DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Sudan Południowy: apel o pomoc

Sudan Południowy: apel o pomoc
fot. CORINNE DUFKA / Reuters/FORUM

Ks. bp Edward Hiiboro Kussala z Sudanu Południowego, odnosząc się do bardzo trudnej sytuacji jaka panuje w tym kraju na skutek działań sekciarskich rebeliantów, powiedział: - Obecność wojskowa to nie jest żadne rozwiązanie. Wspólnota międzynarodowa powinna zrobić więcej, by aresztować przywódcę Armii Oporu Pana Josepha Kony’ego, ale nie widać, by miała na to zbytnią ochotę.

Na terenie diecezji Tomura-Yambio, którą kieruje ks. bp Edward Hiiboro Kussala i sąsiednich terytoriów Demokratycznej Republiki Konga, Ugandy i Republiki Środkowoafrykańskiej działa zbrodnicza grupa sekciarskich rebeliantów. Po okresie wyciszenia na skutek międzynarodowej obławy, jaką jakiś czas temu urządzono na Kony’ego, jego ludzie znów sieją śmierć, zniszczenie i postrach.

Bp Kussala informuje, że stacjonowanie na południu kraju jednostek ugandyjskich i południowosudańskich wspieranych przez kontyngenty z USA i Unii Afrykańskiej niewiele daje. - Armia Oporu Pana wciąż porywa dzieci, pali zabudowania, zabija ludzi – mówi duchowny, który sam stracił w ten sposób matkę i wiele lat spędził w obozach dla uchodźców.

Teren diecezji Tomura-Yambio wyludnia się, bowiem wielu woli los tułaczy, niż wpaść w ręce rebeliantów. Zdaniem południowosudańskiego biskupa politycy powinni bardziej zaangażować się w dialog na rzecz pokoju, biorąc pod uwagę wciąż nie zagojone rany po wieloletniej wojnie z Północą.

Źródło: Radio Watykańskie
pam


DATA: 2013-07-24 21:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żeby tak znalazł się sposób na uzbrojenie tych prześladowanych biedaków i zorganizowanie krucjaty przeciwko tym szaleńcom.Rozmowy pokojowe raczej do niczego dobrego nie doprowadzą
ponad 6 lat temu / Matthias
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.