DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Stronniczy raport Komisarza Rady Europy atakuje Polskę

Stronniczy raport Komisarza Rady Europy atakuje Polskę
hisks / sxc.hu

Komisarz Praw Człowieka Rady Europy Nils Muižnieks przedstawił raport o ochronie praw człowieka w Polsce oparty o jednostronne przedstawienie sytuacji krajowej przez wybrane organizacje pozarządowe. Wśród uczestników sesji była Karina Walinowicz z Instytutu Ordo Iuris

 

20 czerwca, podczas sesji plenarnej Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (PACE), parlamentarzystka z Luksemburga i była przewodnicząca Zgromadzenia  – Anne Brasseur, zorganizowała seminarium (tzw. side event) zatytułowane "Zagrożenie dla rządów prawa w Polsce". W seminarium brała udział przedstawicielka Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, która autorytetem krajowego Ombudsmana wsparła przedstawiane zastrzeżenia odnośnie sytuacji krajowej. Obecny na seminarium Nils Muižnieks, Komisarz Praw Człowieka Rady Europy, przedstawił przygotowany przez siebie stronniczy raport na temat sytuacji w Polsce. 

 

Do stanowisk panelistów odniosła się obecna na seminarium analityk Instytutu Ordo Iuris Karina Walinowicz, wskazując bezpodstawność wyrażanych zastrzeżeń odnośnie porządku ustrojowego i prawnego w Polsce. W szczególności zwróciła uwagę na stronnicze i nierzetelne tezy raportu komisarza Praw Człowieka, wskazując, że same spostrzeżenia urzędnika oparte zostały na selektywnie dobranych opiniach zaangażowanych politycznie środowisk, niepopartych żadnymi wiarygodnymi danymi czy źródłami. Instytut Ordo Iuris podniósł kwestię zasygnalizowanej w raporcie komisarza, a rzekomo alarmującej, skali przemocy wobec kobiet w Polsce, wskazując, że według analiz przeprowadzonych przez instytucji międzynarodowe, w tym Agencję Praw Podstawowych, OECD czy ONZ, Polska odznacza się najniższym poziomem przemocy na tle pozostałych europejskich krajów. Krytyce poddano także arbitralne dobranie cezury czasowej raportu, pomijającej ocenę realizacji praw człowieka przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r.


W toku dyskusji skomentowano kontrowersje wokół Trybunału Konstytucyjnego uzasadniając, że nie mają one charakteru prawnego, a ściśle polityczny, o czym świadczą ostatnie działania prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Analityk Ordo Iuris wskazał, że obywatele Polski cieszą się obecnie niczym nieskrępowaną wolnością manifestowania swoich opinii. Ekspert Ordo Iuris podniósł również pominięty w raporcie problem dyskryminacji matek poświęcających się pracy w domu, co stanowi faktyczny przejaw nierównego traktowania. Podkreślono również bezpodstawność krytyki komisarza wymierzonej w polskie społeczeństwo obywatelskie, którego przedstawiciele promują pełną ochronę życia.

 

Oprócz Instytutu Ordo Iuris głos zabrali przedstawiciele polskiej delegacji, polskich organizacji pozarządowych i dziennikarze, przedstawiając głosy krytyczne wobec raportu komisarza i zawartych w nim tez, odnosząc się do również do kwestii prawa medialnego czy ustawy o policji. Spotkanie zakończono konkluzją Anne Brasseur, zapowiadającą  kolejne debaty na temat Polski na forum międzynarodowym.


źródło: Ordo Iuris

POz

DATA: 2016-06-28 07:20
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ależ towarzyszu komisarzu! Przecież fakty mówią co innego. Tow. komisarz: "Tym gorzej dla faktów". Cdn?
ponad 4 lata temu / wmo
 
no tak, nie jest ważne czy postawione tezy mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistoścja! ważne jest to, że stworzony zostal powod by rostrzasac " sprawę Polską". a czy to ma uzasadnienie? no ma skoro sie omawia tak ważne sprawy. czarno to wszystko widzę, "sprawa TK", "sprawy kobiet", sprawy "o ochronie praw człowieka" itd., itp. i wyjdzie na to, że reżim nalezy obalic walcząc o prawa obywateli!
ponad 4 lata temu / viktus
 
sfotografować raport pana eurokomisarza na gwoździu w kiblu i mu wysłać to zdjęcie; wysłać bez żadnego komentarza - samo zdjęcie wystarczy;
ponad 4 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.