądzę by chęc robienia sobie jaj była powodem takiego wzrostu poparcia dla tej partii. Bardzo mnie cieszy wejście eurosceptyków do parlamentu :)
ponad 6 lat temu / linka
 
"Za euroentuzjastyczną partię (w obecnym kształcie Unii) trudno również uznać Prawo i Sprawiedliwość" Co to za brednie? Przecież ci zdrajcy nie tylko reklamowali traktat lizboński, co reklamowali go jako największy sukces Lecha Kaczyńskiego! A teraz otwarcie domagają utworzenia wojska unijnego. PiS-PO to jedno zło. A pokazuje to najlepiej wręcz bezczelna solidarność zarówno "władzy" jak i "niepokornej opozycji" w wycieraniu swoich nażartych naszymi pieniędzmi przez dziesięciolecia już twarzy osobą Pana Janusza. Chamstwo i wręcz żenujące łgarstwa są takie same zarówno po stronie "antypolskiego" PO, jak i "propolskiego" PiS, którzy zawsze robią dokładnie to samo. Tylko, że ci pierwsi - "z zaprzaństwa"; a drudzy - "bo tego wymaga nasz interes narodowy". Ot, taka władza i opozycja. Jurgielt pełną gębą!
ponad 6 lat temu / Gabriel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.