DZIŚ JEST:   20   KWIETNIA   2019 r.

Wielka Sobota

Św. Agnieszki z Montepulciano
 
 
 
 

Studia gender do zamknięcia. Posłowie PiS chcą pójść za przykładem Węgier

Studia gender do zamknięcia. Posłowie PiS chcą pójść za przykładem Węgier
poslanka PiS Anna Sobecka, fot.Adam Chelstowski/FORUM

Poseł PiS Anna Sobecka pragnie zlikwidowania na polskich uczelniach tzw. „gender studies”, którym dużo bliżej do ideologii niż nauki. W tej sprawie zwróciła się z interpelacją do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina – podaje „Nasz Dziennik”.

 

- Studia gender nie są nauką, ale ideologią. Mamy obecnie do czynienia z wtłaczaniem na siłę ideologii, która zaprzecza człowieczeństwu, jego podstawowym wymiarom, czyli płci, naturze i wypływającej z nich prawdzie o małżeństwie i rodzinie. Państwo w moim przekonaniu nie może finansować studiów sprzecznych z prawem naturalnym i nauką opartą na rozumie – powiedziała Sobecka „Naszemu Dziennikowi”.

 

Poseł w swojej interpelacji zadała ministrowi trzy pytania: na ilu uczelniach publicznych w Polsce prowadzone są studia gender? Ilu studentów studiuje w roku akademickim 2018/2019 ten kierunek? Czy ministerstwo rozważa likwidację studiów gender na uczelniach finansowanych przez państwo?

 

Anna Sobecka za przykład podaje Węgry, gdzie wszystkie kierunki „gender studies” zostaną zamknięte i zatrzymany zostanie nabór w roku akademickim 2019/2020. „Przedstawiciele węgierskiego rządu wskazują, że studia gender nie są nauką, lecz ideologią. Ponadto z ekonomicznego punktu widzenia kierunek nie jest racjonalny, co wskazuje, że stworzono go nie w reakcji na wymogi rynku, lecz z innych przyczyn” – przekonuje poseł PiS.   

 

Podobnego zdania jest także wielu naukowców w Polsce. – Uważam, że uczelnie publiczne nie powinny finansować takich kierunków. Państwo nie może finansować działalności zmierzającej do ideologizacji uniwersytetów i szkół wyższych. Gender studies to tylko jedna z wielu teorii, w dodatku mocno zawężająca i zniekształcająca perspektywę oglądu i opisu rzeczywistości, zatem uczelnie państwowe nie powinny tworzyć tego typu kierunków – podsumowuje prof. Włodzimierz Bernacki. Jednocześnie zaznaczył, że studia gender są w swojej istocie zideologizowaną koncepcją, która pojawiła się w kręgach lewicowo-liberalnych i „zauroczyła” część środowiska akademickiego. W kontekście naukowym, profesor stawia gender studies w jednym szeregu z  tzw. teorią marksistowsko-leninowską.

 

Źródło: naszdziennik.pl / radiomaryja.pl

PR


DATA: 2018-10-31 15:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Takich studiów nie powinno być na żadnych uczelniach,nie tylko w państwowych bo to nie ma nic wspólnego z nauką!!
5 miesięcy temu / Helenka
 
W sumie to dobrze. Nikt nie chce w Polsce marksizmu.
5 miesięcy temu / Kuciak
 
A czy przypadkiem ksiądz Rektor nie wprowadził ich na KUL, znęcony finansowwym wsparciem?
5 miesięcy temu / Zbigniew
 
Krok w dobra stronę. Za to droga do realizacji jest jeszcze daleka. Problem może być w tym że rywalizacja na szczeblu partyjnym to rywalizacja między lożami i nie tylko między PiS i PO ale w całej lewicy laickiej.
5 miesięcy temu / discopl:)
 
Tak, podpisałem petycję w tej sprawie,
5 miesięcy temu / dr hab.
 
oj coś podejrzewam że na chęciach się skończy,,, nie wiem co poseł Sobecka robi jeszcze w PiS toż to lewacka zaprzana organizacja,,,
5 miesięcy temu / antykosmita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "63828"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.