DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Straszliwa profanacja we Francji. To już istna plaga

Straszliwa profanacja we Francji. To już istna plaga
Kościół w Naintré / wikimedia.commons.pl

Niemal co drugi dzień informujemy na PCh24.pl o profanacjach świątyń, do jakich dochodzi we Francji. Władze nie potrafią poradzić sobie z plagą barbarzyńskich występków. We wtorek skradziono konsekrowane hostie.  


Tym razem wandale wyważyli drzwi w parafialnym kościele w Naintré  w departamencie Vienne. Włamano się do tabrnakulum kradnąc dwie duże konsekrowane hostie służące do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Spadkobiercy Robespierre’a porozrzucali też inne hostie znajdujące się w tabernakulum i rozbili znajdujący się na nim krzyż. Zniszczyli monstrancje, przy pomocy której starali sie porozbijać komunikanty rzucone na posadzkę kościoła. Następnie bandyci włamali się do tabernakulum w bocznej kaplicy świątyni, które na szczęście było puste.


- Wystarczy, że na murach jakiegoś meczetu ukażą się napisy, to od razu staje się to głównym tematem mediów, a władze krzyczą o skandalu i rasizmie! Ale gdy chodzi o kościół katolicki, to panuje cisza - skomentował wydarzenie parafianin André.


Tylko w przeciągu ostatniego miesiąca doszło do napadu na kościół w Chateauroux, profanacji Drogi Krzyżowej w Grand-Auberné oraz przerwania przez lewaków mszy świętą w katedrze w Metzu. Wandale dokonali też zniszczeń i profanacji w świątyniach w Hauture, Martigues i Fos-sur-Mer.  


 

FLC


DATA: 2013-05-09 13:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hostie konsekrowane zostały skradzione czyli są komuś potrzebne. A do czego innego może być potrzebna konsekrowana hostia jak nie do odprawienia czarnej mszy. Szatan nie śpi, cały czas knuje jak upodlić i zniewolić człowieka. Nie bój się wierz tylko !!!
ponad 7 lat temu / polak 1983
 
ludzie otwierają oczy i chcą się pozbyć okupanta ze swoich ziem
ponad 7 lat temu / patryk
 
I dlaczego Papież Franciszek nie zabierze głosu w tej , tych sprawach? Dlaczego tylko potrafi mówić o ludziach mu podległych a dlaczego nie upomni się o wyjaśnienie tych przestępstw do władz Francji? Kiedy gdzieś jest jakaś tragedia wspaniałomyślnie modli się za ofiary a nie słychać żadnego komunikatu papieża że znowu sponiewierano naszego Pana Jezusa Chrystusa. Papieżu Franciszku nie po słowach ale po czynach poznajemy duchy wiec do czynów w Duchu Świętym wznieś się.
ponad 7 lat temu / Aaron
 
Panie Danielu, profanacje te, zwaszcza Hostii to bardzo ciężkie grzechy, bluźnierstwa przeciw samemu Panu Bogu, wymagające modlitw przebłagalnych. Oni dobrze wiedzą gdzie uderzyć...
ponad 7 lat temu / M
 
Te profanacje to nie aż tazki grzech jakim jest brak zdecydowanej reakcji kapłanów i wiernych.Na Sądzie Ostatecznym przede wszystkim staną właśnie tamtejsi katolicy i księża.Śpijta dalej,powodzenia aż dojdzie do tego że zaczną ich krzyżować.
ponad 7 lat temu / Daniel
 
Czy w ogóle jest sposób, by zapobiegać takim aktom? Chyba tylko ustalenie dyżurów i całodobowy dozór mógłby zagwarantować bezpieczeństwo. Pancerne tabernakulum +monitoring? Ech :-( Oczywiście meczetu czy synagogi nikt nie ruszy bo wie, że nie uszłoby mu to na sucho. Powinno być "wyważyli", poprawcie.
ponad 7 lat temu / Ajja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.