DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Jerzy Wolak

Stulecie piekła

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@janusz: pokrętne wnioskowanie. Na tej zasadzie wywnioskujemy, że Pan Bóg jest stwórcą zła, bo stworzył anioła, dał mu wolną wolę -> powstał szatan itd. ...
ponad 6 lat temu / Sulima
 
Z tekstu należy wnioskować, że niepodległa Polska, powstała w rezultacie I wojny światowej ( i jeszcze kilka innych państw europejskich) - to dzieło szatana !
ponad 6 lat temu / janusz
 
Dobry tekst, tylko że Zenon Ziółkowski w ?Michał Archanioł w Piśmie Św. i życiu Kościoła? zdecydowanie zaprzecza prawdziwości tej historii z rozmową Pana Boga z Szatanem. Poza tym nie mogę zgodzić się ze sprzeciwem wobec samostanowienia narodów
ponad 6 lat temu / Venatrix
 
Osobiście znam wielu prawdziwych Niemców, którzy wstydzą się za dramat II-giej wojny światowej. Trzeba zadać sobie pytanie: kto chce uczestniczyć w wojnie. Chyba nikt. Trzeba chorych emocjonalnie ludzi natychmiast odsuwać od rządów. MY CHCEMY POKOJU.
ponad 6 lat temu / marekb54
 
Szanowny razorzrzrze. Tekst jest wyśmienity! Obfituje w erupcje idei i cytatów wyższej klasy. Plastyczny opis gehenny XX wieku i lista zniszczeń(osobiście zauważyłem uczciwość Autora wówczas kiedy nie pomija zniszczenia kobiety) Nawet teologiczny i eschatologiczny finał jest godny uznania. Zgadzam się z Tobą w punkcie kukiełek i pacynek historii które miały umocowania w "niewymownych" ośrodkach nie tylko finansowych ale i liturgicznych(kult Zła). Tego brakuje mi w Wielkim Tekście Autora.
ponad 6 lat temu / Leo
 
Tekst malo skonkretyzowany jak na moj gust. Dla mnie to nie wybuch nieuchronnej wojny, ale ustanowienie Rezerwy Federalnej to poczatek "stulecia". A co do Churchilla to mial zgode bankierow z Anglii i USA, wiec po coz mial pytac o zdanie parlament... Dopiero po odtajnieniu archiwow tajnych sluzb poznamy prawdziwych decydentow i glebie ich zepsucia. JEZUS musi zostac Krolem Polski!
ponad 6 lat temu / razorrr
 
piekna nadzieja, piękne przesłanie. Dzisiaj najważniejsze zadanie brionić naszej Wiary ! a ostanim bastinem chrześcijaństwa sa Polska, Ukraina i Rosja. Krucjata szaleńców lewackich na Ukrainę rozpoczęła się, gina ci co zaufali wizji nowoczesnej Ukrainy stworzonej na bruku Kijowa, ale mylą się, umarli za coś zupełnie innego. Za przywileje nowych, kolejnych władców Ukrainy. Ulica Kijowa, Doniecka, Lwowa dostanie to co ulica Warszawy, Bukaresztu, Sofii, Biedę, bezrobocie, nędzę i ubóstwo rodzin i GENDER do zdemoralizowania ostatecznego słowian.
ponad 6 lat temu / andrzej
 
@Bolesław: nie "natchniony", lecz trzeźwo myślący i widzący.
ponad 6 lat temu / Sulima
 
Na podstawie śladów ugryzienia znajduje się konkretne zwierzę i sprawców zła. Tak znajduje się "niewymowne" struktury. Bo inaczej, "narody chrześcijańskie rzucają się sobie do gardeł"bezwiednie.
ponad 6 lat temu / Leo
 
oby tak było. Lepiej mieć to za sobą, lepiej dla naszych dzieci, lepiej dla tych, którzy przetrwają.
ponad 6 lat temu / gorzki
 
Natchniony, czy co?
ponad 6 lat temu / Bolesław
 
Oby Sewastopol nie okazał się XXI-wiecznym Sarajewem...
ponad 6 lat temu / John Galt
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.