DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Strajk nauczycieli zawieszony. Sławomir Broniarz zapowiada „nowe oblicze protestu”

Strajk nauczycieli zawieszony. Sławomir Broniarz zapowiada „nowe oblicze protestu”
Sławomir Broniarz. Źródło: Platforma Obywatelska RP/commons.wikimedia.org

Przewodniczący ZNP poinformował, że strajk w oświacie zostanie zawieszony w sobotę. Decyzja nie kończy jednak sporu nauczycielskich związkowców i rządu. Sławomir Broniarz zapowiada bowiem, że jego organizacja nie podpisze porozumienia zawartego między władzą a „Solidarnością”. Zdaniem Broniarza rozpoczyna się nowy etap strajku, który będzie trudniejszy.


Co ciekawe, przewodniczący ZNP stwierdził, że strajk mógłby trwać także w trakcie matur, gdyż nauczyciele są do tego gotowi, zaś – jego zdaniem – rząd nie rozwiązałby tego problemu. – Musieliśmy wziąć odpowiedzialność za uczniów. W porozumieniu z uczniami, rodzicami podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by stworzyć odpowiednie warunki – powiedział szef związku zawodowego odpowiedzialnego za strajk, który zagroził przeprowadzeniu matur.


Przy okazji Sławomir Broniarz przekonywał, że protest nie stanowi części partyjnych konfliktów na linii PiS-PO. Nawiązał też do protestów z lat 80., gdy Polacy walczyli z komunizmem. – Wtedy też zaczynało się od pojedynczych akcji. Każdy taki zryw, jak wielki strajk nauczycieli, daje ludziom siłę. Tworzy się kula śniegowa, której nie będzie pan w stanie powstrzymać propagandą. Bo ludzie wiedzą, że jest źle i czują okazywaną im pogardę. Czujemy to my, czują to lekarze, czują to opiekunowie niepełnosprawnych, przedsiębiorcy. Czują to wychodzące na ulice protestować kobiety. Ale też, musi pan wiedzieć, my czujemy się coraz bardziej razem. Odebrałem przez te dni dziesiątki telefonów od ludzi, których podziwiałem za walkę i przeciwstawianie się niesprawiedliwości. Lekarzy, prawników, artystów, legend strajków z lat 80., ale też po prostu: rodziców – stwierdził szef ZNP.

 

POLECAMY TEKST: Czerwone karty polskiej edukacji. Ideowa historia ZNP


Broniarz zaprezentował także program „Szkoła na szóstkę”. Zakłada on podniesienie nakładów na edukację do 5 proc. PKB, zwiększenie wynagrodzeń nauczycieli i autonomii szkół, zmniejszenie biurokracji szkolnej i podstaw programowych oraz postawienie na umiejętności, a nie naukę pamięciową. Ponadto na konferencji prasowej szef ZNP zapowiedział „prawdziwy okrągły stół edukacyjny” oraz stworzenie koalicji na rzecz „pakietu wrześniowego”. Wcześniej nauczycielski związek odrzucił rządową propozycję rozmów w formule okrągłego stołu.


Decyzję o zawieszeniu strajku strona rządowa przyjęła z zadowoleniem. Jednocześnie prace nad przepisami zabezpieczającymi maturzystów trwają. – Nie wycofujemy ustawy o egzaminach maturalnych. Nie możemy pozwolić na to, aby mogło jednak nie dojść do przeprowadzenia matur. Ta ustawa jest zabezpieczeniem na wypadek nieprzewidzianych sytuacji – powiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek.

 


Źródło: dorzeczy.pl
MWł

 

 

POLECAMY RÓWNIEŻ: Podwyżki to nie wszystko! Trzeba też zawalczyć o dobrego nauczyciela

 

  


DATA: 2019-04-25 15:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego za rządów PO nikomu nie przyszło do głowy strajkować, tylko teraz jak PiS podbudowuje nasze społeczeństwo. Trzeba było żądać podwyżek od tych złodziei z PO, bo od nadmiaru pieniędzy poprzewracało się im w głowach. Czuć z daleka, że w tym strajku PO maczało palce..Proszę powiedzieć co takiego dobrego PO nam zapewniło. Zagarniali tylko dla siebie. Jakie podatki zagarniali. Jakie bezrobocie było. Jak ludzie młodzi masowo wyjeżdżali za granicę za pracą. Jak wprowadzili gimnazjum i trzeba było nowe podręczniki kupować i marnować kupę pieniędzy, bo nie można było odkupić od poprzedniego rocznika, itd.. Tego się nie pamięta. Jak wam nie wstyd żądać tak dużej podwyżki, kiedy PiS i tak się stara wesprzeć finansowo nasze społeczeństwo i na pewno większość z was z tego korzysta. I tak macie dobrze: wakacje zimowe i letnie, wszystkie weekendy i święta w domu itd. A co mają powiedzieć np. pracownicy stacji benzynowych, lekarze, pracownicy produkcji.Jaki przykład dajecie
4 miesiące temu / zbulwersowana
 
Odnośnie nauczyciela roku polecam link https://pl.wikipedia.org/wiki/NauczycielRoku W Polsce mamy dwa systemy edukacji dla Polaków oraz drugi dla elity. W tym dla Polaków system jest tak stworzony aby nasze dzieci były przepracowane, znerwicowane, miały poczucie niskiej wartości ? bo nie mogą nadążyć, muszą brać korepetycje oraz dużo pracować w domu. Często nie mają czasu na rozrywkę i zabawę. W systemie dla elity dzieci idą i wracają ze szkoły zadowolone i uśmiechnięte bo nauka, to przyjemność poznawania świata. Nasz premier nie posyła swoich dzieci do polskiej szkoły lecz do prywatnej żydowskiej szkoły Lauder w Warszawie Zespół Szkół Lauder-Morasha w Warszawie. Prócz przedmiotów typowych dla szkół publicznych naucza się tu tradycji i historii żydowskiej, języka hebrajskiego, uczniowie obchodzą żydowskie święta. Każdy rodzic wychowuje swoje dzieci według własnej kultury oraz hierarchii wartości.
4 miesiące temu / Kazik
 
Nie podoba się pracodawca? Zatrudnij się sam. Jeśli nauczycielom nie pasuje praca na państwowym etacie, niech zmienią pracę.
4 miesiące temu / Ajot
 
Gdzieś to się słyszało, że dzwony biły, tylko nie wiadomo dokładnie, w jakim kościele. Może by jednak wypadało wiedzieć trochę więcej niż zasłyszane jednym uchem "coś", zanim się cokolwiek napisze. Otóż tytuł nauczyciela roku przyznał homoseksualiście "Głos nauczycielski" wydawany przez ZNP, a nie żadna minister edukacji. Ten sam "Głos nauczycielski" wspierał akcję "tęczowych piątków", czy jak to tam się nazywało. Takim nauczycielom spod znaku czerwonego, a w zasadzie to tęczowego obecnie sztandaru, to ja mówię - dziękuję. Nie jestem wam w żaden sposób za nic wdzięczny, nie miałbym nawet nic przeciwko dyskryminacji takich "pedagogów", dla dobra dzieci, oczywiście. Taka "pozytywna dyskryminacja" - termin skądinąd wymyślony przez lewactwo.
4 miesiące temu / @miki
 
ten rząd z czułością czołgu przejechał się po nauczycielach. Koszty tych rządów są astronomiczne, pytanie co jest tak ważne , że są gotowi płacić każdą cenę ? Odpowiedź jest jedna : święty i wielki Izrael
4 miesiące temu / Pejot
 
Hasła, piosenki, wypowiedzi, napisy jakie zaprezentowali niektórzy nauczyciele są dowodem, że stali się jak kibole stadionowi. I to maja być wzorce dla dzieci i młodzieży?
4 miesiące temu / emerytowany nau
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.