DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

„Stop pedofilii” po raz drugi w Sejmie. Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu zaraz po świętach

„Stop pedofilii” po raz drugi w Sejmie. Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu zaraz po świętach
źródło: pixabay.com
#STOP PEDOFILII    #SEJM    #OBRADY    #CZYTANIE    #DZIECI    #SEKSEDUKACJA    #SEKSDEPRAWACJA    #LGBT+    #WARSZAWA

Obywatelski projekt „Stop pedofilii” doczekał się swojego „drugiego pierwszego czytania” w Sejmie. Przepisy chroniące dzieci trafiły pod obrady parlamentu w poprzedniej kadencji. Po Wielkanocy zajmie się nimi powtórnie „nowa izba”.

 

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu „Stop pedofilii” odbyło się jeszcze w poprzedniej kadencji Sejmu, 15 października 2019 roku. Projekt następnego dnia został skierowany do prac w komisji. Te nie zostały zrealizowane z uwagi na koniec kadencji. Projekt jako obywatelski musiał wrócić na sejmowe forum. Jego powtórne pierwsze czytanie ma odbyć się podczas posiedzenia zaplanowanego na 15-16 kwietnia.

 

Jak tym razem zachowa się większość sejmowa? W ocenie Mariusza Dzierżawskiego, prezesa Fundacji Pro – Prawo do Życia. rozkład sił w Sejmie zasadniczo nie uległ zmianie. Zaś w ubiegłym roku klub PiS przedstawiając swoją ocenę projektu wyrażał się o proponowanych przepisach pozytywnie. – Większość sejmowa w zasadzie pozostała ta sama. Zobaczymy czy coś się zmieniło. Z zainteresowaniem będę słuchał tego, co się wydarzy na Sali plenarnej i ciekaw jestem tej debaty – powiedział.

 

Jak dodał, sejmowa debata jest okazją do nagłaśniania sprawy i przypominania, że deprawacja dzieci ciągle ma miejsce. Przypomniał w tym kontekście niedawną decyzję władz Warszawy o dofinansowaniu środowiska LGBT+ z kasy miejskiej.

 

Mariusz Dzierżawski zauważył też, że niezmiernie ważna jest mobilizacja opinii publicznej. I choć w obecnej sytuacji pandemii jest to trudne, to uruchomione zostaną narzędzia internetowe. - Chcemy pokazać rządzącym, że jest to ważna sprawa. I myślę, że dziś warto zwrócić uwagę też na aspekt epidemiologiczny. Promowana rozwiązłość seksualna, której projekt się przeciwstawia, powoduje epidemię chorób wenerycznych. Widzimy to na Zachodzie – zauważył Dzierżawski. Jak dodał, nie jest tajemnicą, że środowiska homoseksualne są w tym kontekście w grupie podwyższonego ryzyka, choćby z uwagi na podejmowaną aktywność seksualną oraz łatwość w zmianie parterów. - Będziemy na to zwracali uwagę i myślę, że posłowie w obecnej sytuacji, powinni wziąć także i te argumenty pod rozwagę – dodał.

 

MA

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-07 14:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W tej chwili niewygodne ustawy są załatwiane z automatu, bo nie ma protestów na ulicach. Żeby ta ustawa przeszła, musieliby odrzuć konwencję stambulską, a tego nie zrobią. Jakikolwiek by nie był wielki protest i tak odrzucą, bo są na zdalnym sterowaniu. Tylko zarządzają i wprowadzają nowe obce prawo. Dodam więcej - KAŻDY RZĄD w Polsce będzie robił to samo.
3 miesiące temu / jac
 
5 lat upłynęło. Ale ilu biskupów kształtowało świadomość ,odpowiedzialność wiernych ??
3 miesiące temu / tech
 
Ten projekt jest śmieszny i niebezpieczny zarazem. Z AUTOMATU uznaje się w nim osoby innej orientacji za pedofilów. To oczywiście sprzeczne z etyką,prawem, zdrowym rozsądkiem, ale przecież wam to nie wadzi.
3 miesiące temu / ollek
 
Mówi dużo o aborcji a mało mówi się o osobach molestowanych .Wiele osób nie wie co znaczy pot pedofila .Zły dotyk boli przez całe życie .
3 miesiące temu / molestowany
 
Ciekawe jak tam nasi aborcjoniści z ulubionej partii miłującej sprawiedliwość będą procedować. Rączki we krwi nienarodzonych dobrze umazane, więc chyba sumienie tu przeszkadzać za bardzo nie będzie. Ważne żeby dobrze kiełbasę wyborczą ukręcić, no i ustawić w kolejce do koryta po nowym wyborczym rozdaniu.
3 miesiące temu / wtorkowygosc
 
A co z ustawą aborcyjną. Dzieci poczęte w Polsce są nadal zabijane w łonach matek z uwagi na to, że są chore. Czy Znak Boga, że wirus Covid 19 nie zabija dzieci jest dla was tylko ,,przypadkiem" medycznym.Parlamentarzyści z rządem na czele jesteście bardziej śmiercionośni niż koronawirus.
3 miesiące temu / maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.