DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

„STOP Komunii Świętej na rękę!”. Akcja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęta!

„STOP Komunii Świętej na rękę!”. Akcja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej  im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęta!

1 października br. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęło akcję informacyjną „STOP Komunii Świętej na rękę!”, adresowaną do wiernych Kościoła katolickiego, ukazującą zaniepokojenie świeckich środowisk katolickich praktyką udzielania Wiernym Kościoła katolickiego Komunii Świętej na rękę.

 

Akcja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, skierowana do sumień i umysłów wiernych została zainicjowana z troski świeckich środowisk katolickich o oddawanie należnej czci Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.

 

Liczne głosy sympatyków i przyjaciół Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi skłoniły nasze Stowarzyszenie do umieszczenia w wybranych dużych miastach naszego kraju banerów „STOP Komunii Świętej na rękę!” oraz do przygotowania broszury pt. „W tej Hostyi jest Bóg żywy”, zawierającej dokładne wyjaśnienia powodów, dla których podawanie Komunii Świętej na rękę jest niebezpieczne i nieuzasadnione ze względów religijnych oraz sanitarnych.

 

Udzielanie wiernym Komunii Świętej w Najświętszej Postaci Eucharystycznej Ciała Chrystusa na rękę miało wprawdzie miejsce w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, ale dochowywano wszelkich zasad, które pozwalały na ochronę każdego okrucha Hostii przed zgubieniem i profanacją. Wówczas zarówno wierni, jak i kapłani dokonywali puryfikacji (obmycia) dłoni przed oraz po dotknięciu Komunii Świętej. Takie postępowanie miało na celu ustrzeżenie każdego okrucha, będącego Ciałem Chrystusa, przed niezamierzoną oraz zamierzoną profanacją. Rozwój świętej liturgii a także pogłębiająca się cześć do Najświętszego Sakramentu w ciągu wieków sprawiły, iż wypracowano i przyjęto w Kościele Katolickim praktykę, która w sposób dotychczas najpełniejszy łączy w sobie najwyższą cześć do Najświętszego Sakramentu, wyrażającą się w postawie klęczącej (przyjmowanej podczas adoracji), z troską o każdą najmniejszą nawet cząstkę Ciała Pańskiego przyjmowanego do ust w asyście ministranta trzymającego patenę.

 

Przeciwnie zaś do tej praktyki, rozwinęła się w ostatnich dziesięcioleciach - zwłaszcza na Zachodzie - praktyka udzielania Komunii Świętej na rękę, która stopniowo z formy warunkowo dopuszczonej w niektórych miejscach, stała się w ostatnim czasie w wielu miejscach obligatoryjną. Forma ta, jak pokazuje wieloletnie już doświadczenie krajów zachodnich, przyczynia się do masowej już utraty wiary w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz licznych nadużyć i profanacji. O przypadkach niegodnego traktowania Hostii oraz o profanacji Ciała Chrystusa piszemy w broszurze „W tej Hostyi jest Bóg żywy”. W tej publikacji opisujemy również znane z ostatnich lat Cuda Eucharystyczne, potwierdzające, że w każdym okruchu Najświętszego Sakramentu jest obecny sam Pan Jezus.

 

Odnosząc się do praktyki podawania ze względów sanitarnych Komunii Świętej na rękę uważamy, że Hostia podawana przez Kapłana bezpośrednio do ust  jest mniej narażona na zetknięcie się z ewentualnymi zanieczyszczeniami ponieważ nie dochodzi do styczności z ręką wiernego przyjmującego Najświętszy Sakrament. Sposób podawania Komunii Świętej do ust jako bezpieczniejszy dla wiernych uznała m.in. grupa 21 lekarzy z Austrii oraz Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich we Włoszech. 27 lekarzy różnych specjalizacji z Niemiec wskazuje również, że udzielanie Komunii Świętej na rękę wcale nie jest żadną bezpieczniejszą alternatywą dla Komunii Świętej udzielanej do ust.

 

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, kierując się troską o oddawanie należytej czci Najświętszemu Sakramentowi, zachęca wiernych do włączenia się w akcję „STOP Komunii Świętej na rękę!” i zapoznanie się z szerszymi  informacjami, które można znaleźć na specjalnie dedykowanej akcji „STOP Komunii Świętej na rękę!” stronie internetowej „Ciało Chrystusa”.

 

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi

 

 

 

 

Zapraszamy także do odwiedzenia facebookowej strony akcji [LINK].

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-10-02 10:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
31
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

KOMUNIA SW NA REKE JEST PRAWIDLOWO PRZYJMOWANA.
19 dni temu / TOMEK
 
Tylko do ust
20 dni temu / Weronika
 
Dziękuję za tę akcję. Temat jest zbyt ważny, by milczeć dla "świętego spokoju"! Jestem zdecydowanie za obroną Komunii Świętej przyjmowanej na klęcząco wyjątkiem - osoby kalekie, bezpośrednio na język, z ręki kapłana, przy zastosowaniu pateny.
20 dni temu / Czytelniczka
 
Jakie to DZIWNE . Świeccy organizują AKCJE ADRESOWANE do Wspólnoty Neo-Kościoła wskazując jak mają postępować wierni. Przecież dopiero co czytaliśmy na PCH OPINIE Abp Dzięgi - co MOŻEMY : ?to wierny, zależnie np. od stanu swojego zdrowia czy osobistej formacji liturgicznej, prosi o Komunię św. w określony sposób. Szafarz udziela jej wtedy zgodnie z przepisami Kościoła ?? Zrzucanie na barki wiernych BŁĘDÓW wyniakjących z ZAPRZESTANIA JEDNEJ NAUKI KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO i ZERWANIA z TRADYCJĄ prowadzi co widzimy i doświadczamy nie tylko do NAPIĘĆ i chaosu ale do OSŁABIENIA WIARY. To Pasterze NAUCZAJĄ I MAJA MANDAT PRAWNY a nie świeccy. Nawet najlepsze intencje i akcje NIE ZASTĄPIĄ PASTERZY w ich OBOWIĄZKACH i konieczności POWROTU do ŚWIĘTEJ TRADYCJI i NIEZMIENNEGO NAUCZANIA Kościoła Katolickiego i świętych Pasterzy sprzed 1960 r.
21 dni temu / iskierka
 
@Matt Dobrze byłoby sobie przemyśleć co Pan wypowiedział. Napisał Pan, że "śmierć jest głupim sposobem na zbawienie". To zdanie obraźliwe dla Chrystusa, sugerujące ponadto bluźnierczo, że Chrystus sam sobie zadał śmierć. Należy Panu przypomnieć, że Mesjasz został barbarzyńsko zamordowany, a egzekucja Chrystusa była zaplanowana i bezlitośnie przeprowadzona. Ponadto, w Kościele nie ma ślepego posłuszeństwa. Ślepe posłuszeństwo jest charakterystyczne dla złych duchów. Chrystus zakazał słuchać i czynić czegokolwiek, co sprzeciwia się prawdziwej wierze. Udzielanie Komunii "na rękę", wg protestanskiego przepisu, jest wielkim złem. Kościół tego nie zaaprobował.
22 dni temu / Murem
 
Wyślijcie apel do wszystkich przełożonych klasztorów dominikanów, franciszkanów, bernardynów, kapucynów, benedyktynów, i innych - źle się dzieje w tych tradycyjnych zakonach zachęcają do komunii na rękę.
22 dni temu / apel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.