DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2018 r.

XXIII Niedziela zwykła
Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

Stosowanie antykoncepcji niszczy relacje międzyludzkie. Włoski teolog nie pozostawia wątpliwości

Stosowanie antykoncepcji niszczy relacje międzyludzkie. Włoski teolog nie pozostawia wątpliwości
fot. You Tube / Lifesitenews.com

Ks. Livio Melina, teolog moralny wskazał na profetyczne znaczenie encykliki Humanae Vitae. Jego zdaniem, na jej kartach Paweł VI przewidział, że stosowanie antykoncepcji odbije się negatywnie na relacjach międzyludzkich.

 

- Wprowadzenie antykoncepcji spowodowało niebezpieczne mutacje na relacjach społecznych, stwarzając śmiertelne niebezpieczeństwo dla wspólnego dobra – zaznaczył ks. Melina w swoim przemówieniu wygłoszonym podczas konferencji dotyczącej Humanae Vitae odbywającej się we włoskiej Brescii. - Paweł VI był w tej dziedzinie prorokiem, niestety niewysłuchanym - podkreślił.

 

Teolog podkreślił znaczenie papieskiej encykliki, w której stosunek seksualny pomiędzy małżonkami powinien być doskonałym wyrazem miłości małżeńskiej.  W swoim przemówieniu, ks. Melina wskazał, że rodzina stała się celem ataków od lat 60’ XX w. Za owymi atakami - jego zdaniem – stoją radykalni zwolennicy sekularyzmu (także ci z Rzymu), dążący do redukcji populacji. We Francji obfite żniwo zebrała działalność masonów, którzy w przededniu seksualnej rewolucji mieli w planach uwolnienie społeczeństwa od wszelkich elementów judeochrześcijańskiej tradycji. Zawierać się w tym miała redefinicja pojęcia rodziny.

 

- Dzisiaj, wobec rozpowszechnienia antykoncepcji – rodziny, wspólnoty i całe społeczeństwa doświadczają dewastujących skutków tych działań – podkreślał.

 

- Miłość nie jest jakąś relatywną rzeczywistością. Prawdziwa Miłość to dar od Boga dla nas, który przejawia się w życiu w łasce mającym doprowadzić nas do świętości – dodał.

 

W tym kontekście, seksualność jest darem dla drugiego człowieka mającym swoje społeczne konsekwencje. Każdy kto niewłaściwie z niego korzysta, wprowadza w świecie chaos. „Miłość homoseksualna” jest więc w swej istocie całkowitym odwróceniem Bożej logiki, w której miłość pomiędzy mężczyzną a kobietą jest zawsze otwarta na życie.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR


DATA: 2018-06-15 11:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Pani Jadwigi. Interpretacja jakoby po okresie rozrodczym nie obowiązywała już wierzących i żyjących w konkubinacie osób, zasada potrzeby życia w czystosci by przyjmować komunię św. wydaje sie błędna. Czy jesteśmy młodzi czy starsi , troska o wzrost duchowy współmałżonka powinna byc taka sama. nawet bardziej w póxniejszym wieku gdyz starsi powinni swym doswiadczeniem i rozwojem duchowym stanowić przykład życia w społeczeństwie katolickim. Rozumienie potrzeby zjednoczenia z ciałem Jezusa Chrystusa jest wtedy właściwe gdy sami staramy sie byc wg katechizmu katolickiego zdolnymi do przyjecia tej łaski. w przeciwnym wypadku zawsze u osoby świadomej bedzie to akt świetokradzki. nie ma bardziej smutnej rzeczy jak powiedział Jan Paweł II jak stary głupi człowiek.
4 miesiące temu / nomi
 
Mało zorientowanym przypomnę, że różne czynniki w tym czynniki geriatryczne w małżeńskiej fazie życia po okresie zrodzenia już dzieci, powodują mało czytelne testy z tzw. naturalnych metod planowania rodziny. Małżeństwo wg takiej koncepcji przechodzi w małżeństwo białe wraz z negatywnymi skutkami jakie obserwujemy od 50. lat obowiązywania encykliki.
4 miesiące temu / Jadwiga
 
Jakie istnieją naukowe podstawy dobra płynącego z likwidacji pożycia małżeńskiego, po spłodzeniu już przez małżeństwo wystarczającej dla nich liczby dzieci? wówczas sprawa będzie bardziej wiarygodna niż to co nam się tutaj suponuje.
4 miesiące temu / Jadwiga
 
...no wiem...i dlatego to imię wydało mi się najodpowiedniejsze na dzisiejsze czasy. Pozdrawiam.
4 miesiące temu / Kasandra
 
Tak, dzieci należy mieć. Unikanie płodzenia potomstwa jest grzechem, pytanie kiedy ciężkim, a kiedy jeszcze nie. W społeczeństwie, w którym żyjemy, płodzenie uznanej przez państwo "zbyt" dużej ilości dzieci zagraża ich bezpieczeństwu (ryzyko nacjonalizacji dzieci). Jest to wg mnie przesłanka poważna na równi z chorobą lub skrajnym ubóstwem. Poradnik pracownika socjalnego mówi, że przesłanką jest 2 osoby na 1 pomieszczenie. I wielodzietność (bez definicji ile, przypuszczam, że od 3 lub 4 wzwyż). Szkoła katolicka może jeszcze ratuje, ale stać na nią tylko bogatych. Obecnie warunki są tragiczne także ze względu na ZUS, który niszczy ekonomię wielodzietnej rodziny, zapewniając zyski rodzinom średnio małodzietnym a nie tym, którzy mają dużo dzieci. ZUS to transfer od wielodzietnych do małodzietnych i to o skali wręcz nieprawdopodobnej. Tego HV nie przewidziała: nacjonalizacji dzieci i upadku systemów emerytalnych. To są nowe przesłanki i niektórzy pozostają przy 3 dzieci
4 miesiące temu / aaa
 
@Kasandra . Kasandrycznych głosów najczęściej słucha się ,gdy jest już za późno niestety :-( . A co do macieżyństwa u małżeństw po 60-ce ,to w Bibli nie takie cuda są opisane :-) .
4 miesiące temu / mk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.