DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wybudowało drugą kaplicę w Sudanie Południowym

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wybudowało drugą kaplicę w Sudanie Południowym
fot. PCh24.pl

Z wielką radością pragniemy poinformować, że w ramach kampanii „Kaplice dla Sudanu”, organizowanej przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, właśnie zakończyły się prace przy budowie kaplicy w miejscowości Piirciok w Sudanie Południowym. Niedługo świątynia przyjmie wezwanie Chrystusa Króla, a wkrótce po ustaniu epidemii koronawirusa odbędzie się jej konsekracja.

 

W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym.

 

Dzięki wsparciu Darczyńców Stowarzyszenia zebrano aż 200 tysięcy złotych, dzięki którym pod koniec ubiegłego roku mogły ruszyć pierwsze prace budowlane. Kilka tygodni temu zakończyła się budowa kaplicy w Kowic, która przyjmie wezwanie Dobrego Pasterza. Teraz z radością możemy ogłosić, że dobiegła końca realizacja kaplicy w Piirciok pw. Chrystusa Króla.

 

  

 

Wydaje mi się, że to są bardzo wymowne dedykacje. Chcemy, aby ludzie poznali Pana Jezusa jako Pasterza łagodnego, troszczącego się o nas. Szczególnie dla plemion pasterskich jest to bardzo ważne. Chcemy, aby poznali Go też jako Króla nas wszystkich i całego wszechświata – mówi posługujący w Sudanie Południowym, ojciec Krzysztof Zębik MCCJ.

 

Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, parafianie w Kowic i Piirciok czekają na poświęcenie kaplic i pierwsze Msze Święte w nowych świątyniach.

 

ŁD


DATA: 2020-06-19 07:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kaplice zamiast studni lub szkół? Sudan Południowy uzyskał niepodległość zaledwie 4 lata temu, po długiej wojnie domowej. To najmłodsze państwo świata jest pogrążone w chaosie, trwa w nim kryzys humanitarny. Nie funkcjonują instytucje społeczne i ekonomiczne. Setki tysięcy rodzin musiało opuścić swoje domy w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Brakuje dostępu do pitnej wody, opieki medycznej. Warunki sanitarno ? higieniczne w tymczasowych obozach są katastrofalne. Główną przyczyną rozprzestrzeniania się chorób jest zanieczyszczona woda. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się dzieci, które stanowią niemal połowę społeczeństwa. Są narażone są na ostre niedożywienie i choroby prowadzące do śmierci cholera, odra, polio, którym zapobiegłyby szczepienia podane w odpowiednim czasie. Poziom analfabetyzmu wśród społeczeństwa jest bardzo wysoki, a 58% dzieci nie uczęszcza do szkoły. Wskaźnik śmiertelności ciężarnych kobiet i dzieci do 5 lat jest najwyższy na świecie
29 dni temu / wwm
 
Brawo, piękne świadectwo Pch24 : Chwała Bogu!
1 miesiąc temu / Malgo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.