DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Stolica Apostolska o Medjugorie. "Nie potwierdzono nadprzyrodzonego charakteru zjawisk"

Stolica Apostolska o Medjugorie. "Nie potwierdzono nadprzyrodzonego charakteru zjawisk"
fot. Mariusz Musiał, Wikimedia Commons

Stolica Apostolska przypomniała biskupom USA, że za miarodajne uznaje stanowisko episkopatu byłej Jugosławii z 1991 r., w myśl którego nie można potwierdzić nadprzyrodzonego charakteru zjawisk zachodzących w Medjugorie. List w tej sprawie do sekretarza generalnego episkopatu USA, ks. prałata Ronny Jenkinsa wystosował na polecenie prefekta Kongregacji Nauki Wiary, abp Gerharda Ludwiga Müllera, nuncjusz apostolski w Waszyngtonie, abp Carlo Maria Viganò.

 

Watykan przestrzega wiernych przed planowaną serią spotkań z tzw. wizjonerem Ivanem Dragičevičiem, jakie mają się odbyć w niektórych parafiach katolickich USA. Podczas planowanych spotkań Dragičevič ma mówić o zjawisku Medjugorie. Zapowiedziano też, że ma on mieć "widzenia" w trakcie tych spotkań. Kongregacja Nauki Wiary przypomina, że pewne aspekty teologiczne i doktrynalne zjawiska Medjugorie są obecnie badane.

 

Duchownym i wiernym świeckim nie wolno brać udziału w spotkaniach, konferencjach, czy uroczystościach publicznych podczas których autentyczność takich "objawień" traktowana byłaby jako pewna. Dlatego, aby uniknąć zgorszenia czy zamieszania, abp Müller prosi, aby biskupi byli w tej sprawie informowani jak najszybciej.

 

Źródło: KAI

pam


DATA: 2013-11-08 07:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Po owocach ich poznacie. Jakie owoce przyniosło to orędzie? Co teraz robią wizjopnerzy i ich opiekunowie duchowi?
ponad 7 lat temu / Jerry
 
Skoro Stolica Apostolska ostrzega i zakazuje to należy być posłusznym władzom kościelnym. Sytuacja o. Pio z Pietrelciny też w pewnym okresie czasu była badana a kontakty z tym zakonnikiem zakazane, ale jak widać dla dobra całego Kościoła, gdyż po śmierci został ogłoszony świętym. Św. o. Pio daje przykład- posłuszeństwo. Odnośnie Pani, która pości to proszę poczytać, iż post o chlebie i wodzie można podjąć jedynie za wiedzą i zgodą przedstawiciela władzy kościelnej (spowiednika lub kierownika duchownego)oraz lekarza. Kościół w swojej mądrości odradza nieroztropne zachowania, które mogą wpływać na zdrowie i życie wiernych. Propagowanie tego typu zachowań jest dla mnie jednym z przykładów braku logiki w objawieniach bałkańskich.
ponad 7 lat temu / Rozsądna
 
@rafik Ryzykowanie zbawienia jest przez grzech i brak miłości, przesłanie z Mdziugorie sprowadza się do 5 punktów 1. Modlitwa 2. Eucharystia 3. Spowiedź 4. Pismo Święte 5. Post Proszę nie szafuj oskarżeniami bez zbadania sprawy bo tak jak ty osądzasz tam ciebie osądzą
ponad 7 lat temu / Jacek123
 
@rafik: proszę nie popadać ze skrajności w skrajność i ostrożnie szafować wyzwiskami ludzi wierzących od głupich, bo ogromna większość z tych ludzi ma dobre intencje by oddawać chwałę Bogu. Kongregacja Nauki Wiary bada kwestię objawień, czyli nie ma oficjalnej pewności że są one fałszywe, zgadza się? No chyba że Ty miałeś jakieś własne objawienie że objawienia z Medjugorie są fałszywe, albo z innych przyczyn znasz się na tej kwestii lepiej niż Kongregacja? :)
ponad 7 lat temu / MR
 
jezeli macie watpliwosci co do objawien w Medjugorie to pojedzcie tam sami obejrzyjcie i po owocach poznawajcie !!! ja nie potrafilam/lubilam sie modlic rozancem przed Medjugorie a po powrocie to poprostu rozaniec stal sie moja ulubiona codzienna modlitwa, to samo z postem, sprobujcie postu o chlebie i wodzie, jest trudny ale po Medjugorie i w Medjugorie jest bardzo prosty i latwy, PO OWOCACH ROZPOZNAJCIE !!! To jest piekne miejsce, w koncu Matka Boza sama je wybrala. Zycze Wam pieknych owocow. Mnie sie nigdy nie chce wyjezdzac z tego miejsca.
ponad 7 lat temu / PO OWOCACH ROZPOZNAJCIE
 
@rafik A ty skąd wiesz że fałszywe skoro sam Kościół tego nie stwierdził. W Internecie to zawsze najlepsi teologowie amatorzy się znajdą. Ostrożność z pewnością jest potrzebna ale czy nie widziałeś ile ludzi się tam nawraca?
ponad 7 lat temu / zmajcek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.