DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Stosowanie antykoncepcji niszczy relacje międzyludzkie. Włoski teolog nie pozostawia wątpliwości

Stosowanie antykoncepcji niszczy relacje międzyludzkie. Włoski teolog nie pozostawia wątpliwości
fot. You Tube / Lifesitenews.com

Ks. Livio Melina, teolog moralny wskazał na profetyczne znaczenie encykliki Humanae Vitae. Jego zdaniem, na jej kartach Paweł VI przewidział, że stosowanie antykoncepcji odbije się negatywnie na relacjach międzyludzkich.

 

- Wprowadzenie antykoncepcji spowodowało niebezpieczne mutacje na relacjach społecznych, stwarzając śmiertelne niebezpieczeństwo dla wspólnego dobra – zaznaczył ks. Melina w swoim przemówieniu wygłoszonym podczas konferencji dotyczącej Humanae Vitae odbywającej się we włoskiej Brescii. - Paweł VI był w tej dziedzinie prorokiem, niestety niewysłuchanym - podkreślił.

 

Teolog podkreślił znaczenie papieskiej encykliki, w której stosunek seksualny pomiędzy małżonkami powinien być doskonałym wyrazem miłości małżeńskiej.  W swoim przemówieniu, ks. Melina wskazał, że rodzina stała się celem ataków od lat 60’ XX w. Za owymi atakami - jego zdaniem – stoją radykalni zwolennicy sekularyzmu (także ci z Rzymu), dążący do redukcji populacji. We Francji obfite żniwo zebrała działalność masonów, którzy w przededniu seksualnej rewolucji mieli w planach uwolnienie społeczeństwa od wszelkich elementów judeochrześcijańskiej tradycji. Zawierać się w tym miała redefinicja pojęcia rodziny.

 

- Dzisiaj, wobec rozpowszechnienia antykoncepcji – rodziny, wspólnoty i całe społeczeństwa doświadczają dewastujących skutków tych działań – podkreślał.

 

- Miłość nie jest jakąś relatywną rzeczywistością. Prawdziwa Miłość to dar od Boga dla nas, który przejawia się w życiu w łasce mającym doprowadzić nas do świętości – dodał.

 

W tym kontekście, seksualność jest darem dla drugiego człowieka mającym swoje społeczne konsekwencje. Każdy kto niewłaściwie z niego korzysta, wprowadza w świecie chaos. „Miłość homoseksualna” jest więc w swej istocie całkowitym odwróceniem Bożej logiki, w której miłość pomiędzy mężczyzną a kobietą jest zawsze otwarta na życie.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR


DATA: 2018-06-15 11:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Pani Jadwigi. Interpretacja jakoby po okresie rozrodczym nie obowiązywała już wierzących i żyjących w konkubinacie osób, zasada potrzeby życia w czystosci by przyjmować komunię św. wydaje sie błędna. Czy jesteśmy młodzi czy starsi , troska o wzrost duchowy współmałżonka powinna byc taka sama. nawet bardziej w póxniejszym wieku gdyz starsi powinni swym doswiadczeniem i rozwojem duchowym stanowić przykład życia w społeczeństwie katolickim. Rozumienie potrzeby zjednoczenia z ciałem Jezusa Chrystusa jest wtedy właściwe gdy sami staramy sie byc wg katechizmu katolickiego zdolnymi do przyjecia tej łaski. w przeciwnym wypadku zawsze u osoby świadomej bedzie to akt świetokradzki. nie ma bardziej smutnej rzeczy jak powiedział Jan Paweł II jak stary głupi człowiek.
7 miesięcy temu / nomi
 
Mało zorientowanym przypomnę, że różne czynniki w tym czynniki geriatryczne w małżeńskiej fazie życia po okresie zrodzenia już dzieci, powodują mało czytelne testy z tzw. naturalnych metod planowania rodziny. Małżeństwo wg takiej koncepcji przechodzi w małżeństwo białe wraz z negatywnymi skutkami jakie obserwujemy od 50. lat obowiązywania encykliki.
7 miesięcy temu / Jadwiga
 
Jakie istnieją naukowe podstawy dobra płynącego z likwidacji pożycia małżeńskiego, po spłodzeniu już przez małżeństwo wystarczającej dla nich liczby dzieci? wówczas sprawa będzie bardziej wiarygodna niż to co nam się tutaj suponuje.
7 miesięcy temu / Jadwiga
 
...no wiem...i dlatego to imię wydało mi się najodpowiedniejsze na dzisiejsze czasy. Pozdrawiam.
8 miesięcy temu / Kasandra
 
Tak, dzieci należy mieć. Unikanie płodzenia potomstwa jest grzechem, pytanie kiedy ciężkim, a kiedy jeszcze nie. W społeczeństwie, w którym żyjemy, płodzenie uznanej przez państwo "zbyt" dużej ilości dzieci zagraża ich bezpieczeństwu (ryzyko nacjonalizacji dzieci). Jest to wg mnie przesłanka poważna na równi z chorobą lub skrajnym ubóstwem. Poradnik pracownika socjalnego mówi, że przesłanką jest 2 osoby na 1 pomieszczenie. I wielodzietność (bez definicji ile, przypuszczam, że od 3 lub 4 wzwyż). Szkoła katolicka może jeszcze ratuje, ale stać na nią tylko bogatych. Obecnie warunki są tragiczne także ze względu na ZUS, który niszczy ekonomię wielodzietnej rodziny, zapewniając zyski rodzinom średnio małodzietnym a nie tym, którzy mają dużo dzieci. ZUS to transfer od wielodzietnych do małodzietnych i to o skali wręcz nieprawdopodobnej. Tego HV nie przewidziała: nacjonalizacji dzieci i upadku systemów emerytalnych. To są nowe przesłanki i niektórzy pozostają przy 3 dzieci
8 miesięcy temu / aaa
 
@Kasandra . Kasandrycznych głosów najczęściej słucha się ,gdy jest już za późno niestety :-( . A co do macieżyństwa u małżeństw po 60-ce ,to w Bibli nie takie cuda są opisane :-) .
8 miesięcy temu / mk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.