DZIŚ JEST:   24   MARCA   2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu
Św. Katarzyny Szwedzkiej
Bł. Szymona Łukacza, męczennika
 
 
 
 

Strach przed „strefą życia”. Znany reżyser wzywa do bojkotu Podkarpacia

Strach przed „strefą życia”. Znany reżyser wzywa do bojkotu Podkarpacia
fot YouTube/ Newsweek Polska

Andrzej Saramonowicz, reżyser takich filmów jak „Testosteron” czy „Lejdis” wzywa do bojkotu gospodarczego Podkarpacia. Powód? Rejon jako pierwszy w Polsce ma szanse zostać ogłoszony „strefą życia”. Pomysł najwyraźniej nie spodobał się reżyserowi

 

- Czytam, że Podkarpacie straszy, że zostanie "strefą życia", czyli wprowadzi całkowity zakaz aborcji, in vitro, zakaże mówienia o dżender, mniejszościach seksualnych i jakiejkolwiek edukacji seksualnej. Tak zrobią, bo - jak twierdzą - mogą. I już – Saramonowicz pisze na swoim facebooku. Zastanawia jednak, dlaczego reżyser odbiera ten pomysł w kategorii straszenia?

 

Następnie dodaje: „I myślę, że jeśli tak się rzeczywiście stanie, to my - strefa wielkomiejskiego bezeceństwa i rozpusty - powinniśmy tam przestać jeździć na wakacje letnie i zimowe. Zostawiajmy kupę naszego szmalu poza "strefą życia" po prostu. I powinniśmy też przestać kupować produkty pochodzące z Podkarpacia. Zrobimy sobie listę firm stamtąd i zaczniemy je - jedna po drugiej - konsekwentnie bojkotować”.


Wpis spotkał się w większości z negatywnym odbiorem. „Czy zna Pan kogokolwiek z podkarpackiego? Czy pofatygował się Pan na podkarpacką wieś lub do miasteczek? Czy przeprowadził Pan sondaż na poruszony w poście temat wśród ludzi, którzy tam mieszkają? (…) Nie słyszałam nigdy od sąsiadów ani rodziny takich ciemnych poglądów o których Pan pisze (…) Bardzo to słabe i traci poczuciem wyższości, ogolnie wstrętna i niemalże rasistowskia wypowiedź i jeszcze to nawoływanie do bojkotu, słabe i mizerne” - pisze pod postem reżysera jeden z użytkowników.


O komentarz w sprawie pokusił się Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”. - Okazywanie pogardy i wyższości innym ludziom szkodzi tym, którzy to robią, więc im bardziej ktoś chce, żeby obecna opozycja przegrywała, tym mocniej niech takie rzeczy jak pan Saramonowicz (…) opowiada – wskazał na na antenie TVP Info.

 

Źródło: dorzeczy.pl / facebook.com
PR


DATA: 2018-11-03 18:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nienawiść skłoniła do rewolucyjnej eksterminacji mieszkańców Wandei. Dziś też mamy naśladowców, którym niewiele brakuje, by powtórzyć krwawą jatkę, w imię "postępu" oczywiście.
3 miesiące temu / Niki
 
PIS następne wybory może przegrać bo uczciwi ludzie obietnic wyborczych dotrzymują STOP ABORCJI
3 miesiące temu / pol
 
Pro laiferzy i zwolennicy ochrony życia poczętego, ale nie tylko, powinni wytoczyć taka samą broń, jak ten Saramonowicz - a zatem bojkot jego dotychczasowej produkcji zwanej twórczością oraz petycje do Rrądu RP o dozywotnie pozbawienie go jakichkolwiek dotacji z kasy Polaków.
3 miesiące temu / odszkodowania
 
Coraz bardziej jestem przekonany do tego iż niektóre media i spora grupa tzw celebrytów to szczerze nienawidzą Polski, to nasi wrogowie. Choćby, co bardzo wyraźnie widać, jak niszczą polski sport i sportowców. Na tym temacie można najlepiej zidentyfikować kto jest kto.
3 miesiące temu / Dor
 
Bardzo trzymam kciuki za inicjatywą "Podkarpacie rejonem prolife", oby wam się udało !
3 miesiące temu / Ireneusz
 
Niech sobie zamówi "dobre" jedzenie w Niemczech to będzie postępowy! A na wakacje niech sobie jedzie do Paryża, tam sawsze jest "action"!
3 miesiące temu / Janusz z Kolonii
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.