DZIŚ JEST:   28   MAJA   2018 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Stracimy fundusze albo przyjmiemy imigrantów. Eurokrata łączy pieniądze z totalną podległością

Stracimy fundusze albo przyjmiemy imigrantów. Eurokrata łączy pieniądze z totalną podległością
FOT.REUTERS/Axel Schmidt/FORUM

Unia Europejska, wbrew propagandowej narracji euro-entuzjastów, nie jest dobrym wujkiem kochającym wszystkie narody i bezwarunkowo rozdającym im cukierki. Sprawa relokacji imigrantów pokazuje, że skoro Bruksela „płaci”, to wymaga. I to wymaga wiele – całkowitej podległości. Nie bez wpływu na zaostrzenie stanowiska UE w sprawie „uchodźców” może być przyjęcie za własne stanowiska Niemiec.

 

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker podczas wykładu na Uniwersytecie Karola w Pradze powiedział wprost: kto nie chce przyjmować uchodźców w ramach relokacji, ten może zapomnieć o funduszach unijnych.

 

Solidarność nie jest ulicą jednokierunkową – przekonywał w czeskiej stolicy eurokrata. Czechy są w grupie państw niechętnych do przyjmowania imigrantów ekonomicznych z krajów islamskich, wśród których zdarzają się także osoby prześladowane w arabskich ojczyznach. Praga przyjęła 12 uchodźców, ale kilka dni temu wycofała się z realizowania relokacji, gdyż zdaniem Czechów program nie gwarantuje bezpieczeństwa.

 

Ci, którzy chcą korzystać z solidarności, np. w formie funduszy spójności, muszą być gotowi, żeby wykazać się solidarnością – stwierdził Jean-Claude Juncker, rozumiejąc „solidarność” jako przyjmowanie imigrantów.

 

Dotąd powiązanie kwestii imigrantów oraz unijnych funduszy było niemieckim straszakiem na niepokorne kraje Europy Środkowej – zauważa Katarzyna Szymańska-Borginon z RMF24. Jak dotąd żaden euro-biurokrata nie łączył oficjalnie tych spraw. Za sprawą wypowiedzi Junckera sytuacja uległa zmianie.

 

Niewykluczone, że zmiana stanowiska szefa KE, to wynik jego wizyty w Berlinie. Od tego czasu polityk miał zacząć „mówić niemieckim głosem” w wielu kwestiach – przekonuje brukselska korespondentka RMF.

 


Źródło: rmf24.pl

MWł
 


DATA: 2017-06-09 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

UE to IV Rzesza niemiecka kolejny lewacki projekt polityczny .Jedynym lekarstwem POLEXIT.BÓG HONOR OJCZYZNA NIE DLA ISLAMIZACJI POLSKI NIE DLA ISLAMSKICH TERRORYSTÓW.
11 miesięcy temu / Tomasz
 
U.E. to przedstawicielstwo Niemiec. Proponuję wykazać że U.E. łamie wszelkie zasady dla których powstała ta organizacja i z winy U.E. opuścić tą organizację. Chciałbym żeby ktoś opublikował rzetelny i nie zakłamany wykaz kosztów które Polska kładzie na rzecz portfela U.E.
11 miesięcy temu / JANUSZ
 
@stasiu Dobrze napisane!
11 miesięcy temu / BP
 
Przed wojną budowaliśmy miasta - Gdynia Katowice- a teraz uniababunia lasuje nam umysly
11 miesięcy temu / Lech
 
niech sie junkers pocaluje w trabke
11 miesięcy temu / hahahahahaha
 
Problem polega na tym, że większość zaślepionych mamoną obywateli Polski chce by Polska nadal była w UE, właśnie dla tych funduszy. Dlatego prędzej PiS ulegnie i przyjmie "uchodźców" niż Polska wyjdzie z UE.
11 miesięcy temu / zc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.