DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Stracimy fundusze albo przyjmiemy imigrantów. Eurokrata łączy pieniądze z totalną podległością

Stracimy fundusze albo przyjmiemy imigrantów. Eurokrata łączy pieniądze z totalną podległością
FOT.REUTERS/Axel Schmidt/FORUM

Unia Europejska, wbrew propagandowej narracji euro-entuzjastów, nie jest dobrym wujkiem kochającym wszystkie narody i bezwarunkowo rozdającym im cukierki. Sprawa relokacji imigrantów pokazuje, że skoro Bruksela „płaci”, to wymaga. I to wymaga wiele – całkowitej podległości. Nie bez wpływu na zaostrzenie stanowiska UE w sprawie „uchodźców” może być przyjęcie za własne stanowiska Niemiec.

 

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker podczas wykładu na Uniwersytecie Karola w Pradze powiedział wprost: kto nie chce przyjmować uchodźców w ramach relokacji, ten może zapomnieć o funduszach unijnych.

 

Solidarność nie jest ulicą jednokierunkową – przekonywał w czeskiej stolicy eurokrata. Czechy są w grupie państw niechętnych do przyjmowania imigrantów ekonomicznych z krajów islamskich, wśród których zdarzają się także osoby prześladowane w arabskich ojczyznach. Praga przyjęła 12 uchodźców, ale kilka dni temu wycofała się z realizowania relokacji, gdyż zdaniem Czechów program nie gwarantuje bezpieczeństwa.

 

Ci, którzy chcą korzystać z solidarności, np. w formie funduszy spójności, muszą być gotowi, żeby wykazać się solidarnością – stwierdził Jean-Claude Juncker, rozumiejąc „solidarność” jako przyjmowanie imigrantów.

 

Dotąd powiązanie kwestii imigrantów oraz unijnych funduszy było niemieckim straszakiem na niepokorne kraje Europy Środkowej – zauważa Katarzyna Szymańska-Borginon z RMF24. Jak dotąd żaden euro-biurokrata nie łączył oficjalnie tych spraw. Za sprawą wypowiedzi Junckera sytuacja uległa zmianie.

 

Niewykluczone, że zmiana stanowiska szefa KE, to wynik jego wizyty w Berlinie. Od tego czasu polityk miał zacząć „mówić niemieckim głosem” w wielu kwestiach – przekonuje brukselska korespondentka RMF.

 


Źródło: rmf24.pl

MWł
 


DATA: 2017-06-09 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

UE to IV Rzesza niemiecka kolejny lewacki projekt polityczny .Jedynym lekarstwem POLEXIT.BÓG HONOR OJCZYZNA NIE DLA ISLAMIZACJI POLSKI NIE DLA ISLAMSKICH TERRORYSTÓW.
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
U.E. to przedstawicielstwo Niemiec. Proponuję wykazać że U.E. łamie wszelkie zasady dla których powstała ta organizacja i z winy U.E. opuścić tą organizację. Chciałbym żeby ktoś opublikował rzetelny i nie zakłamany wykaz kosztów które Polska kładzie na rzecz portfela U.E.
ponad 1 rok temu / JANUSZ
 
@stasiu Dobrze napisane!
ponad 1 rok temu / BP
 
Przed wojną budowaliśmy miasta - Gdynia Katowice- a teraz uniababunia lasuje nam umysly
ponad 1 rok temu / Lech
 
niech sie junkers pocaluje w trabke
ponad 1 rok temu / hahahahahaha
 
Problem polega na tym, że większość zaślepionych mamoną obywateli Polski chce by Polska nadal była w UE, właśnie dla tych funduszy. Dlatego prędzej PiS ulegnie i przyjmie "uchodźców" niż Polska wyjdzie z UE.
ponad 1 rok temu / zc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.