DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Stop seksualizacji naszych dzieci!

Stop seksualizacji naszych dzieci!
#EDUKACJA    #WROCŁAW    #SZKOŁA    #GENDER    #AKCJA    #PRZEDSZKOLE    #DIECEZJA

Rodzice zaniepokojeni forsowaniem ideologii gender w przedszkolach i szkołach zawiązali inicjatywę „Stop seksualizacji naszych dzieci”. Chcą przeciwstawić się dokonywaniu w placówkach edukacyjnych tragicznych w skutkach eksperymentów na ich pociechach.


Na terenie Archidiecezji Wrocławskiej z inicjatywy rodziców zaniepokojonych forsowaniem w przedszkolach ideologii „gender” zawiązała się inicjatywa „STOP seksualizacji naszych dzieci”. Zaangażowali się w nią rodzice zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Zdrowa Rodzina” skupionym wokół Katolickiego Radia Rodzina.

 

O niebezpieczeństwach tkwiących w seksualizacji najmłodszych wielokrotnie mówiła niemiecka socjolog Gabriele Kuby. Jej zdaniem tak zwane edukowanie seksualne dzieci i młodzieży (którym już od przedszkola daje się do rąk „seksualne zabawki”) prowadzi do wczesnych i głębokich ran w psychice oraz osłabienia tożsamości, a także powoduje odwrócenie się od Boga, rodziców i wzniosłych ideałów we własnym życiu. – Ludźmi niezakorzenionymi w religii, rodzinie i kulturze łatwo manipulować. Trudno uznać, że są to jedynie niezamierzone "skutki uboczne" – podkreśla Kuby, zaznaczając z całą mocą, że w tzw. seksedukacji jeśli w ogóle mówi się o rodzinie i małżeństwie to tylko w negatywach.

 

W tworzeniu inicjatywy oraz podejmowanych działaniach od początku pomoc świadczą przedstawiciele Instytutu im. Ks. Piotra Skargi oraz Fundacji „Ordo Iuris”. Swoim patronatem inicjatywę objęli JE abp Józef Kupny - Metropolita Wrocławski, Katolickie Radio Rodzina, magazyn „Polonia Christiana”, portal PCh24.pl, Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela, „Opcja na prawo”, portal miastowroclaw.pl oraz Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

 

Organizatorzy postawili głównie na działalność o charakterze informacyjnym. Programy jakie są, na szczęście z różnym skutkiem, wprowadzane do polskich szkół i przedszkoli nie są powszechnie znane. Poplecznicy seksedukacji nie przyznają, że pod eufeministycznymi określeniami, którymi nazywają swoje  edukacyjne programy, czai się potężna dawka demoralizującego ataku na rodzinę. Co więcej łatwo dostrzec w nich także promocję zachowań skrajnie sprzecznych z prawem naturalnym, a często wprost dewiacyjnych.

 

Dlatego wiedza i informacja stanowi potężną broń w starciu z seksedukatorami. Stawka tych zmagań jest bardzo wysoka. Zdrowie i przyszłość dzieci i młodzieży. Przekazaniu tej wiedzy służyć ma m. in. cykl audycji pod wspólnym tytułem „STOP seksualizacji naszych dzieci”, realizowany na antenie „Radia Rodzina” od 31 października 2013 r. do 30 stycznia 2014 r., w każdy czwartek o godz. 21:30. O zagrożeniach jakie płyną z promowania ideologii gender wszyscy zainteresowani będą mogli się także dowiedzieć podczas wykładu zaplanowanego na 26 listopada 2013 r. we Wrocławiu (godz. 18:30, Aula PWT, pl. Katedralny 1). W parafiach stolicy Dolnego Śląska w styczniu będzie przeprowadzona kampania informacyjna poświęcona tematyce ochrony dzieci i młodzieży przed demoralizacją będąca skutkiem wprowadzania seksedukacji.

 

Organizatorzy podjęli także akcję wysłania pism do Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz wójtów niektórych gmin w których znajdują się przedszkola równościowe - między innymi gminy Świdnica i gminy Dobromierz (powiat świdnicki, woj. dolnośląskie). Pisma te, wysyłane przez zatroskanych o swoje dzieci rodziców, powinny być wyraźną wskazówką dla organów odpowiedzialnych za edukację, że nie ma zgody na bezkarną seksualizację przyszłych pokoleń.

 

Jak pokazuje praktyka, placówki realizujące program planowego i systematycznego demoralizowania poprzez eksperymenty (przebieranie chłopców za dziewczynki w ramach „równościowego programu”) nie cieszą się zbyt dużą żywotnością. W woj. śląskim powstały w 12 miejscowościach, m.in. w Rudzińcu, Siewierzu, Żarkach, Olsztynie, Włodowicach, Niegowej. Nie przetrwało żadne z nich.

 

Warto, by każdy rodzic zadał sobie proste pytania – czy chce, by jego syn był zmuszany do przebierania się w damskie fatałaszki? Czy chce, by jego mała córeczka była uczona technik masturbacyjnych? Czy chce, by jego dzieci miały wpajane antyrodzinne przekonania? Jeśli tego nie chce, nie pozostaje nic innego jak włączyć się w tę akcję i jej podobne. Nade wszystko każdy rodzic powinien jeszcze mocniej zainteresować się tym, kto i czego uczy jego dzieci oraz czy akceptuje treści przekazywane pociechom w przedszkolach i szkołach.

 

 

Łukasz Karpiel


DATA: 2013-10-31 13:11
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jestem matka 4 dzieci i przerazona jestem propozycja(szczerze wierzę,ze nigdy do tego nie dojdzie) programu jaki chciano by wdrozyc w naszych szkolach czy przedszkolach.Starsze dzieci na szczęście tego uniknely a młodsze jestesmy w obowiązku chronic przed tym niemoralnym brudem.Stanowczo protestuję!!!
ponad 5 lat temu / teresa
 
Czy jest szansa aby rozpozanć źródło propagacji tego brudu?Czy można dojść do jakichś nazwisk?Przecież powinniśmy walczyć z tymi ludźmi na drodze sądowej stając jako społecznośc, jako strona w tej sprawie.Bierność może doprowadzić do uniemożliwienia obrony a to doprowadzi do likwidacji społeczeństwa.Próba przetrwania i działań lokalnych może spowodować zwarcie szyków wroga.Czy fundacja Ordo luris może coś w tej sprawie?
ponad 5 lat temu / Hugon de Payns
 
Ślą[email protected] - jak już to może do Mazowsza albo i Pomorza? - widzę, że zadawnione waśnie Śląsk-Zagłębie dalej na czasie?! a jak już to ziemie te należały i do Małopolski i do Opolskiego, Świętokrzyskiego, Łódzkiego, ale generalnie leżą tam gdzie leżały i sto lat temu i więcej - nie zmieniły położenia ani na milimetr; ale nie o to chodzi; chodzi o to, że mówimy wszyscy razem NIE zboczeńcom i to jest ważne; ponadto nawet mi się podoba pomysł, żeby rozlało się to po Polsce i poniosło taką samą klęskę jak w tych miejscowościach! wtedy może dadzą nam spokój widząc swoją marność nad marnościami!
ponad 5 lat temu / jaro
 
@Jaro Hola, hola, Siewierz, Żarki, Olsztyn, Włodowice i Niegowa nie leżą i nigdy nie leżały na Śląsku, więc proszę uprzejmie o niewygadywanie bzdur. Są one w Małopolsce, ale należą administracyjnie do województwa śląskiego. I bardzo dobrze, że upadły. Im mniej takich przybytków, tym lepiej. Wyżej wymieniona akcja powinna się rozprzestrzenić na cały Śląsk, a potem inne regiony Polski. Tej zbrodniczej ideologii mającej na celu manipulowanie społeczeństwem (jakbym już kiedyś o tym słyszał... w 1939 mieliśmy piękny przykład do czego takie działania mogą doprowadzić) należy stanowczo i konsekwentnie mówić NIE. Bo żeby tryumfowało zło, wystarczy obojętność ludzi dobrych. Nie dopuśćmy do tego.
ponad 5 lat temu / Ślązak
 
Ciekawe ile osób tego radia słucha. 1000 ?
ponad 5 lat temu / Patryk
 
Jak można przeciwstawić się tej patologii? Czy macie Państwo jakieś wskazówki? Czy można gdzieś wysyłać petycje, żeby ten skandaliczny program nie wszedł!!!
ponad 5 lat temu / Blondyna
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.