DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Studia Jacka Bartyzela – przewodnik po politycznym chaosie

Studia Jacka Bartyzela – przewodnik po politycznym chaosie

W kraju gdzie przez lata za prawicę uchodzili przedstawiciele związku zawodowego, a lewica obniżała podatki, jak nigdzie potrzeba pogłębionych studiów nad uporządkowaniem fundamentalnych dla nauki o polityce pojęć. Ich swobodne i dalekie od właściwego wykorzystywanie zarówno w debacie politycznej jak i publicystyce wprowadza coraz większy zamęt.


Fluktuujące sympatie polityczne i mody sprawiają, iż pod pewne zacne (a posiadające bogatą tradycję) nurty polityczne podszywają się ruchy i partie w nikłym tylko stopniu nawiązujące do ich chlubnego dziedzictwa. Takie postępowanie nierzadko kompromituje w oczach opinii publicznej nie tylko politycznych fałszerzy, ale także co bardziej brzemienne w skutki idee przez nich wykoślawiane. Przestaje zatem dziwić, co należy skonstatować z bólem serca, obecność rewolucyjnej retoryki u ustach polityków mieniących się prawicowcami, a nawet o tempora, o mores konserwatystami.

 

Nieoceniony profesor Jacek Bartyzel, wybitny znawca tematu postanowił – dostrzegając chaos panujący w tej dziedzinie – ofiarować swoim czytelnikom przewodnik porządkujący stosowanie kluczowych dla analizy politycznej i politologicznej pojęć.

 

Lektura książki „Prawica. Nacjonalizm. Monarchizm. Studia politologiczno-historyczne” autorstwa profesora Jacka Bartyzela stanowi prawdziwą intelektualną przygodę. Z rosnącą fascynacją śledzimy niełatwą przecież, lecz nigdy nienurzącą analizę uczonego. Uzbrojeni w zapas wiedzy, którą dzieli się z nami autor, z pewnością będziemy dużo bardziej odporni na „demokratyczną” propagandę postmodernistycznego świata.lukJacek Bartyzel, Prawica. Nacjonalizm. Monarchizm. Studia politologiczno-historyczne, wyd. von Borowiecki; Radzymin-Warszawa 2016; s. 374. Patronat medialny PCh24.pl.


 

 

 


DATA: 2016-07-11 11:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Jak już nie będzie żadnych książek, to wtedy kupię tę!" - deklaruje p. Teresa ("ziemniaczki, suróweczka"). To znaczy, że nigdy jej nie kupi - każdego roku pojawia się w księgarniach przynajmniej jedna książka kucharska.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Jak już nie będzie żadnych książek, to wtedy kupię tę!
ponad 1 rok temu / Teresa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.