DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Sterylizacja dla planety. Ekologiczni fanatycy pobili kolejne rekordy absurdu

Sterylizacja dla planety. Ekologiczni fanatycy pobili kolejne rekordy absurdu
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Celowe, świadome i dobrowolne uszkadzanie swojego ciała jako sposób na „ratowanie” planety – nowego bożka lewicowców? Reportaż z francuskiej wersji postępowego portalu VIDE pokazuje nowy i zarazem szalony „eko” pomysł.

 

W materiale przedstawiono parę – kobieta (Florence) niedawno poddała się sterylizacji, a mężczyzna (Sylvan) chce mieć wkrótce wazektomię. Powód? Ich zdaniem to sposób dbania o planetę i ludzkość. „24-letnia Florence i 34-letni Sylvan to nowi idole francuskich lewaków” – podaje serwis nczas.com.

 

Cytowana Florence przekonuje, że rodzicielstwo to… egoizm. Patrząc na dalszą część wypowiedzi można jednak odnieść wrażenie, że sterylizacja to i tak stosunkowo łagodne działanie. – Sam fakt, że żyjemy oznacza zanieczyszczanie planety – miała stwierdził Florence. Sylvan z kolei postanowił spędzić całe życie w… nędzy. Jego zdaniem warunki sprzed czasów przemysłowych to droga do „ratowania” klimatu.

 

W materiale przedstawiono także innego „bohatera”, który nie poddał się sterylizacji, ale deklaruje, że nie będzie miał dzieci. Zdaniem 33-letniego Davida dzieci zmusza się do picia mleka i jedzenia mięsa, co powoduje, że… nie warto żyć. Ma on także zastrzeżenia do „oferowanej” nowym ludziom „jakości życia”.

 

Dla niechętnych (a może nawet wrogich) wobec rodzicielstwa lewicowych aktywistów problemy „etyczne” rodzi jednak także… adopcja dziecka z jakiegoś biednego państwa. Co prawda jeden z cytowanych aktywistów uważa adopcję za mniej złą niż prokreacja, ale problem pozostaje, bowiem adoptowane dziecko przyjmie zachodni styl życia, gdy tymczasem bardziej ekologiczne jest życie w biedzie krajów trzeciego świata.

 

Nczas.com przypomina też niedawną wypowiedź jednego z byłych francuskich ministrów środowiska, która wpisuje się w absurdy ekologicznej ideologii. Yves Cochet wyraził opinię, że jego rodacy nie powinni mieć dzieci, aby poprzez depopulację Francji zrobić w kraju miejsce dla… imigrantów. „Zielony” polityk chciałby prowadzenia czegoś na kształt odwróconej polityki prorodzinnej – aby rodziny posiadające trójkę potomków traciły państwowe wsparcie.

 

 

Źródło: nczas.com / vice.com/fr

MWł

 

 


DATA: 2019-01-21 10:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy też jesteś bezmyślna? Bo sprzeciwiasz się rzekomo bezmyślnemu rozmnażaniu ludzi, a sama żyjesz i zużywasz zasoby środowiska.
ponad 1 rok temu / do egoistki i hipokrytki
 
Właściwie to dobrze zrobili. Pomyślmy, gdyby nasi do tego okrycia doszli nie byłoby kolejnych resortowych potomków, a te dwa i resztkę pierwszych matrioszek jakoś kraj by udźwignął wiedząc, że następnych nie będzie.
ponad 1 rok temu / banita
 
Wypowiadające się tu osoby zapominają że Bóg dał nam planetę piękną, czystą, pełna zwierząt i roślinności. Z czasem jednak ludzie zaczęli popełniać grzech niszczenia tego daru. Wykorzystują go egoistycznie nie dbając o to by inne pokolenia mogły się cieszyć pięknem świata. I jeżeli uważacie że Bóg chce by na świecie było tyle ludzi by połowa z nich była głodna, a cała roślinność którą nam podarował wycięta by postawić nowe budynki to macie bardzo płytkie myślenie - Bóg jest pięknem, dobrem i miłością. A nie bezmyślnym rozmnażaniem którego skutkiem będzie szybkie zniszczenie
ponad 1 rok temu / Miłośniczka Bożych darów
 
PRZECIEZ JEST WIADOME ZE MIEDZYNARODOWA MASONERIA USTALILA ILOSC LUDZI CZYLI PODLUDZI NA ZIEMI I TA CZESC OTUMANIONYCH NIEWOLNIKOW MA UTRZYMYWAC KASTE WYBRANCOW
ponad 1 rok temu / ZBIGNIEW
 
Chore, ja nie moge gdzie tu mowa o rozumie ludzkim i jakiejkolwiek logice.
ponad 1 rok temu / Erty
 
Dla mnie znak, że zło osobowe jako Lucyfer musi istnieć, skoro ludzie zaczynają nienawidzieć siebie samego i jako "pezeszkodę" życia ziemi....
ponad 1 rok temu / X
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.