Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2019 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Strzeżmy się zagrożeń duchowych! Czają się na każdym kroku!


Czym są zagrożenia duchowe? Jak je rozpoznać i jak się im przeciwstawiać? Dlaczego wszystkie są pokłosiem złamania pierwszego przykazania Dekalogu? Czy autograf Anatolija Kaszpirowskiego trafi w przyszłości do „Muzeum Egzorcyzmów”? Na te i wiele innych pytań odpowiada w kolejnym odcinku programu „Dobre Czytanie” Piotr Podlecki.


DATA: 2018-05-18 16:34:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Ogólnie wysłuchałam z ciekawością i dziękuję Panu Piotrowi za prezentację książek. Jest tylko jedna rzecz, która mnie zastanawia. Pan Piotr polecił książki Roberta Tekieli. Jest to osoba, co do której mam wątpliwości po tym jak swego czasu przyrównał Pana Profesora Jerzego Roberta Nowaka do Grzegorza Piotrowskiego mordercy księdza Jerzego Popiełuszko (sic!).
7 miesięcy temu / sisi
 
"Zagrożenia duchowe" to pierwszy temat we wszystkich ruchach "chryzmatycznych" - czyli tzw. "Odnowa" i jej odpryski (np. niektóre wspólnoty oazowe). Wszystko jest zagrożeniem duchowym, wszędzie czai się zło (w zabawkach dla dzieci, w ludzkich spojrzeniach itd.), szatan panuje w tym świecie i jest niemal równy Bogu. Nieustannie trzeba więc toczyć straszliwe walki duchowe, biegać do egzorcystów, do ludzi ze wspólnoty, by kładli ręce i modlili się "o uwolnienie" od tego i owego, i jeszcze innego. I za grzech, a jakże (!), jest odpowiedzialny "wszechobecny" szatan, który skusił a nie człowiek, który ten grzech popełnił. Ba! ewangelizuje się nawet szatanem, cytując, jaką on prawdę Bożą podtwierdził podczas egzorcyz i strasząc nim, jak popadnie. To jest schiz duchowy i psychiczna patologia. Wszystkim przerażonym "zagrożeniami duchowymi" polecam lekturę listów św. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej. Dzięki Niej odrujecie duszę i zregenerujecie się psychicznie. Z BOGIEM!
7 miesięcy temu / Migg
 
W jakimś wystąpieniu na kanale youtube ks. Glas poleca "Zakładnicy diabła" Martin Malachi.Kupiłem.Przeczytałem.Warto ją mieć.
7 miesięcy temu / Dardilly
 
Pewnej niedzieli przyszedł do mnie św. Świerad,poczułem Jego obecność.Byłem mocno utwierdzony,że On jest przy mnie.Bez żadnych uniesień,głębszych przeżyć.Ot tak po prostu wiedziałem,że przyszedł do mnie.Tak jakby stała przyjaźnie nastawiona osoba.Jak odchodziłem myślami od św. Świerada to natychmiast pojawiała się "jestem tu przy tobie Marcinie".Byłem trochę zakłopotany całą tą "akcją".Onieśmielony.Parę dni później podczas modlitwy różańcowej usłyszałem za moimi plecami stuknięcie.Normalnie takież stuknięcie nie powinno mieć żadnego wpływu na moje modlenie się.Jednak w momencie stuknięcia przeszył mnie na wskroś całego porażający strach.Za tym stuknięciem moje serce przeniknął lęk nie z tego świata.Wpadłem w popłoch, potężne zło esencjonalne przeniknęło mnie na tą jedną króciuteńką chwilkę właśnie na ten ultrakrótki czas tegoż stuknięcia.Po paru chwilach łaska Boża objęła mnie i Pan i Pani wlali poprzez Ducha Świętego do mojego serca pokój,który rozpr
7 miesięcy temu / Dardilly
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 85 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.