DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Stracone pokolenie. Młodzi Polacy o sobie samych

Stracone pokolenie. Młodzi Polacy o sobie samych
Fot. sxc.hu

Młodzi ludzie źle myślą o sobie, z nieufnością traktują polityków i ze strachem patrzą w przyszłość. Tak wynika z cyklicznego badania „Młodzież 2013” prowadzonego wspólnie przez Centrum Badania Opinii Społecznej i Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii.

 

Co czwarty uczeń ostatniej klasy szkoły średniej uważa, że jego rówieśnicy to stracone pokolenie, pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Młodzi Polacy coraz mniej wierzą we własne siły, są coraz mniej zaangażowani w życie publiczne i z coraz większym strachem patrzą w nasza przyszłość.

 

Ponad połowa chłopców i 74 proc. dziewcząt czuje się zagrożonych bezrobociem, 33 proc. wskazuje na emigrację jako sposób na znalezienie pracy.

 

Co młodzi Polacy uważają o politykach? 92 proc. badanych uważa, że dbają oni tylko o swoją karierę.Źródło: wiadomosci.dziennik.pl

luk


DATA: 2014-08-12 09:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tylko w demokracji jedyną drogą poprawy jest usunięcie bandy czworga z parlamentu.Chowanie głowy w piasek i trzymanie się na uboczu będzie skutkowało wystawianiem tyłka na klapsy ze strony demokratycznie wybranych rządzących.Świadomość kształtuje byt.Czytał ktoś klasyków :Dmowskiego,Korfantego,Witosa czy współczesnych Michalkiewicza , Jaroszyńskiego itd.
ponad 5 lat temu / cynik
 
A jak mogą patrzeć skoro muszą uciekać z własnej ojczyzny za pracą bo Polakom we własnym kraju tylko kłody pod nogi w przeciwieństwie do obcych...
ponad 5 lat temu / Jacek
 
Pewnie dużo zalezy od stawianych pytań. Takie artykuły zachęcają do emigracji. W Hiszpanii jest wyższe bezrobocie wśród młodych niż w Polsce. W kilku innych krajach Europy Zach. również.
ponad 5 lat temu / Robin
 
@Kapitan Orbit: właśnie od światopoglądu należy zacząć. Bo gdyby Bóg był w życiu Polski na pierwszym miejscu, to i wszystko inne ułożyłoby się właściwie. A bez Boga, to w tym kraju będzie coraz większy syf. No ale by to zrozumieć, trzeba wyjść poza myślenie o komunie i o disco polo jako remedium na wszystko :)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Prawie 10 lat mamy cuda Tuska a owoce już widzi młode pokolenie. Brawo wyborcy, jeszcze raz zróbmy Tuska cesarzem będzie super. Wielki uśmiech Stańczyka.
ponad 5 lat temu / Starter
 
Tej ocenie przeczy aktywna postawa młodzieńczego Ruchu Narodowego, jedynej partii która w programie ma zapis o obronie Polaków i katolików.
ponad 5 lat temu / fan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.