DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Sukces Danii. Mimo znacznego „odmrożenia” epidemia Covid-19 wygasa

Sukces Danii. Mimo znacznego „odmrożenia” epidemia Covid-19 wygasa
Kopenhaga, fot. Dietmar Rabich/Wikipedia

Dania to pierwszy kraj w Unii Europejskiej, który w bardzo wyraźnym stopniu złagodził obostrzenia nałożone w związku z epidemią SARS-CoV-2. Co ciekawe, od tego momentu kraj nie odnotował przyspieszenia rozprzestrzeniania się Covid-19.

 

Duńczycy już w połowie kwietnia otworzyli przedszkola oraz szkoły dla dzieci w klasach od 1 do 5. Z kolei 20 kwietnia otwarte zostały zakłady fryzjerskie i inne małe firmy. Decyzje te zapadły wskutek obserwowalnego spadku liczby odnotowywanych zakażeń koronawirusem i spowodowanych tym zgonów.

 

Według duńskiego instytutu badawczego Statens Serum Institut obecnie „nic nie wskazuje na przyspieszanie epidemii Covid-19”.

 

Wskaźnik średniej liczby kolejnych zakażeń wywoływanych przez jedną osobę zarażoną wprawdzie nieznacznie wzrósł od momentu złagodzenia obostrzeń, ale cały czas utrzymuje się poniżej 1,0. To poziom, który przez większość państw jest wyczekiwany jako umożliwiający otwieranie życia społecznego i gospodarki.

 

Jak powiedział Christian Wejse, naukowiec z wydziału chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Aarhus, wygląda na to, że otwarcie życia społecznego i gospodarki nie przyniosło żadnych negatywnych skutków. W kraju obawiano się, że epidemia przyspieszy, ale tak się jednak nie stało.

 

Premier Danii Mette Frederiksen zapowiedziała już, że rząd wkrótce podejmie kolejne kroki odmrażania życia społecznego i gospodarczego.

 

Źródło: rp.pl

 

Pach


DATA: 2020-05-01 13:03
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hana# dałaś się zmanipulować. Poczytaj sobie o tym ile co roku umiera ludzi w poszczególnych miesiącach.
8 miesięcy temu / Kuba
 
Hana pisze: wirus jest i sieje spustoszenie. Wiesz co odstaw tvp, tvn, wyborcza, onety, interie, rmfy itp media, zacznij mysleć SAMODZIELNIE i poszukaj statystyk smiertelnosci na inne choroby z tym wirusem celebryta
8 miesięcy temu / Klm
 
Włąśnie w Kopenchadze powstrzymano teroryste panstwa islamskiego.przygotowywał zamach mkiajac strzelac do przechodiow z broni maszynowej instrukcje IS zachecaja do aktywnosci tzw. bojownikow w UE z powodu koronowirusa.e
8 miesięcy temu / wqqq
 
Nie było zagrożenia? To niby co spowodowało ponad 3 mln zakażeń i 235 861 zmarłych na świecie dane na 1.05.2020 r. Hiszpania: zachorowało 213 435 a śmierć poniosło 24,5 tys włochy: zachorowało 207 428 a śmierć poniosło ponad 28 tys Wielka Brytania: zachorowało 178 684 a śmierć poniosło 27,5 tys Francja: zachorowało 2167 303 a śmierć poniosło prawie 24,5 tys Można wypisywać dalej, tylko po co... Wirus jest i sieje spustoszenie. Oby znikł lub zmutował do mniej śmiercionośnej formy.
8 miesięcy temu / Hana
 
Jak nie ma co wygasać to wygasa.Grypa też się już kończy.Ale wiem, grypa jest niemodna .
8 miesięcy temu / Marysia
 
To tylko kolejny dowód na to, że takie czy inne działania rządów nie mają wpływu na wskaźniki.
8 miesięcy temu / Ireneusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.