DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2019 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Steven Spielberg o nowelizacji ustawy o IPN: prawdopodobnie w Polsce zostanę aresztowany

Steven Spielberg o nowelizacji ustawy o IPN: prawdopodobnie w Polsce zostanę aresztowany
źródło: en.wikipedia.org

Prawdopodobnie w Polsce zostanę aresztowany, po tym jak znowu tam pojadę, za to co powiedziałem – odkąd uchwalili swoje prawo – powiedział cytowany przez „Jerusalem Post” znany hollywoodzki reżyser Steven Spielberg.

 

Ojciec Indiany Jonesa i architekt „Parku Jurajskiego” wziął udział w spotkaniu twórców „Listy Schindlera” zorganizowanego w związku z 25. rocznicą powstania filmu.

 

Na początku dyskusja dotyczyła potrzeby edukacji na temat Holocaustu. Spielberg podkreślił, że ponad połowa „pokolenia milenialsów w USA” nie wie, czym było Auschwitz, a co piąty przedstawiciel tego pokolenia „nigdy nie słyszało o Holokauście”. – Dziś to nie jest wymagane do ukończenia szkoły średniej w stopniu, w jakim powinno być. (…) To (nauka o Holokauście – red.) powinno być częścią nauk społecznych w każdej publicznej szkole średniej w tym kraju – ocenił.

 

Następnie reżyser nawiązał do nowelizacji ustawy o IPN, która wzbudziła ogromne napięcie na linii Polska – Izrael. Spielberg przywołał scenę, do której miało rzekomo dojść w Polsce w trakcie kręcenia „Listy Schindlera”. Opisał sytuację, w której podobno jeden z aktorów – Ralf Fiennes, szedł ulicą w mundurze SS, gdy nagle podeszła do niego Polka i powiedziała, że „bardzo kochał ten mundur”, i że chciałaby, żeby „oni wrócili i ochronili nas wszystkich znów”.

 

Prawdopodobnie zostanę aresztowany w Polsce, gdy pojadę tam następnym razem, za to co powiedziałem – odkąd uchwalili swoje prawo – dodał Spielberg.

 

Sprawę skomentował redaktor Jacek Pochłopień. „Spielberg nie wykazał się odpowiedzialnością za słowo. To nie buduje klimatu zaufania. Historie opowiadane przez postać tej miary obiegają świat. Oto okazuje się, że są w Polsce zwolennicy Hitlera... Są? Oczywiście, pojedyncze jednostki niespełna rozumu, jak w wielu krajach świata. Jednak podniesienie takiego incydentu do rangi historii, którą warto opowiadać, tworzy wrażenie, że jest ona reprezentatywna, że jest to pogląd, na który warto w Polsce zwrócić uwagę. Postać tej miary powinna ważyć słowa”, napisał na portalu wprost.pl

 

Źródło: wprost.pl, rp.pl

TK


DATA: 2018-05-01 10:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jacyś Żydzi mają "sny" - a osobnikowi o nazwie "Sec" "łezka się kręci". Jedyna rada - dobry psychiatra.
8 miesięcy temu / wwm
 
Aresztowany... Chyba za brak mózgu.
8 miesięcy temu / lila
 
Te Amerykanin... A może uczcie jaki to Holokaust zrobiliście Indianom...won od Polski...wolę jarzebine czerwona niż twojego gniota o francji
8 miesięcy temu / PKP kargo
 
Spielberg widocznie rozmawiał ze Sthurami...
8 miesięcy temu / Obserwator
 
Żydzi mesjanscy to ci, którzy dostali łaskę od Boga. Często po wyczerpaniu wszystkich możliwości, czy to przez czytanie Pisma Świętego, czy przez sny lub w czasie modlitw nawracaja się do swojego Boga. Dostaja pokój i dzielą się nim ze światem. Na YT jest kanał ONE FOR ISRAEL. Polecam jeśli znacie angielski. Łezka się kręci kiedy słuchamy ich świadectw.
8 miesięcy temu / Sec
 
Ja już podpisałem petycję wczoraj
8 miesięcy temu / Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.