DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Sudan: nowych kościołów nie będzie

Sudan: nowych kościołów nie będzie

Władze tego zdominowanego przez muzułmanów państwa podtrzymały decyzję odnoszącą się do zakazu budowania nowych świątyń chrześcijańskich. Minister ds. Wyznań, Szalil Abdullah stwierdził, że po podziale na Sudan Południowy i Północny, wydawanie zezwoleń na budowę nowych kościołów mija się z celem.

 

- Jesteśmy głęboko zaniepokojeni decyzją władz, która podtrzymuje niewłaściwy, a nawet niebezpieczny kierunek zmian - powiedział Andy Dipper z Christian Solidarity Worldwide -Podtrzymanie zakazu budowy nowych świątyń chrześcijańskich, a także  zakrojona na szeroką skalę konfiskata ziem należących do Kościoła, to rażące naruszenie prawa do wolności i przekonań religijnych. A takie prawa w tzw. Konstytucji Przejściowej Sudanu są jasno zagwarantowane w artykule 6. i 38., a także w artykule 18. Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych (ICCPR), którego Sudan jest sygnatariuszem - dodaje Dipper.

 

Przedstawiciele Christian Solidarity Worldwide zwracają uwagę, że władze Sudanu celowo nie reagują na wszelkie oznaki wandalizmu w nielicznych już chrześcijańskich świątyniach.

 

Katolicki biskup diecezji Tambura-Yambio w Sudanie Południowym, Eduardo Hiiboro Kussala powiedział, że księża w Sudanie nie mogą obecnie posiadać paszportów, a ich status jest nielegalny. Władze zezwalają im na opuszczania granic kraju, jednak nie mają już oni żadnych szans na powtórny wjazd na terytorium Sudanu Południowego. „Wielu księży zmuszono już do opuszczenia Sudanu. Biskupom natomiast nakazano absolutnie milczenie i udawanie, że nic się nie stało” – nie kryje rozgoryczenia bp Kussala.

 

Na liście Open Doors krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani, Sudan znajduje się obecnie na 11. miejscu. I wydaje się, że zdominowany przez muzułmanów kraj , będzie się piąć w górę tej niechlubnej listy.

 

 

Źródło: christianpost.com

ChS


DATA: 2014-07-31 07:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.