DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

„Süddeutsche Zeitung”: sankcje USA na Nord Stream 2 to fałsz, arogancja i obłuda

„Süddeutsche Zeitung”: sankcje USA na Nord Stream 2 to fałsz, arogancja i obłuda
fot. gazprom.com
#NORD STREAM 2    #ROSJA    #NIEMCY    #USA    #SANKCJE    #GAZ ZIEMNY

Lewicowa „Süddeutsche Zeitung” ostro krytykuje amerykańskie sankcje nałożone na firmy, które uczestniczą w budowie gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec. „To nic innego wdrażanie strategii America-First, oblamowanej w światową politykę” - pisze Kurt Kister. Jego zdaniem Polsce i Ukrainie protestującym przeciwko rurociągowi chodzi tylko o pieniądze.

 

Zdaniem autora „Süddeutsche Zeitung” Polska i Ukraina protestują przeciwko Nord Stream 2 przede wszystkim dlatego, bo wskutek budowy tego gazociągu stracą pieniądze należne im za obsługę gazociągów przebiegających przez ich terytorium. Kister uważa, że dzięki budowie Nord Stream tymczasem Europa i Niemcy będą bezpieczniejsze. Nawet jeżeli dojdzie do eskalacji napięcia między Kijowem a Moskwą, to gaz potrzebny Berlinowi i tak będzie dostarczany przez Morze Bałtyckie. „Druga linia gazowa przez Morze Bałtyckie nie leży w interesie ukraińskim, ale w niemieckim tak. W rosyjskim interesie oczywiście także” - wskazuje Kister.

 

Według publicysty to właśnie drażni Amerykanów, którzy chcieliby po prostu sami sprzedawać swój gaz Europie. Tylko dlatego nie chcą zgodzić się na Nord Stream 2: Rosja jest ich biznesowym konkurentem. Słowa o „uzależnianiu Niemiec od Rosji” to według Kistera czysta obłuda.

„Waszyngton chce nakazać Niemcom, od kogo i w jaki sposób powinni kupować energię. Jednocześnie chce uniemożliwić Rosji czerpanie z tego profitów” - ubolewa. Stąd zdaniem Niemca sankcje są „fałszywe, aroganckie i obłudne”.

 

Autor nie ukrywa, że Rosja anektowała Krym i wywołuje na swoich granicach konflikty, posługując się przemocą, ale to wszystko nie oznacza jego zdaniem, że trzeba zerwać z Moskwą współprace handlową. „Rosja to największy sąsiad UE i chociaż jest państwem na poły autorytarnym, trzeba szukać dróg wspólnej egzystencji” - pisze Kister.

 

Publicysta przyznaje też, że niedawno Rosjanie wysłali skrytobójców do Berlina, by tam zamordowali człowieka uznanego przez prezydenta Rosji Władimira Putina za bandytę; Kister pisze, że Putin w tej sprawie publicznie kilka razy kłamał. Autor przypomina jednak, że także prezydent USA Donald Trump posługuje się kłamstwem.

 

„Berlin jest tak naprawdę w sytuacji nie do pozazdroszczenia: były przyjaciel na Zachodzie zachowuje się od kilku lat wciąż tak, jak sąsiad na Wschodzie już od dawna” - puentuje autor.

 

Źródło: sueddeutsche.de

Pach


DATA: 2019-12-15 13:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

NA TYM POLEGA "DEMOKRACJA". KUPUJESZ U NAS-JESTEŚ CACY. A JAK NIE TO MASZ PROBLEMY Z PRAWEM CZŁOWIEKA, ANTYSEMITYZMEM ETC.
9 miesięcy temu / TOM
 
USA dbając o swoje partykularne interesy co i raz wprowadzają sankcję no różne kraja wymuszając ustępstwa groźbą strat finansowych, bądź interwencją zbrojną. Tak naprawdę działają na szkodę światowego handlu i rozwoju łamiąc umowy WTO i patrząc tylko na swój prywatny interes. Ale cóż siła przed prawem.
9 miesięcy temu / polak
 
Lobbysci rasPutina manipuluja zachodem jak chca.Trzba byc na tyle swiadomym , zeby nie byc jak to niemadre bydlo,co to ma prawo,samo wybierac swojego rzeznika.
9 miesięcy temu / paulus
 
Ciekawostka na zakończenie - niemiecki autor uważa że wschodnim sąsiadem Niemiec jest Rosja. W sumie ma rację - Polska jest sprowadzona do roli pionka w grze mocarstw.
9 miesięcy temu / Wojtek
 
obłudą jest nie dotrzymanie umów w sprawie budżetu na wojsko. Niemcy deklarują 2 % a w rzeczywistości jest 1% Bundeswera oszczędza na czym się da Dobrze jest bazować na sojuszniku USA i rozwijać się kosztem obronności
9 miesięcy temu / taki tam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.