DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Stop dyktaturze LGBT+! Już 36 samorządów podpisało Samorządową Kartę Praw Rodzin

Stop dyktaturze LGBT+! Już 36 samorządów podpisało Samorządową Kartę Praw Rodzin

Już 36 samorządów przyjęło Samorządową Kartę Praw Rodzin, potwierdzającą konstytucyjne gwarancje praw rodzin i praw rodziców oraz tworzącą realne gwarancje ich przestrzegania. To pierwsza Karta przyjęta jako wynik Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej.

 

Coraz częściej samorządy w różnych miejscach próbują podważać konstytucyjne prawa rodzin i rodziców. Najbardziej jaskrawym przykładem tego typu działań jest podpisana przez Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Deklaracja LGBT+, która m.in. przewiduje wprowadzenie do szkół zajęć z permisywnej edukacji seksualnej.

 

W odpowiedzi na te działania powstała Samorządowa Karta Praw Rodzin, potwierdzająca konstytucyjne prawa rodzin i rodziców oraz tworzącą realne gwarancje ich przestrzegania.

 

Dokument składa się z pięciu postulatów:

 

Obrona praw rodziców i dobra dziecka w szkole oraz przedszkolu;

Obrona praw rodzin w polityce społecznej gminy;

Promocja dobrych praktyk dotyczących praw rodzin w biznesie;

Monitorowanie i egzekwowanie praw rodzin;

Tworzenie prawa przyjaznego rodzinie.

 

Samorządowa Karta Praw Rodzin zobowiązuje władze lokalne do ochrony praw jakie przyznaje rodzinom Konstytucja RP. Szczególne znaczenie ma prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Może być ono bowiem podważone w przypadku wprowadzenia do szkół tzw. edukacji seksualnej opartej na standardach WHO, co postuluje ruch LGBT+.

 

Dokument przygotowało szereg organizacji społecznych. Powstała ona przy udziale Instytutu Ordo Iuris, Centrum Życia i Rodziny, Ruchu 4 Marca, Fundacji Mamy i Taty, Citizen Go, Konfederacji Kobiet RP, Instytutu Ona i On, Fundacji Dar Życia, Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych „Szczęśliwy Dom”, Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci oraz Stowarzyszenia Pedagogów „Natan". Cały czas na stronie można podpisywać petycję do władz lokalnych z apelem o wdrożenie Karty.

 

Cieszy nas tak szerokie zainteresowanie Samorządową Kartą Praw Rodzin jakie wykazują władze lokalne. Karta daje gwarancję przestrzegania przez samorządy praw przysługujących małżeństwom i rodzinom. To istotne także w kontekście działalności organizacji próbujących je podważyć – skomentował Paweł Kwaśniak koordynujący współpracę z samorządami z ramienia organizacji popierających kartę.

 

Dotychczas Samorządową Kartę Praw Rodzin podpisało 35 samorządów: Powiat Nowotarski, Województwo Łódzkie, Powiat Tatrzański, Miasto Opole Lubelskie, Powiat Radomski, Gmina Krzynowłoga Mała, Gmina Bukowina Tatrzańska, Gmina Gromadka, Powiat Tarnowski, Gmina Żabno, Miasto Kobyłka, Miasto Nowy Sącz, Powiat Białobrzeski, Gmina Odrzywół, Miasto Tomaszów Mazowiecki, Miasto Rypin, Gmina Jedlnia-Letnisko, Miasto Stary Sącz, Miasto Mielec, Miasto Bębica, Powiat Dębicki, Powiat Opoczyński, Miasto Wieluń, Powiat Łańcucki, Powiat Sztumski, Powiat Przysuski, Powiat Wieluński, Miasto Biała Podlaska, Powiat Rawski, Miasto Przasnysz, Powiat Łowicki, Miasto Radzyń Podlaski, Gmina Radzyń Podlaski, Powiat Radzyński, Powiat Przasnyski, Powiat limanowski.

 

Źródło: Ordo Iuris / PCh24.pl

TK

 

  


DATA: 2020-02-24 16:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Super????????
3 miesiące temu / Amenmam nadziej
 
"zakładać ją, mieć dzieci i wychowywać je tak żeby były silne w wierze" - ludzie pro-lgbt też zakładają rodziny. A samo wychowanie w wierze w domu nie wystarczy, jeśli w szkole dzieci nasłuchają się o tym, że zboczenia są czymś naturalnym i dobrym.
3 miesiące temu / ręce opadają
 
Lgbtq - mówmy jak chrzescijanie - sodomici a nie lgbtq.
3 miesiące temu / Jot
 
A no tak, bo to LGBT zrobiło strefy wolne od rasy LGBT, czy jak to tam nazwali. Przecież mamy w Polsce rząd wybitnie sprzyjający LGBT, oczywiscie, ohydna dyktatura.
3 miesiące temu / Chrześcijanin
 
A gdzie Gdansk , dlaczego nie jest w tej organizacji , czy jestesmy gorsi od innych ?
3 miesiące temu / krystyna
 
cyt"zakładać ją, mieć dzieci i wychowywać je tak żeby były silne w wierze" -to nie jest nic nie robienie ,-to ciężka praca nie porównywalna z żadnymi akcjami protestami i innymi wyrywkowymi działaniami
3 miesiące temu / do ręce opadaj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.