DZIŚ JEST:   18   LUTY   2019 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Studia gender do zamknięcia. Posłowie PiS chcą pójść za przykładem Węgier

Studia gender do zamknięcia. Posłowie PiS chcą pójść za przykładem Węgier
poslanka PiS Anna Sobecka, fot.Adam Chelstowski/FORUM

Poseł PiS Anna Sobecka pragnie zlikwidowania na polskich uczelniach tzw. „gender studies”, którym dużo bliżej do ideologii niż nauki. W tej sprawie zwróciła się z interpelacją do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina – podaje „Nasz Dziennik”.

 

- Studia gender nie są nauką, ale ideologią. Mamy obecnie do czynienia z wtłaczaniem na siłę ideologii, która zaprzecza człowieczeństwu, jego podstawowym wymiarom, czyli płci, naturze i wypływającej z nich prawdzie o małżeństwie i rodzinie. Państwo w moim przekonaniu nie może finansować studiów sprzecznych z prawem naturalnym i nauką opartą na rozumie – powiedziała Sobecka „Naszemu Dziennikowi”.

 

Poseł w swojej interpelacji zadała ministrowi trzy pytania: na ilu uczelniach publicznych w Polsce prowadzone są studia gender? Ilu studentów studiuje w roku akademickim 2018/2019 ten kierunek? Czy ministerstwo rozważa likwidację studiów gender na uczelniach finansowanych przez państwo?

 

Anna Sobecka za przykład podaje Węgry, gdzie wszystkie kierunki „gender studies” zostaną zamknięte i zatrzymany zostanie nabór w roku akademickim 2019/2020. „Przedstawiciele węgierskiego rządu wskazują, że studia gender nie są nauką, lecz ideologią. Ponadto z ekonomicznego punktu widzenia kierunek nie jest racjonalny, co wskazuje, że stworzono go nie w reakcji na wymogi rynku, lecz z innych przyczyn” – przekonuje poseł PiS.   

 

Podobnego zdania jest także wielu naukowców w Polsce. – Uważam, że uczelnie publiczne nie powinny finansować takich kierunków. Państwo nie może finansować działalności zmierzającej do ideologizacji uniwersytetów i szkół wyższych. Gender studies to tylko jedna z wielu teorii, w dodatku mocno zawężająca i zniekształcająca perspektywę oglądu i opisu rzeczywistości, zatem uczelnie państwowe nie powinny tworzyć tego typu kierunków – podsumowuje prof. Włodzimierz Bernacki. Jednocześnie zaznaczył, że studia gender są w swojej istocie zideologizowaną koncepcją, która pojawiła się w kręgach lewicowo-liberalnych i „zauroczyła” część środowiska akademickiego. W kontekście naukowym, profesor stawia gender studies w jednym szeregu z  tzw. teorią marksistowsko-leninowską.

 

Źródło: naszdziennik.pl / radiomaryja.pl

PR


DATA: 2018-10-31 15:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Takich studiów nie powinno być na żadnych uczelniach,nie tylko w państwowych bo to nie ma nic wspólnego z nauką!!
3 miesiące temu / Helenka
 
W sumie to dobrze. Nikt nie chce w Polsce marksizmu.
3 miesiące temu / Kuciak
 
A czy przypadkiem ksiądz Rektor nie wprowadził ich na KUL, znęcony finansowwym wsparciem?
3 miesiące temu / Zbigniew
 
Krok w dobra stronę. Za to droga do realizacji jest jeszcze daleka. Problem może być w tym że rywalizacja na szczeblu partyjnym to rywalizacja między lożami i nie tylko między PiS i PO ale w całej lewicy laickiej.
3 miesiące temu / discopl:)
 
Tak, podpisałem petycję w tej sprawie,
3 miesiące temu / dr hab.
 
oj coś podejrzewam że na chęciach się skończy,,, nie wiem co poseł Sobecka robi jeszcze w PiS toż to lewacka zaprzana organizacja,,,
3 miesiące temu / antykosmita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.