DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej apeluje ws. "Golgota Picnic"

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej apeluje ws. "Golgota Picnic"

W przesłanym do mediów oświadczeniu Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi jednoznacznie i stanowczo sprzeciwia się kolejnym próbom organizacji publicznych pokazów, odczytów lub emisji pseudosztuki „Golgota Picnic”. Jest to spektakl hiszpańsko-argentyńskiego autora – Rodrigo Garcii, który zawiera wiele pornograficznych odniesień do Pisma Świętego, a także znieważa Osobę Chrystusa, podżega do nienawiści religijnej i kieruje pod adresem chrześcijaństwa cały szereg absurdalnych oskarżeń.

 

Sygnatariusze pisma apelują m.in. do wszystkich duchownych katolickich o modlitwę i nabożeństwa wynagradzające Bogu za grzech bluźnierstwa, którego niebawem publicznie mogą dopuścić się promotorzy pseudosztuki. Poniżej publikujemy w całości apel Stowarzyszenia:

 

W ostatnich dniach odbywają się w kilku miastach Polski bluźniercze spektakle teatralne pod tytułem "Golgota Picnic". Wyszydzają one i atakują to, co dla ludzi wierzących stanowi największą wartość - Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana naszego Jezusa Chrystusa. Największe świadectwo miłości Boga do ludzi czyli ofiara jaką Chrystus poniósł na Golgocie i chwalebne Jego Zmartwychwstanie stało się celem ślepej nienawiści i pogardy.

 

Pan Jezus powiedział św. Siostrze Faustynie Kowalskiej: "Najmilsza jest modlitwa - to modlitwa za nawrócenie dusz grzesznych; wiedz, córko moja, że ta modlitwa zawsze jest wysłuchana." Ufni w słowa Pana naszego wzywamy wszystkich ludzi dobrej woli do podejmowania publicznych i prywatnych aktów modlitewnych. Niech nasza modlitwa wynagrodzi Najświętszemu Sercu Pana Jezusa te ciężkie zniewagi, a ludzi zaangażowanych w to wielkie zło, doprowadzi do szczerego nawrócenia, zadośćuczynienia i pokuty.

 

Wszystkich księży pokornie, ale i gorąco prosimy, o organizowanie nabożeństw wynagradzających Panu Jezusowi te bluźnierstwa.

 

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra SkargiŹródło: PiotrSkarga.pl
Tom 


DATA: 2014-06-26 11:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ponad 70 lat temu przyszla czerwona zaraza ze wschodu.Komunistyczne pacholki Moskwy bezkarnie mordowali patriotyczna opozycje i ksiezy.Dzisiaj przyszla z zachodu szatanistyczna zaraza.Liberalno-leweckie pacholki z Brukseli zdradzaja caly katolicki narod.Stawiaja prawo ludzkie ponad prawo Boze.Nie bronia nas przed wyznawcami szatana,ktory przydzielil im tym razem role artystow.Artystow,ktorzy za pozwoleniem tego rzadu,przedstawicieli porzadku publicznego,prokuratorow,sedziow,trybunalu stanu i innych-skacza jak malpy na golasa na scenie i swoje zepsute ciala zamalowuja farba.Artystow,ktorzy jezykiem kryminalnych przestepcow, publicznie w najbardziej perfidny i bluznierczy sposob oczerniaja naszego ODKUPICIELA i w ten sposob przedstawiaja szczyt swojej najwiekszej glupoty, chamstwa i bezczelnosci. Brak interwencji ze strony rzadu jak rowniez zamiatanie pod dywan wszystkich afer moze rozwiazac tylko IV RP.
ponad 6 lat temu / Janusz
 
Ponad 70 lat temu przyszla do Polski czerwona zaraza ze wschodu.Komunistyczne pacholki Moskwy bezkarnie mordowali partiotyczna opozycje i ksiezy.Dzisiaj przyszla z zachochodu szatanistyczna zaraza.Liberalno-lewackie pacholki z Brukseli zdradzaja caly narod katolicki. Stawiaja prawo ludzkie ponad prawo Boze.
ponad 6 lat temu / Janusz
 
SIODMYM DAREM DUCHA SWIETEGO JEST BOJAZN BOZA.KAZDEGO DNIA,O KAZDEJ GODZINIE,O KAZDEJ MINUCIE I O KAZDEJ SEKUNDZIE W CALYM SWIECIE PAN BOG WZYWA KAZDEGO SMIERTELNIKA NA SAD BOZY. BIADA BLUZNIERCOM I TYM,KTORZY ZAPRASZAJA ICH NA PROFANACJE MEKI PANA JEZUSA,BOWIEM TAK JAK ONI ZAPIERAJA SIE PANA JEZUSA TAK I PAN JEZUS ZAPRZE SIE ICH PRZED OJCEM SWOIM NA SADZIE BOZYM.
ponad 6 lat temu / Janusz
 
W związku z zapowiadanym wystawieniem haniebnej pseudosztuki w kilku miastach w Polsce, której tytułu nie chcę nawet przytaczać, wzywam wszystkie osoby dobrej woli do modlitwy różańcowej i podjęcia postu o chlebie i wodzie w dniu jutrzejszym, tj piątek w święto Najświętszego Serca Pana Jezusa 27.06. w intencji wynagradzającej za bluźnierstwa jak i też za nawrócenie ich sprawców.Bóg Wam zapłać !!!
ponad 6 lat temu / do Rodaków
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.