DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Stołeczny szpital przestanie dokonywać aborcji?

Stołeczny szpital przestanie dokonywać aborcji?
Fot. StopAborcji.pl

Według informacji uzyskanej przez Fundację Pro – Prawo do Życia, w obecnym roku na terenie warszawskiego Szpitala im. Orłowskiego nie została przeprowadzona ani jedna tak zwana aborcja. Jeszcze do niedawna w tej placówce wykonywało się ich najwięcej w skali całej Polski.

 

 

Według oficjalnych informacji dostarczonych fundacji przez Szpital im. Orłowskiego, w ostatnich latach liczba aborcji kształtowała się w nim następująco: 123 pozbawionych życia dzieci w 2015 roku; 119 w 2016; 88 w 2017; 29 w 2018 roku.

 

„W środę 22 maja 2019 Fundacja Pro – Prawo do Życia otrzymała od szpitala pismo, z którego wynika, że w 2019 roku nie wykonano tam żadnej aborcji. Wyraźny spadek liczby dokonywanych aborcji rozpoczął się w drugiej połowie 2017 r. Zbiega się to w czasie z rozpoczętą przez Fundację Pro – Prawo do Życia kampanią Szpitale bez aborterów, w ramach której za pomocą samochodów, billboardów i plakatów pokazywane są zdjęcia dzieci, na których wykonano aborcję. Jedna z furgonetek Fundacji bez przerwy od czerwca 2017 r. parkowała pod głównym wejściem do Szpitala Orłowskiego i zdjęcia z aborcji widzieli wszyscy wchodzący do środka pacjenci” – czytamy w informacji nadesłanej nam przez fundację.

 

Auto kilkadziesiąt razy było demolowane i uszkadzane. Na szpitalnym parkingu wielokrotnie dochodziło do incydentów z udziałem zwolenników aborcji. Dwie kobiety, w tym jedna podająca się za lekarkę pracującą w szpitalu Orłowskiego, groziły nożem działaczowi Fundacji. Inny wolontariusz organizacji pro-life trafił do szpitala i przeszedł operację w wyniku szarpaniny, która wywiązała się po złapaniu na gorącym uczynku osób chcących zniszczyć fundacyjny samochód.

 

Ocalenie choćby jednego dziecka i sumienia jego rodziców jest warte więcej niż wszystkie prześladowania, które musimy znosić – komentuje Mariusz Dzierżawski z zarządu Fundacji. – Dzięki akcji pod Szpitalem Orłowskiego w ciągu 2 lat ocalało ponad 100 dzieci – dodaje obrońca życia.

 

Dariusz Hajdukiewicz, dyrektor Szpitala imienia Orłowskiego złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia przez Fundację w związku z postojem samochodu pod szpitalem. W trakcie procesu w tej sprawie szef placówki oświadczył, że radykalne zmniejszenie liczby aborcji nie ma związku z postojem samochodu pod szpitalem. Jego zdaniem, jest to skutek wprowadzenia procedur wewnętrznych przez nowego ordynatora oddziału ginekologicznego. Dzięki tym procedurom pacjentki są lepiej poinformowane i nie decydują się na zabijanie swoich dzieci.

 

Zapewne procedury mają wpływ na to, że pacjentki są lepiej poinformowane, ale nie ma wątpliwości, że skuteczność informacji, której nośnikiem jest antyaborcyjna furgonetka, jest wielka –  uważa z kolei Mariusz Dzierżawski.

 

Wobec zaistniałej sytuacji, Fundacja zdecydowała o wycofaniu antyaborcyjnego samochodu sprzed Szpitala im. Orłowskiego i skierowaniu go pod inny szpital, w którym wykonuje się wiele aborcji.

 

Jesteśmy przekonani, że rodzice dzieci poczętych mają prawo do informacji, czym jest aborcja. Dlatego będziemy kontynuować naszą kampanię „Szpitale bez aborterów”, nie zważając na ataki medialne, akty wandalizmu i donosy, którymi chcą nas zniechęcić zwolennicy aborcji – podkreśla Mariusz Dzierżawski.

 

 

Źródło: Pro – Prawo do Życia

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2019-05-30 15:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ja nie życzę sobie, żeby moje dzieci były narażone na oglądanie takich billboardów. Reklamy alkoholu, filmy dla dorosłych, horrory wyświetlane po wyznaczonych godzinach ale krew i flaki na widoku dzieci 24/h. Porazajace
ponad 1 rok temu / Gosia
 
Jezu ufam Tobie
ponad 1 rok temu / xbw
 
Brawo, brawo, brawo!
ponad 1 rok temu / Ioannes
 
łatwo tak a realna pomoc dla matek które nie abortowały chorych dzieci to gdzie?
ponad 1 rok temu / lilka do Daro
 
Tak @ wojtek to też i sukces rządu. Za POpaprańców przebrane za policję ZOMO spałowałoby obrońców życia.
ponad 1 rok temu / banita
 
Od 25 marca trwa "DUCHOWA ADOPCJA NIE NARODZONEGO DZIECKA". Modlitwy milionów katolików zanoszone do BOGA w obronie życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci dają owoce. Co roku duchową adopcję podejmuje wielu Polaków i efekty tego widać. CHWAŁA BOGU WSZECHMOGĄCEMU I NIEPOKALANEJ MARYI DZIEWICY.
ponad 1 rok temu / Daro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.