DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2018 r.

Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Strach przed „strefą życia”. Znany reżyser wzywa do bojkotu Podkarpacia

Strach przed „strefą życia”. Znany reżyser wzywa do bojkotu Podkarpacia
fot YouTube/ Newsweek Polska

Andrzej Saramonowicz, reżyser takich filmów jak „Testosteron” czy „Lejdis” wzywa do bojkotu gospodarczego Podkarpacia. Powód? Rejon jako pierwszy w Polsce ma szanse zostać ogłoszony „strefą życia”. Pomysł najwyraźniej nie spodobał się reżyserowi

 

- Czytam, że Podkarpacie straszy, że zostanie "strefą życia", czyli wprowadzi całkowity zakaz aborcji, in vitro, zakaże mówienia o dżender, mniejszościach seksualnych i jakiejkolwiek edukacji seksualnej. Tak zrobią, bo - jak twierdzą - mogą. I już – Saramonowicz pisze na swoim facebooku. Zastanawia jednak, dlaczego reżyser odbiera ten pomysł w kategorii straszenia?

 

Następnie dodaje: „I myślę, że jeśli tak się rzeczywiście stanie, to my - strefa wielkomiejskiego bezeceństwa i rozpusty - powinniśmy tam przestać jeździć na wakacje letnie i zimowe. Zostawiajmy kupę naszego szmalu poza "strefą życia" po prostu. I powinniśmy też przestać kupować produkty pochodzące z Podkarpacia. Zrobimy sobie listę firm stamtąd i zaczniemy je - jedna po drugiej - konsekwentnie bojkotować”.


Wpis spotkał się w większości z negatywnym odbiorem. „Czy zna Pan kogokolwiek z podkarpackiego? Czy pofatygował się Pan na podkarpacką wieś lub do miasteczek? Czy przeprowadził Pan sondaż na poruszony w poście temat wśród ludzi, którzy tam mieszkają? (…) Nie słyszałam nigdy od sąsiadów ani rodziny takich ciemnych poglądów o których Pan pisze (…) Bardzo to słabe i traci poczuciem wyższości, ogolnie wstrętna i niemalże rasistowskia wypowiedź i jeszcze to nawoływanie do bojkotu, słabe i mizerne” - pisze pod postem reżysera jeden z użytkowników.


O komentarz w sprawie pokusił się Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”. - Okazywanie pogardy i wyższości innym ludziom szkodzi tym, którzy to robią, więc im bardziej ktoś chce, żeby obecna opozycja przegrywała, tym mocniej niech takie rzeczy jak pan Saramonowicz (…) opowiada – wskazał na na antenie TVP Info.

 

Źródło: dorzeczy.pl / facebook.com
PR


DATA: 2018-11-03 18:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do pięt nie dorósł tym ludziom z Podkarpacia!!Czyż nie mają więcej rozumu w małym palcu u nogi niż cała zgraja Saramonowiczów, Hollandów, Jandów , Swarowskich, Środów i in...?
12 godzin temu / Xavery
 
tak dla strefy zycia w podkarpaciu -won od normalnych ludzi- i rodzin
4 dni temu / nea
 
Też to zauważyłam. Poza tym wyrazy są używane w zupełnie innym znaczeniu niż pierwotnie. Uczciwość nazywana jest głupotą, przywiązanie do pozytywnych wartości- ciemnotą, obrona życia- odbieraniem wolności, zło- dobrem. To, co normalne budzi zdziwienie, promuje się wszelkie negatywne zachowania. Wszędzie manipulacja. Strach pomyśleć, co się będzie działo na świecie za np. 10 lat. Jeśli ten świat jeszcze będzie wtedy istniał.
10 dni temu / D Puchatka
 
Szanuję ludzi którzy trwają przy prawdziwych wartościach społecznych i religijnych. Gdzie to się wszystko podziało? Przez 54 lata żyłam w normalnym katolickim kraju. Jednak kolejne dwa lata/może więcej/widzę jak mój KRAJ przestaje normalnie funkcjonować. Okazuje się że moja prawda w której żyłam i się wychowałam staje się kłamstwem, Prawdą staje się gender, homoseksualizm itd... Polacy to jak zombi- idą bez zastanowienia za tym wszystkim co przyjdzie z Brukseli, USA ...jak by zapomnieli o swoich korzeniach. Ludzie - otrząśnijcie się- nie macie własnego ROZUMU?! To taki Pan Saramonowicz ŚMIE wzywać do bojkotu NORMALNYCH LUDZI! a kimże ten Pan jest. Jeżeli Mu przeszkadzają rzeczywiste prawdy to WON do Brukseli. Życzyła bym sobie aby prawdziwą sferą Życia stała się cała Polska nie tylko Podkarpacie.
10 dni temu / Puchatka
 
A może tak twoja rezygnacja z dopłat z lewackiej UE? Np. do bezmyślnego trollowania?
11 dni temu / do ale kwik
 
A czy Polska nie zasila budżetu UE także z podatków mieszkańców Podkarpacia?
12 dni temu / Lu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.