DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

„Stop aborcji”! Przeczytaj nasz raport specjalny z pola walki o nienarodzone życie

„Stop aborcji”! Przeczytaj nasz raport specjalny z pola walki o nienarodzone życie
fot. Simona Supino / FORUM

Dramat jaki rozegrał się wokół obywatelskiej inicjatywy zarówno w Sejmie jak i na łamach poczytnych i wpływowych mediów z pewnością wart jest zapamiętania. Decyzją polskich parlamentarzystów obywatelski projekt wprowadzający pełną ochronę życia został wyrzucony do kosza. Publikujemy raport portalu PCh24.pl ukazujący prawdę o wydarzeniach dotyczących sejmowej debaty i głosowania nad życiem oraz ich medialnego obrazu.

 

Decyzja o wrzuceniu do kosza przez polski Sejm obywatelskiego projektu „Stop aborcji” powoli będzie znikać z czołówek mediów. Jednak pamięć po tym haniebny wydarzeniu musi pozostać żywa. Swoim postępowaniem parlamentarzyści głosujący przeciw projektowi opowiedzieli się bowiem po stronie cywilizacji śmierci.

 

Sejmowe głosowanie nad wprowadzającym pełną ochronę życia obywatelskim projektem „Stop aborcji” zapisało się czarnymi zgłoskami w historii polskiego parlamentaryzmu. Sejm, zdominowany przez ugrupowanie mieniące się prawicowym, powiedział „nie” dla życia! Na nic zdadzą się pokrętne tłumaczenia uzasadniające konieczność odrzucenia obywatelskiego projektu „Stop aborcji” politycznym kontekstem, czy atmosferą społecznego niepokoju.

 

Na osobne omówienie i zapamiętanie zasługuje także wściekły atak na obrońców życia zaangażowanych po stronie „Stop aborcji”. Co szczególnie bulwersujące na prolajferów rzuciły się głównie podkreślające swą „niepokorność” tzw. media prawicowe.

 

Nasz raport zawiera szereg materiałów informacyjnych, w których opisywaliśmy przebieg wydarzeń oraz wybór tekstów publicystycznych dotyczących prac Sejmu oraz medialnej nagonki jaka rozpętała się po odrzuceniu projektu „Stop aborcji”.

 

Przypominamy najważniejsze wydarzenia z pola walki o nienarodzone życie:

 

Obrony życia nie będzie! Sejm zdominowany przez PiS odrzucił projekt „Stop Aborcji”

 

Lista sejmowej hańby! Oni opowiedzieli się przeciwko życiu [NAZWISKA]

 

Konflikt w PiS. Anna Sobecka rozważa opuszczenie klubu poselskiego

 

Ksiądz Piotr Kieniewicz o głosowaniu nad „Stop aborcji”: polityczna głupota albo potworny cynizm

 

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" oskarża autorów projektu „Stop aborcji”

 

Krystyna Pawłowicz: to episkopat upoważnił PiS do odrzucenia projektu ustawy zakazującej aborcji

 

Ordo Iuris: Sejm odebrał nam możliwość debaty i wypracowania rozwiązań chroniących życie

 

Mariusz Dzierżawski: Jarosław Kaczyński szczerze uważa, że chore dzieci trzeba abortować

 

Marian Piłka: PiS odrzucając projekt ustawy o ochronie życia stracił rację swego istnienia

 

Jan Paweł II za karaniem wszystkich zaangażowanych w aborcję – przypomina ks. prof. Tadeusz Guz

 

PiS: dla życia „wszystko”, czyli nic?

 


Polecamy także zapoznanie się z publicystyką PCh24.pl, powstałą w ostatnich dniach, kiedy to do ataku na obrońców życia dołączyli (prócz od zawsze parającej się tym lewicy) również część środowisk prawicowych:


 

Krystian Kratiuk - Kto będzie winny tej krwi?

Piąty października 2016 roku przejdzie do historii polskiego parlamentaryzmu. Oto posłowie PiS, powołujący się niezmiennie na nauczanie Kościoła i twierdzący, że to za ich rządów „dumna Polska wstaje z kolan” sprzeciwili się naukom Jana Pawła II i wyraźnie przestraszyli się manifestacji wulgarnych aborcjonistek i europejskiej lewicy.

 

Łukasz Karpiel - Ci straszni obrońcy życia. Jak zostać „ruską agenturą”

Nie ma chyba kalumnii i niegodziwości, którymi w ostatnim czasie nie obrzucono by  inicjatorów obywatelskiego projektu „Stop Aborcji”.

 

Krystian Kratiuk -wPolityce.pl atakuje argumentami „Gazety Wyborczej”

Obrona interesów PiS pozostaje dla wielu środowisk znacznie ważniejsza, niż jakiekolwiek ideały. Ważniejsza niż nauczanie Kościoła, ważniejsza niż życie niewinnych dzieci.

 

 Michał Wałach - Niekaralność? Wręcz przeciwnie!

Obrońcy życia (a raczej ich specyficzna grupa) chcący bezkarności kobiet dopuszczających się aborcji głoszą, że obywatelski projekt ustawy, który wkrótce będzie rozpatrywany przez Sejm, jest „zbyt radykalny”. Czy aby na pewno?


Michał Wałach - 10 lewackich kłamstw na temat aborcji

Jako katolicy wiemy jednak, że tylko prawda ma wyzwalającą moc. Wyliczmy więc i obalmy najbardziej rozpowszechnione kłamstwa na temat aborcji.

 

 

 

luk

 

DATA: 2016-10-11 17:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wcięło dokończenie: ani głaskającym.
ponad 3 lata temu / r
 
@stara babka. Zacytuję Apokalipsę: "Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust" Ap3,15-16. Wrogie Kościołowi siły - to ci "zimni". PiS udawał "gorącego", a okazał się "letni". Dlatego, z punktu widzenia katolika i w związku z cytowanym fragmentem, PiS zasługuje na "wyrzucenie". Proszę się nie obawiać zewnętrznych sił wrogich Kościołowi, czyli "zimnych". Oni przez 2000 lat próbowali Kościół zniszczyć, a im się nie udało, bo Kościół jest zbudowany na "skale" - nauce Jezusa Chrystusa. Kościołowi zagraża dużo poważniejsze zło niż zło zewnętrzne. Jemu zagrażają "letni" katolicy, którzy olewają Prawo Boże (w tym: nie zabijaj, m.in. dzieci), bo uważają że "piekła nie ma" i "Bóg wszystkim wybaczy". Dlatego głaskanie "letniego" PiS po główce i zachwalanie "dobrze że nie przestrzegacie Prawa Bożego" wcale nie przybliży nieba ani PiS, ani g
ponad 3 lata temu / r
 
@ r: Tylko, że odsuwając PIS od władzy, rządy oddajemy ją w ręce sił, które zaprogramowane są na niszczenie Kościoła. Dlatego przy takim nastawieniu perspektywa nieba oddala się.
ponad 3 lata temu / stara babka
 
@stara babka: PiS wraca do opozycji i dla mordowanych dzieci nic się nie zmienia. Dalej obowiązywać będzie "kompromis aborcyjny", bo do zliberalizowania przepisów aborcyjnych nie będzie większości. Natomiast, co do marginalizacji. Proszę spojrzeć w dalszej perspektywie. Lepiej jako margines uznający Prawo Boże osiągnąć niebo, niż odrzucając je, hurtem wejść do piekła.
ponad 3 lata temu / r
 
@ r PIS wraca do opozycji i co dalej? Władzę przejmują środowiska pro -life? Przecież to są mrzonki, które w konsekwencji prowadzą donikąd, albo to kompletnej marginalizacji tych środowisk w polityce - patrz casus Marek Jurek. Ponawiam swój apel o zejście na Ziemię, bo fantazjować to można, ale nie w tak poważnej sprawie.
ponad 3 lata temu / stara babka
 
@stara babka: miałaby Pani rację, gdyby PiS rządził uzyskując władzę zdecydowaną większością głosów. A tak nie jest, oni uzyskali władzę "na styk". Wystarczy kilka % spadku poparcia (właśnie w środowiskach pro-life) i PiS wraca do opozycji.
ponad 3 lata temu / r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.